ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"23" липня 2024 р. м. Житомир Справа № 910/8823/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Лозинської І. В.,
розглядаючи заяву АТ "Житомиробленерго" про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Малинська фабрика спеціального паперу"
до Акціонерного товариства "Житомиробленерго"
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії
без участі представників сторін
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Житомирської області від 09.05.2023 у справі №910/8823/22 позов задоволено, визнано протиправними дії АТ "Житомиробленерго" щодо застосування тарифів та послуги з розподілу електричної енергії для ТОВ "Малинська фабрика спеціального паперу" по ІІ (другому) класу напруги, зобов`язано АТ "Житомиробленерго" здійснити перерахунок вартості наданої послуги з розподілу електричної енергії за період з січня 2022 року по дату ухвалення рішення суду шляхом застосування тарифів на послуги з розподілу електричної енергії для ТОВ "Малинська фабрика спеціального паперу" по І (першому) класу напруги.
11.06.2024 до господарського суду через систему "Електронний суд" від АТ "Житомиробленерго" надійшла заява про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами; скасування рішення господарського суду від 09.05.2023 у справі; стягнення з позивача на користь відповідача понесених судових витрат, яка обґрунтована посиланням на те, що висновки ВС, викладені у постанові від 19.04.2024 у справі №911/1359/22 (повний текст постанови оприлюднений в Єдиному державному реєстрі судових рішень 20.05.2024), мають вплив в тому числі і на правовідносини між АТ "Житомиробленерго" та ТОВ "Малинська фабрика спеціального паперу", в частині правомірності визначення класу напруги, оскільки Верховний Суд дійшов висновку, що норми постанов НКРЕКП є імперативними та обов`язковими для учасників ринку електроенергії (а. с. 86-92 у т. 3).
Ухвалою від 14.06.2024 господарський суд призначив до розгляду вказану заяву "Житомиробленерго"; постановив здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи, призначив засідання суду на 03.07.2024 о 14:30 (а. с. 96 у т. 3).
18.06.2024 до суду від ТОВ "Малинська фабрика спеціального паперу" надійшов відзив на заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, у якому, серед іншого, зазначено, що правовідносини у даній справі не є подібними до справи №911/1359/22. Крім того, зазначено розмір судових витрат, які були понесені ним у зв`язку з переглядом судового рішення за нововиявленими обставинами (а. с. 97 - 105 у т. 3).
У засіданні суду 03.07.2024 протокольно оголошено перерву до 12:00 16.07.2024.
08.07.2024 до суду від АТ "Житомиробленерго" надійшли заперечення на письмові пояснення ТОВ "Малинська фабрика спеціального паперу" (а. с. 113 -115 у т. 3).
Ухвалою від 16.07.2024 господарський суд відклав розгляд заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами на 23.07.2024 о 12:30 (а. с. 117 у т. 3).
Однак, вказаної дати засідання суду не відбулося у зв`язку з відключенням електропостачання у Господарському суді Житомирської області у зазначений час.
Частинами 1, 2 ст. 325 ГПК України передбачено, що заява про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами розглядається судом у судовому засіданні протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження за нововиявленими або виключними обставинами. Справа розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом для провадження у суді тієї інстанції, яка здійснює перегляд. У суді першої інстанції справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.
Одночасно суд враховує, що якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, то застосовуються правила міжнародного договору (ч. 2 ст. 3 ГПК України).
Так, за ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 №3477-ІV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду як джерело права.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, ратифікованої Україною Законом №475/97-ВР від 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Тому суд продовжує строк розгляду вказаної заяви та відкладає судове засідання.
Керуючись ст. 169, 233-235, 325 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Розгляд заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами відкласти.
2. Призначити засідання суду на "25" липня 2024 р. о 12:00 в приміщенні господарського суду, в залі судових засідань № 108.
3. Забезпечити участь представника ТОВ "Малинська фабрика спеціального паперу" в засіданні суду в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Ухвала набирає законної сили з дати її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 24.07.2024.
Суддя Лозинська І.В.
Друк. :
1 - у справу
2, 3 - сторонам (Електронний суд)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120570449 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Лозинська І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні