23.07.2024
Справа № 642/4121/24
Провадження №1-кс/642/2274/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2024 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , розглянувши скаргу представника ТОВ «Агроекопром» - директора ОСОБА_2 на постанову про закриття кримінального провадження,
в с т а н о в и в:
18.07.2024 слідчому судді Ленінського районного суду м. Харкова надійшла скарга директора ТОВ «Агроекопром» на постанову дізнавача СД ВП №2 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській обл. ОСОБА_3 від 03.06.2024 про закриття кримінального провадження №12023226260000127.
Ознайомившись з даною скаргою, вважаю, що скарга підлягає поверненню скаржнику з наступних підстав.
Як вбачається зі скарги, в ній оскаржується постанова дізнавача про закриття кримінального провадження від 03.06.2024. Скаржник вказує у своїй скарзі, що вказану постанову він отримав при ознайомлення з матеріалами справи 16.07.2024, про що мається розписка, однак жодних доказів на підтвердження дати отримання постанови про закриття кримінального провадження до скарги не надано.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 етапі 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантує кожному право звернення до суду. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Порядок звернення до суду за судовим захистом у кримінальному провадженні врегульований Кримінальним процесуальним кодексом України. Зокрема, подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового розслідування, а відповідно й оскарження судових рішень, що постановлені за наслідком розгляду скарги, має відбуватись з дотриманням певних умов.
Згідно п.3 ч.1ст.303 КПК Українина досудовому провадженні може бути оскаржено рішення слідчого про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.
Відповідно до ч.1ст.304 КПК Українискарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першоюстатті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Згідно п.3 ч.2ст.304 КПК Українискарга повертається, якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Разом з тим, особа, яка подала до суду скаргу, не ставить питання про поновлення строкуна оскарження даної постанови та не надала суду доказів, які б свідчили, що строк ним не пропущено.
Питання дотримання строку для звернення до слідчого судді зі скаргою вирішується саме на стадії відкриття провадження.
Таким чином, враховуючи, що предметом оскарження є постанова дізнавача від 03.06.2024, при цьому, заявник не надав документів на підтвердження отримання оскаржуваної постанови саме 16.07.2024, а слідчий суддя, в свою чергу, позбавлений повноважень на витребування відповідних даних, надання яких є процесуальним обов`язком сторони, яка звертається до суду, тому скарга має бути повернута на підставі п. 3 ч.2ст.304 КПК України.
Крім того, слідчий суддя звертає увагу, що в додатках до скарги зазначено, що до неї долучено копію постанови про закриття кримінального провадження від 03.06.2024, однак, фактично такий додаток не наданий та відсутній в матеріалах скарги. Відтак, слідчому судді не надані відомості про наявність предмета оскарження - постанови про закриття кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.304,306 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
Скаргу представника ТОВ «Агроекопром» - директора ОСОБА_2 на постанову про закриття кримінального провадження повернути заявнику.
Копію ухвали про повернення скарги невідкладно надіслати особі, яка її подала.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120534793 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення слідчого про закриття кримінального провадження |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Грінчук О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні