Справа № 752/13905/24
Провадження № 2/752/5891/24
У Х В А Л А
Іменем України
08 липня 2024 року суддя суддя Голосіївського районного суду м. Києва Слободянюк А.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромметторг», Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Альта-Капітал», про визнання права власності, -
в с т а н о в и в:
Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Мамедов В.Н. звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромметторг», Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Альта-Капітал», про визнання права власності.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява підлягає поверненню, з наступних підстав.
Частинами 1, 2 ст. 58 ЦПК України встановлено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.
Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Частиною 2 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно з ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Разом з тим, ордер на представництво інтересів ОСОБА_1 у Голосіївському районному суді міста Києва адвокатом Мамедовим В.Н. в матеріалах позовної заяви відсутній.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правничої допомоги, а документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правничої допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.
Однак у додатках, доданих представником позивача до позовної заяви, наявний лише другий аркуш документа, ймовірно договору про надання правової допомоги, без реквізитів договору щодо його найменування, дати укладення, предмету договору тощо.
Таким чином, адвокат Мамедов В.Н. не підтвердив, що він має повноваження звертатись до Голосіївського районного суду міста Києва з позовними заявами в інтересах ОСОБА_1 та підписувати такі заяви, тобто позов від імені позивача підписаний особою, яка не має права його підписувати.
Пунктом 1 ч.4 ст. 185 ЦПК України встановлено, що крім цього, заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
За таких обставин, позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромметторг», Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Альта-Капітал», про визнання права власності, підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 185, 258, 260-261, 294, 315, 317, 353, 354-355 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромметторг», Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Альта-Капітал», про визнання права власності - повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя А.В. Слободянюк
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120748240 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Слободянюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні