Ухвала
від 28.11.2024 по справі 243/3909/21
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єд. унік. № 243/3909/21

Провадження № 1-в/243/285/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 листопада 2024 року м. Слов`янськ

Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі :

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представника лікувальної установи ОСОБА_4 ,

представника органу опіки та піклування ОСОБА_5 ,

захисника-адвоката ОСОБА_6 ,

особи, стосовно якої вирішується питання

про продовження застосування примусових

заходів медичного характеру ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в режимі відеоконференції, заяву комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» про продовження застосуванняпримусових заходівмедичного характеруу видіамбулаторної примусовоїпсихіатричної допомоги відносно:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Слов`янськ Донецької області, громадянина України, не одруженого, яка є особою з інвалідністю 1 групи, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,

В С Т А Н О В И В :

15.11.2024 року до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшла заява КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янська» про продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги відносно ОСОБА_7 , в обґрунтування якої заявник посилається на те, що згідно ухвали Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 21.04.2021 року на амбулаторному примусовому лікуванні в диспансерному відділені КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янська» знаходиться ОСОБА_7 . Зазначив, що у психічному стані ОСОБА_7 не відбулись такі зміни, у результаті яких відпала б необхідність у подальшому застосуванні примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги. З метою обов`язкового лікування та запобігання вчинення суспільно-небезпечних діянь, заявник просить продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_7 .

Представник заявника лікар-психіатр ОСОБА_4 підтримала заяву, наполягали на її задоволенні, посилаючись на обставини, викладені у заяві.

ОСОБА_7 не заперечував проти задоволення заяви.

Представник органу опіки та піклування ОСОБА_5 не заперечувала проти задоволення заяви.

Захисник адвокат ОСОБА_6 не заперечував проти задоволення заяви.

Прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання, просив його задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.

З матеріалів справи вбачається, що до ОСОБА_7 згідно ухвали Слов`янського міськрайонногосуду Донецькоїобласті від21.04.2021 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.126-1 КК України, застосовано примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.

Зі змісту зазначеної ухвали вбачається, що ОСОБА_7 перебуває на обліку у лікаря психіатра.

Обґрунтованість даної заяви підтверджується висновком комісії лікарів психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 1/18 від 12.11.2024 року, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку з діагнозом: помірна розумова відсталість зі значними поведінковими порушеннями. За своїм психічним станом доступний продуктивному контакту. Свідомість ясна. Орієнтований у всіх видах. Мова маловиразна, словниковий запас бідний. Читати та писати не вміє. Мислення конкретизоване, уповільнене. Запас знань, уявлень низький. Галюцинаторно - маячна симптоматика відсутня. Емоції примітивні, низькодиференцьовані. Настрій субейфорічний. По факту правопорушення, каже, що вже не пам`ятає. Галюцинаторно - маячних розладів не виявлено. Агресивних, асоціальних тенденцій на момент огляду немає. Інтелектуально не розвинений. Критика відсутня. ОСОБА_7 на теперішній час з урахуванням повторно скоєного правопорушення, яке передбачає застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з наданням психіатричної допомоги із звичайним наглядом, відмові у госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним режимом спостереження, на теперішній час, потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги, тому комісія лікарів-психіатрів клопоче перед судом про продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_7 ,1985 року народження.

У суду немає підстав ставити під сумнів достовірність такого висновку комісії лікарів-психіатрів, бо їх висновок складено з дотриманням процесуального порядку, компетентними особами, які наділені спеціальними знаннями в області психіатрії.

Частинами 3-5 статті 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» передбачено, що продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюються судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, на підставі висновку комісії лікарів-психіатрів.

Аналогічні положення щодо продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру визначені і положеннями статті 95 Кримінального кодексу України.

Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру, відповідно до положень частини 1 статті 514 КПК України, здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження психіатричного закладу заяву про продовження застосування примусового заходу медичного характеру. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

З огляду на вищенаведене, а також з метою обов`язкового лікування та запобігання вчинення суспільно-небезпечних діянь ОСОБА_7 , суд вважає за необхідне задовольнити заяву КНП «Обласна психіатрична лікарня м. Слов`янська», продовжити примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_7 .

На підставі вищевикладеного, керуючись статями 512, 514, 516 КПК України, статтями 94 та 95 КК України, статтею 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд, -

У Х В А Л И В :

Заяву комунальногонекомерційного підприємства «Обласна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» про продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , задовольнити.

Продовжити примусове лікування ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області протягом семи днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали виготовлений 28.11.2024 о 16-30 год.

Суддя ОСОБА_1

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення28.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123397182
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —243/3909/21

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Соловйова О. О.

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Соловйова О. О.

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Соловйова О. О.

Ухвала від 22.07.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 22.07.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 22.07.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 27.05.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 17.04.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Воронков Д. В.

Ухвала від 17.04.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Воронков Д. В.

Ухвала від 08.04.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Воронков Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні