Ухвала
від 29.07.2024 по справі 515/675/24
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

29.07.2024

Справа № 515/675/24

Провадження № 2/497/665/24

Ухвала

про залишення позовної заяви без руху

"29" липня 2024 р. суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, ознайомившись у приміщенні суду в м.Болград з матеріалами цивільної справи за позовом адвоката Давиденка Костянтина Вікторовича - представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визання права власності на спадкове майно та визнання заповіту недійсним ,

ВСТАНОВИЛА:

22.07.2024р. до Болградського районного суду Одеської області з Саратського районного суду Одеської області на підставі ухвали від 10.06.2024р. про дотримання вимог чинного законодавства щодо підсудності, - надійшла цивільна справа з вищевказаним позовом, який був поданий 19.04.2024р. до Татарбунарського районного суду Одеської області, і яким, у свою чергу, справа з розпорядженням в.о.голови суду від 19.04.2024р. про неможливість здійснити автоматизований розподіл справи через відсутність повноважних суддів в суді - була, згідно ч.4ст.31,32 ЦПК України, - направлена до Саратського районного суду Одеської області - як найбільш територіально наближеного.

Судом, на дотримання вимог ст.187ч.5 ЦПК України, - з метою перевірки правильності підсудності справи, - отримана довідка з демографічного реєстру про місце реєстрації відповідача, але, оскільки підсудність справи визначена іншим судом - суд зобов`язаний прийняти справу до провадження, виходячи з вимог ст.32 ЦПК України, згідно якої "спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана".

Доречі, підсудність справи іншим судом визначена виходячи з правил щодо виключної підсудності - з вартості нерухомого спірного майна і місця розташування майна, вартість якого більша, але не враховано, що вимога позову стосується лише частини майна - 2 / 8 частини квартири - яка розташована у Болгадському районі, а також те, що основне спірне нерухоме майно - житловий будинок (по 1 / 2 його частини за кожним з позивачем), і земельна ділянка розміром 7,12га - сумарна вартість якого більша - розташоване у Тузлівській територіальній громаді Б.-Дністровського району.

Однак, незважаючи на вищевикладене та виходячи з матеріалів справи, - позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.175ч.3п.п.2,4-10 та ч.5ст.177 ЦПК України, згідно яких - має містити: відомості про предмет та підстави позову, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місцепроживання чиперебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інзший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі здійснювалися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом з позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Наданий представником позивача вищевказанийпозовне враховує усіх вимог, передбачених ЦПК України, - до позову не додано всіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги - і це зазначено у самому тексті позову, а, також - не додано клопотання про витребування доказів - лише зазначено, що таке клопотання буде подане - що є зловживанням правом - адже унеможливить розгляд справи у найшкоротші строки замість врахування цих доказів чи вимог клопотання судом в день відкриття провадження у справі.

Крім того, не зазначено засобів зв`язку з відповідачем - його номер телефону та електронної пошти, адже в тексті позову зазначено, що він не є незнайомою позивачам особою - онук співмешканки їх батька, а тому встановити ці відомості через спільних знайомих позивачам має бути не складно, тим більш, що це в їх інтересах, оскільки пришвидшить процесуальний строк розгляду справи шляхом направлення судових повісток на вайбер - що не заборонено чинним процесуальним законодавством з врахуванням перебоїв з поштовими марками для судів - адже, з 15 лютого 2023 року, на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень, реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber. Відповідне нормативне підґрунтя закладено в оновленому Порядку надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, затвердженому наказом ДСА від 23 січня 2023 року №28.

Однак, основним недоліком, що перешкоджає відкриттю провадення у справі - є відсутність доказу про сплату судового збору - відповідної квитанції, оскільки посилання представником позивачів на докази, які підтверджують звільнення позивача ОСОБА_2 від сплати судового збору - суд не може прийняти як належні, адже довідка медичної комісії "БОЛОНЬЯ-БО-ЕМІЛІЯ-РОМАНЬЯ" (Італія) - хоча й переведена на українську мову, але не легалізована в Україні - її відомості не підтверджені відповідною українською установою, яка має право видавати довідки про такі вади здоров`я, що надають право на пільги.

крім того, ст.175ч.3п.4 ЦПК України регламентовано, що позовна заява має враховувати, що в разі, якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог слід вказати окремо щодо кожного з них; те ж саме стосується і кількох позивачів, адже законодавство враховує, що позов подається кожною особою окремо, та, можливсть подання позову від імені кількох осіб - не припускає формулювання колективних вимог позову в резолютивній його частині - натомість, кожна з трьох вимог цього, вищевказаного позову, - містить колективну вимогу - стосовно визнання права власності за обома особами одночасно - тобто, позов містить три вимоги, хоча з мотивування вбачається. що має бути сформульовано шість окремих вимог.

Зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову). Предметом позову є безпосередньо матеріально-правова вимога позивача до відповідача, щодо якої особа звертається до суду за захистом своїх прав чи інтересів. Іншими словами зміст позовних вимог - це максимально чітко і зрозуміло сформовані визначення способу захисту порушеного права, свободи чи інтересу у прохальній частині позову (про це йдеться у Постанові Великої Палати ВС від 22 лютого 2024 року у справі № 990/150/23 - щодо обов`язку позивача визначати спосіб захисту порушеного права при зверненні до суду).

Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175,177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позову.

Таким чином, встановивши відсутність усіх вище перелічених складових для відкриття провадження, суд дійшов висновку, що позовна заява містить певні недоліки, які позивачами або їх представником мають бути усунені для відкриття провадження у справі.

Керуючись ст. ст.95,175,177, 185 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позов адвоката Хижняк Анастасії Володимирівни - представника позивача ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про розірвання шлюбу.

Надати позивачу (представнику) строк для усунення недоліків - п`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали - шляхом надання суду доказів стосовно його повноважень та волі позивача саме на розірвання шлюбу; в разі неусунення у встановлений строк недоліків, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу, що не є перешкодою для звернення до суду з цією ж заявою після усунення вказаних недоліків.

Ухвала оскарженню не підлягає, відповідно до ст.261 ЦПК України набирає законної сили з моменту підписання її суддею.

Суддя А.В. Кравцова

СудБолградський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення29.07.2024
Оприлюднено05.08.2024
Номер документу120760638
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —515/675/24

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кравцова А. В.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кравцова А. В.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кравцова А. В.

Ухвала від 29.07.2024

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кравцова А. В.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні