Справа № 450/3405/24 Провадження № 2/450/1739/24
УХВАЛА
10 жовтня 2024 року Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Кукси Д.А.
при секретарі Качмар М.З.
за участю представника відповідача ОСОБА_1
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Пустомити повторне клопотання ОСОБА_2 про прийняття окремої ухвали у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ПрАТ «Львівобленерго» про встановлення факту не укладення договорів на користування електроенергії, визнання договорів підробленими, встановлення факту не вчинення дій, встановлення факту підроблення актів, -
в с т а н о в и в:
в провадженні Пустомитівського районного суду Львівської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ПрАТ «Львівобленерго» про встановлення факту не укладення договорів на користування електроенергії, визнання договорів підробленими, встановлення факту не вчинення дій, встановлення факту підроблення актів.
Ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 20.08.2024 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
07.10.2024 позивач ОСОБА_2 подав повторне клопотання про прийняття окремої ухвали, яким просив зобов`язати відповідача по справі ПрАТ «Львівобленерго» на період розгляду справи у суді відновити електропостачання його житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок НОМЕР_1 .
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 262 ЦПК України, суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу.
Окрема ухвала суду - це процесуальне судове рішення, якою суд реагує на виявлені під час розгляду справи порушення закону і причини та умови, що сприяли вчиненню порушення. Отже, підставою для постановлення окремої ухвали є виявлення порушення закону і встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню порушення. Відтак, окрема ухвала може бути постановлена лише у разі, якщо під час судового розгляду встановлено склад правопорушення. Якщо суд не встановив такого порушення, підстав для окремої ухвали немає.
Згідно ч. 5 ст. 262 ЦПК України, в окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги якого порушено, і в чому саме полягає порушення.
Суд звертає увагу, що відповідно до ст. 262 ЦПК України не встановлено процесуального обов`язку суду постановляти окрему ухвалу. Постановлення окремої ухвали є правом суду у разі встановлення судом підстав для окремої ухвали.
Як вбачається, судом відкрито провадження у справі та 10.10.2024 призначено підготовче судове засідання, у яке позивач не з`явився; розгляд справи на даний час не відбувся; доводи, наведені позивачем не перевірялися.
Таким чином, законних підстав для постановлення окремої ухвали судом не вбачається, у зв`язку з чим у задоволенні повторного клопотання про постановлення окремої ухвали слід відмовити.
Керуючись ст. 262 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні повторного клопотання ОСОБА_2 про прийняття окремої ухвали у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ПрАТ «Львівобленерго» про встановлення факту не укладення договорів на користування електроенергії, визнання договорів підробленими, встановлення факту не вчинення дій, встановлення факту підроблення актів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.А. Кукса
Д. А. Кукса
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122210820 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Кукса Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні