Провадження № 1-в/243/119/2024
Справа № 243/3909/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2024 року
Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів на підставі наказу № 29-к про впровадження дистанційної роботи Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 10 травня 2022 року, заяву медичного директора Комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Слов`янська Донецької області, громадянина України, який є особою з інвалідністю групи 1 «А», проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
За участю сторін та інших учасників судового провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
лікаря-психіатра ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
законного представника особи
стосовно якої вирішується питання
про продовження примусових заходів
медичного характеру ОСОБА_7 ,
особи стосовно якої вирішується питання
про продовження примусових заходів
медичного характеру ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
24 травня 2024 року до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшла заява медичного директора КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторноїпсихіатричної допомогив примусовомупорядку відносно ОСОБА_3 , обґрунтована тим, що за період перебування на АППД лікаря-психіатра відвідував не регулярно, застосовувались розшукні заходи, евакуювався із Донецької області до Західної України, повернувся до дому у 2023 року. Навіданий на дому, запрошений на прийом. Підтримуюче лікування останнім часом приймав регулярно, з`являвся на прийом до лікаря-психіатра. критика до скоєного правопорушення відсутня, має місце стійке інтелектуально- мнестичне зниження.
У судовому засіданні лікар-психіатр заяву підтримав у повному обсязі та наполягав на її задоволенні з підстав наведених в ній.
Прокурор у судовому засіданні заяву КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_3 підтримав.
Захисник ОСОБА_6 та законний представник ОСОБА_3 . ОСОБА_7 у судовому засіданні не заперечували проти задоволення заяви та продовження застосування відносно ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги.
ОСОБА_3 будучи присутнім у судовому засіданні не заперечував проти продовження застосування до нього примусової амбулаторної психіатричної допомоги.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши заяву та додані матеріали, приходить до висновку про доцільність продовження застосування відносно ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги.
У судовому засіданні встановлено, що ухвалою Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 25 грудня 2023 року, відносно ОСОБА_3 було продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги.
Статтею 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» № 1489-III встановлено, що за рішенням суду застосовуються такі примусові заходи медичного характеру:
1) надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку;
2) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом;
3) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом;
4) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги з суворим наглядом.
Питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.
Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення, продовження або про зміну застосування таких заходів. Після проведення огляду представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі психіатричну допомогу, направляє до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовження зміни або припинення застосування примусового заходу медичного характеру відповідно. У подальшому продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, що не перевищує 6 місяців.
Аналогічні положення щодо продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру визначені також положеннями статті 95 Кримінального кодексу України.
Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру, згідно із ч. 1 ст. 514 Кримінального процесуального кодексу України, здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Згідно із висновком комісії лікарів-психіатрів № 1/14 від 21 травня 2024 року, ОСОБА_3 страждає на помірну розумову відсталість зі значними поведінковими порушеннями. ОСОБА_3 на теперішній час з урахуванням повторно скоєного правопорушення, яке передбачає застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом, відмові у госпіталізації, на теперішній час потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги.
У суду немає підстав ставити під сумнів достовірність такого висновку комісії лікарів-психіатрів, оскільки він складений уповноваженими особами з дотриманням процесуального порядку.
Проаналізувавши встановлені обставини по справі, суд приходить до висновку про доцільність продовження застосування відносно ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 512, 514, 516 КПК України, ст. ст. 94, 95 КК України, ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд, -
УХВАЛИВ :
Заяву медичного директора Комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_3 , задовольнити.
Продовжити застосування відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з моменту її проголошення через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвалу складено у нарадчій кімнаті у єдиному екземплярі.
Повний текст ухвали проголошений о 16 год. 40 хв. 22 липня 2024 року.
Головуючий-суддя: ОСОБА_1
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 23.07.2024 |
Номер документу | 120505535 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Агеєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні