У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до документів,
які містять охоронювану законом таємницю
Справа №348/676/24
Провадження №1-кс/348/343/24
22 липня 2024 року м. Надвірна
Слідчий суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Надвірнянської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42023092200000036 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
в с т а н о в и в:
До Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області надійшло клопотання слідчого СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, подане в кримінальному провадженні №42023092200000036, внесеному 21.11.2023 року до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчим СВ зазначено, що в провадженні СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області перебувають матеріали досудового розслідування за № 42023092200000036 від 21.11.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Встановлено, що 14.09.2023 до Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області надійшло звернення ОСОБА_5 про те, що службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 у 2022 - 2023 роках здійснено розтрату бюджетних коштів під час облаштування дитячого табору та ремонту навчальних закладів.
Досудовим розслідуванням встановлено, що між Комунальним підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено договір підряду № 30ВР02021 від 15.06.2021 на «Капітальний ремонт приміщення спортивного залу ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Ціна договору - 1 285 100 грн.
В ході проведення досудового розслідування, виникла необхідність в отриманні документів щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 , які містять охоронювану законом таємницю, а саме копії матеріалів облікової справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », копії податкових звітів та декларацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (поданих упродовж 2021-2023 років), відомостей щодо задекларованих доходів та прибутків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за 2021-2023 роки, відомостей про кількість працевлаштованих найманих працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за 2021-2023 роки, копій повідомлень про прийняття на роботу найманих працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо найманих працівників, які перебували у трудових відносинах за 2021-2023 роки.
Необхідна інформація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що за адресою - АДРЕСА_1 .
Відомості, які містяться в зазначеній інформації, можуть бути використані як докази, а іншим способом, крім проведення тимчасового доступу, здобути вказані докази неможливо.
Таким чином, отримані документи в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості,що містяться в цих документах, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні № 42023092200000036.
В зв`язку з викладеним, для виконання завдань кримінального процесуального законодавства, щодо повного та неупередженого розслідування, а також беручи до уваги неможливість отримати вказані відомості в інший спосіб просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що за адресою - АДРЕСА_1 , та зобов`язати останнє надати завірені належним чином копії документів щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 , які містять охоронювану законом таємницю, а саме копії матеріалів облікової справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », копії податкових звітів та декларацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (поданих упродовж 2021-2023 років), відомостей щодо задекларованих доходів та прибутків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за 2021-2023 роки, відомостей про кількість працевлаштованих найманих працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за 2021-2023 роки, копій повідомлень про прийняття на роботу найманих працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо найманих працівників, які перебували у трудових відносинах за 2021-2023 роки та зобов`язати останнього надати вищезазначену інформацію з можливістю вилучення її на перовому або цифровому носії інформації.
Слідчий СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву, в якій просить проводити розгляд клопотання про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю без її участі, подане клопотання підтримала, просила задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_6 у володінні якого знаходяться інформація у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи судом повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули, приходжу до висновку про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
Кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків (частини 1, 2, 6 ст. 22 КПК України).
Судом встановлено, що слідчим відділом Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській областіздійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023092200000036 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України. Відомості про дану подію 21 листопада 2023 року внесено до ЄРДР.
Обставини, зазначені у клопотанні також підтверджуються копіями рапорту прокурора ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_4 від 21.11.2023 року, протоколом допита свідка ОСОБА_5 від 26.03.2024, протоколом допита свідка ОСОБА_6 від 26.03.2024, протоколом допита свідка ОСОБА_7 від 17.05.2024, договору №30ВР-2021 від 15.06.2021 року, постанови про призначення будівельно-технічної експертизи від 01 травня 2024 року, а також іншими матеріалами справи у сукупності.
Отже, слідчим суддею при розгляді вказаного клопотання було встановлено, що у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 знаходиться інформація, доступ до якої є необхідним для проведення швидкого, повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування, зокрема, для проведення судових експертиз.
Відповідно до ч.2 ст. 32 Конституції України, не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5, п. 6 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст.160КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Відповідно до вимог ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно п. 8 ч. 1 ст.162КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
У відповідності до п. п. 1, 2 ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місце знаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
З метою забезпечення принципу змагальності сторін, свободи в поданні доказів і у доведенні в подальшому перед судом їх переконливості, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 132, 160, 163, 164 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання слідчого СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Надвірнянської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42023092200000036 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.
Надати начальнику СВ Надвірнянського РВПГУНП Івано-Франківській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , слідчому СВ Надвірнянського РВП ГУНП Івано- Франківській області ОСОБА_9 , слідчому СВ Надвірнянського РВПГУНП Івано-Франківській області ОСОБА_10 , старшому слідчому СВ Надвірнянського РВП ГУНП Івано-Франківській області ОСОБА_11 , слідчому СВ Надвірнянського РВП ГУНП Івано- Франківській області ОСОБА_12 , тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_6 надати завірені належним чином копії документів щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 , які містять охоронювану законом таємницю, а саме копії матеріалів облікової справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », копії податкових звітів та декларацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (поданих упродовж 2021-2023 років), відомостей щодо задекларованих доходів та прибутків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за 2021-2023 роки, відомостей про кількість працевлаштованих найманих працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за 2021-2023 роки, копій повідомлень про прийняття на роботу найманих працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо найманих працівників, які перебували у трудових відносинах за 2021-2023 роки.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали - один місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 24.07.2024 |
Номер документу | 120522827 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Бурдун Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні