Справа № 450/3405/24 Провадження № 2/450/1739/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 липня 2024 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Кукса Д.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ПрАТ «Львівобленерго» про встановлення факту не укладення договорів на користування електроенергії, визнання договорів підробленими, встановлення факту не вчинення дій, встановлення факту підроблення актів, -
в с т а н о в и в :
до Пустомитівського районного суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ПрАТ «Львівобленерго» про встановлення факту не укладення договорів на користування електроенергії, визнання договорів підробленими, встановлення факту не вчинення дій, встановлення факту підроблення актів.
Відповідно до ч.ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи,який подаєписьмові доказив копіях(електроннихкопіях),повинен зазначитипро наявністьу ньогоабо іншоїособи оригіналуписьмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак позивачем при подачі позовної заяви, долученою копії документів належним чином не засвідчених.
Відповідно доч.1ст.177ЦПК України,позивач повинендодати допозовної заявиїї копіїта копіївсіх документів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб.
Крім того, положення частини другої вказаної статті визначають вичерпний перелік обставин, за яких позивач звільняється від подачі копій документів до суду та сторін по справі. Зокрема, правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок кримінального правопорушення чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.
Так, в даному випадку судом не встановлено обставин, за яких позивач може бути звільнений від подання копій документів у наведеній справі, у відповідності до ч. 2 ст. 177 ЦПК України.
В той же час, як визначено положеннями ч. 2 ст. 190 ЦПК України, одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Тобто з аналізу норми вказаної статті, вбачається, що направлення копії позовної заяви з додатками учасникам справи, у разі відкриття провадження у справі, є саме обов`язком суду.
Однак, як вбачається з матеріалів зазначеного позову, в даному випадку, позивачем в порушення норм ч. 1 ст. 177 ЦПК України, не надано до суду додатків до копії позовної заяви, для направлення відповідачу.
Відповідно дост. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З врахуванням викладеного, позовну заяву слід залишити без руху та зобов`язати позивача усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали шляхом: долучення належним чином засвідчених копій документів долучених до позовної заяви, для суду та відповідача.
У випадку не усунення недоліків заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
позовну заяву ОСОБА_1 до ПрАТ «Львівобленерго» про встановлення факту не укладення договорів на користування електроенергії, визнання договорів підробленими, встановлення факту не вчинення дій, встановлення факту підроблення актів,- залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк, який обчислюється з дня отримання даної ухвали, для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву ОСОБА_1 до ПрАТ «Львівобленерго» про встановлення факту не укладення договорів на користування електроенергії, визнання договорів підробленими, встановлення факту не вчинення дій, встановлення факту підроблення актів - вважати неподаною та повернути позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала остаточна та окремому оскарженню не підлягає.
СуддяД. А. Кукса
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120554526 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Кукса Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні