П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 липня 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/10558/24
Суддя П`ятого апеляційного адміністративного суду Вербицька Н.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Одеської митниці на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13 червня 2024 року по справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ГРІНЛАЙН ХІМІЯ» до Одеської митниці про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови,
В С Т А Н О В И В:
09 липня 2024 року до П`ятого апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Одеської митниці на зазначене рішення, яким задоволено адміністративний позов ТОВ «ГРІНЛАЙН ХІМІЯ».
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 129.07.2024 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано строк на усунення недоліків апеляційної скарги в частині сплати судового збору за її подачу.
19.07.2024 року до суду надійшло клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору. За неможливості відстрочити сплату судового збору, апелянт просив продовжити строк усунення недоліків апеляційної скарги. Вказане клопотання обґрунтоване тим, що введення на всій території України воєнного стану зумовило обмеження в своєчасному фінансуванні митного органу та сплаті судового збору за подання апеляційної скарги по даній справі. Також апелянт додатково вказав, що ним вчиняються всі дії спрямовані на виконання вимог процесуального закону та ухвали суду в частині сплати судового збору.
Відповідно до положень частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Наведений перелік умов, за яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору (так само звільнити від сплати судового збору чи зменшити розмір судового збору) є вичерпним. Встановлюючи ці умови, законодавець у такий спосіб одночасно визначає, які причини можуть бути визнані судом поважними при вирішенні питань, пов`язаних із сплатою судового збору.
Водночас, Закон України «Про судовий збір» не передбачає такої підстави для відстрочення сплати судового збору, як тривалість процедури виділення коштів.
В свою чергу, апелянт, як суб`єкт владних повноважень, який обізнаний з процедурою апеляційного оскарження судових рішень мав забезпечити завчасне звернення для отримання фінансування для сплати судового збору.
Більш того, подане клопотання не містить жодних доказів звернення апелянта до розпорядника коштів для виділення необхідної суми та відмови останнього.
Таким чином, апелянтом не доведено, що ним вживались всі необхідні та завчасні дії для сплати судового збору у даній справі, тому у суду відсутні підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Проте, згідно з частиною 2 ст.121 КАС України визначено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Суд також враховує, що 02 березня 2022 року Рада суддів України оприлюднила рекомендації роботи судів в умовах воєнного стану, відповідно до п.6 яких рекомендовано виважено підходити до питань, пов`язаних з поверненням різного роду процесуальних документів, залишення їх без руху, встановлення різного роду строків, по можливості продовжувати їх щонайменше до закінчення воєнного стану.
Однак, суд наголошує, що тривалий розгляд справи, відкладений на невизначений час, у в`язку із відсутністю у суб`єкта владних повноважень коштів на сплату судового збору, порушує права позивача на вирішення його справи у розумні строки.
Враховуючи викладене, клопотання Одеської митниці про продовження строку для усунення недоліків підлягає задоволенню, а строк на усунення недоліків апеляційної скарги продовжується на 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Керуючись ст. ст. 121, 248, 296, 328 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання Одеської митниці про відстрочення сплати судового збору.
Клопотання Одеської митниці про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги задовольнити.
Продовжити Одеській митниці строк на усунення недоліків апеляційної скарги на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13 червня 2024 року по справі № 420/10558/24 на 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги у встановлений ухвалою строк, відповідно до ст.169 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Вербицька
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 24.07.2024 |
Номер документу | 120519252 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Вербицька Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні