Ухвала
від 24.07.2024 по справі 930/1373/24
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/1373/24

Провадження №2-о/930/101/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.07.2024 року м. Немирів

Немирівський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді: Царапори О.П.

при секретарі: Поліщук Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Немирів цивільну справу, за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , Служба у справах дітей Брацлавської селищної ради, про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини батьком,

В С Т А Н О В И В:

В проваджені Немирівського районного суду Вінницької області знаходиться цивільна справа, за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , Служба у справах дітей Брацлавської селищної ради, про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини батьком.

18.07.2024 року на адресу суду від ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшли письмові пояснення, клопотання про витребування доказів та заява про поновлення процесуального строку.

У заяві про поновлення процесуального строку представник заінтересованої особи зазначає, що відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» у період воєнного часу на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладаються функції проведення мобілізаційних заходів, необхідних для забезпечення обороноздатності держави, ІНФОРМАЦІЯ_3 не мав достатньо часу для ознайомлення з текстом заяви про встановлення факту, ухвалою про відкриття провадження та для підготовки пояснень. Тому просить поновити строк на подання та прийняти пояснення письмові пояснення.

Також представник заінтересованої особи просить витребувати у Головного Центру обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26) відомості про дати перетину кордону України в 2022-2024 роках із території України в інші країни, а також перетин кордону при в`їзді в Україну громадянкою ОСОБА_2 , а також, громадянином України ОСОБА_3 , оскільки у своїй заяві ОСОБА_1 неодноразово стверджує, що мати неповнолітнього сина, ОСОБА_4 , - ОСОБА_5 (дівоче прізвище) ОСОБА_6 виїхала до Польщі, поряд з цим, жодних доказів, які підтверджують вищезазначене твердження Заявник не надав.

В судове засідання учасники справи не з`явилися, про причини неявки до суду не повідомили, хоча про дату та місце проведення судового засіданні повідомлялися завчасно та належним чином.

Згідно із вимогами ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи.

Дослідивши подані клопотання, суд дійшов до таких висновків.

Згідно з ст. 120 ЦПК України, строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Відповідно до положень ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Аналіз практики ЄСПЛ свідчить про те, що у процесі прийняття рішень стосовно поновлення строків звернення до суду, ЄСПЛ виходить із наступного: 1) поновлення пропущеного строку звернення до суду є порушенням принципу правової визначеності, відтак, у кожному випадку таке поновлення має бути достатньо виправданим та обґрунтованим; 2) поновленню підлягає лише той строк, який пропущений з поважних, об`єктивних, непереборних, не залежних від волі та поведінки особи обставин; 3) оцінка поважності причин пропуску строку має здійснюватися індивідуально у кожній справі; 4) будь-які поважні причини пропуску строку не можуть розцінюватися як абсолютна підстава для поновлення строку; 5) необхідно враховувати тривалість пропуску строку, а також можливі наслідки його відновлення для інших осіб.

Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом (стаття 126 ЦПК України).

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 09 листопада 2021 року 2019 у справі № 214/5505/16 (провадження № 14-74цс21) зазначила, що право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом (стаття 126 ЦПК України).

Як вбачається із довідки, про доставку електронного документу, ухвала про відкриття провадження у справі була надіслана одержувачу ІНФОРМАЦІЯ_1 , доставлено до електронного кабінету 22.05.2024 року.

Вище вказаною ухвалою встановлено п`ятнадцятиденний строк подати письмові пояснення щодо заяви.

Письмові пояснення від заінтересованої особи надійшли 18.07.2024 року, тобто з порушенням встановленого строку.

Оскільки, ІНФОРМАЦІЯ_1 пропустив процесуальний строк для подачі письмових пояснень, однак поважних причин пропуску цього строку не зазначив та доказів поважності причини пропуску цього строку не надав, а обставини на які він посилається не є такими, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви про поновлення процесуального строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Згідно із вимогами ч. 2 ст. 83 ЦПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно із ч.ч.7-10ст.84 ЦПК Україниособи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, також залишити позовну заяву без розгляду.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Також, у відповідності до вимог п.4 ч.5ст.12 ЦПК Українисуд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи, що отримання данних, які просить витребувати представник заінтересованої особи сприятиме повному та всебічному встановленню усіх обставин у справі, суд приходить до висновку, що клопотання про витребування доказів підлягає частковому задоволенню, а саме в частині витребування відомостей про дати перетину кордону України в 2022-2024 роках із території України в інші країни, а також перетин кордону при в`їзді в Україну громадянкою ОСОБА_2 .

У задоволенні клопотання про витребування відомостей про дати перетину кордону України в 2022-2024 роках із території України в інші країни, а також перетин кордону при в`їзді в Україну громадянином України ОСОБА_3 слід відмовити, оскільки останній не є учасником справи, матеріали справи не містять жодних відомостей про вказану особу.

На підставі викладеного, керуючись ст. 84, 126, 127, 260, 353 ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні заяви представника ІНФОРМАЦІЯ_2 про поновлення процесуального строку відмовити.

Клопотання представника ІНФОРМАЦІЯ_2 про витребування доказів задовольнити частково.

Витребувати у Головного Центру обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26) відомості про дати перетину кордону України в 2022-2024 роках із території України в інші країни, а також перетин кордону при в`їзді в Україну громадянкою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Матеріали, які витребовує суд надати протягом десяти днів з дня надходження копії ухвали суду на виконання, шляхом направлення до Немирівського районного суду Вінницької області.

У разі неможливості надати витребувані судом документи повідомити про це Немирівський районний суд Вінницької області із зазначенням причин протягом десяти днів з дня отримання ухвали.

Попередити виконавців ухвали, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбаченіЦивільним процесуальним кодексом України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині відмови у задовленні клопотання про поновлення процесуального строку подається безпосередньо до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Суддя О.П. Царапора

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.07.2024
Оприлюднено26.07.2024
Номер документу120582813
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —930/1373/24

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 25.07.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 24.07.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні