Ухвала
від 02.08.2024 по справі 638/12780/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/12780/24

Провадження № 2/638/5123/24

УХВАЛА

Іменем України

02 серпня 2024 року м. Харків

Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Тимченко А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Борівської селищної військової адміністрації Ізюмського району Харківської області, третя особа- Приватний нотаріус Ізюмського районного нотаріального округу Харківської області Стрельцова Олена Олександрівна, про визнання права власності на житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом,-

Встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Дзержинського районного суду м.Харкова з позовом до Борівської селищної військової адміністрації Ізюмського району Харківської області, третя особа- Приватний нотаріус Ізюмського районного нотаріального округу Харківської області Стрельцова Олена Олександрівна, про визнання права власності на житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом.

Відповідно до вимог п.п.3, 5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; виклад обставин, якимипозивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову у позовах про визнання прававласності на майно або його витребування визначається вартістю майна.

Визнання права власності на майно є вимогою майнового характеру, у зв`язку з чим, ціною такого позову має бути вартість майна, щодо якого заявлено про визнання права власності.

Беручи до уваги наведене вище, враховуючи, що вимогами п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України унормовано, що ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві власності визначається дійсною вартістю майна, позивачу на підтвердження дійсної вартості нерухомого майна, право особистої приватної власності на яке він просить визнати за собою, необхідно надати суду звіт про оцінку майна в актуальній редакції, в якому буде визначено дійсну вартість такого майна.

Статтею 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» передбачено, що оцінка майна - це процес визначення його вартості надату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами, зазначеними встатті 9 цього Закону, і є результатом практичної діяльності суб`єкта оціночної діяльності. Незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночноїдіяльності - суб`єктом господарювання. У випадках проведення незалежної оцінки майна складається звіт про оцінку майна.

Відповідно до ст. 9Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» якщо законами або нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, договором на проведення оцінки майна або ухвалою суду не зазначено вид вартості, якийповинен бути визначений в результаті оцінки, визначається ринкова вартість.

Вартість, за яку можливе відчуження об`єкта оцінки на ринку є, згідно з Національним стандартом № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 року № 1440, ринковою вартістю. Ця вартість визначається згідно із Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Відповідно до роз`яснень, які містяться в постанові Пленуму Вищого спеціалізованогосуду України з розгляду цивільних і кримінальних справі «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17 жовтня 2014 року № 10,розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому, суд не повинен визначати вартість майна за відповіднимивимогами, оскільки за змістом ЦПК України такий обов`язок покладається напозивача. Вартість майна визначається на момент пред`явлення позову.

Доказів на підтвердження дійсної вартості майна на час звернення до суду із позовом, позивачем до позовної заяви не додано, оскільки позивач не є особою, що відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», може здійснювати відповідну професійну діяльність з оцінки майна.

З огляду на те, що позивачем не надано доказів на обгрунтування вартості спірних обєктів нерухомого майна, що є предметом позову, суд позбавлений можливості зясувати питання щодо правильності сплати судового збору позивачем за подання до Дзержинського районного сулу м. Харкова позовної заяви до Борівської селищної військової адміністрації Ізюмського району Харківської області, третя особа- Приватний нотаріус Ізюмського районного нотаріального округу Харківської області Стрельцова Олена Олександрівна, про визнання права власності на житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом

У зв`язку з цим, позивачу необхідно надати звіт про дійсну ринкову вартість спірного майна з зазначенням вартості об`єкту майна окремо, з урахуванням чого зазначити ціну позову, та у разі необхідності надати докази сплату судового збору.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.187, ст.260 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Борівської селищної військової адміністрації Ізюмського району Харківської області, третя особа- Приватний нотаріус Ізюмського районного нотаріального округу Харківської області Стрельцова Олена Олександрівна, про визнання права власності на житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом- залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом 10 днів з моменту отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що у разі не виправлення недоліків позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в частині стягнення судових витрат в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк

Суддя А.М.Тимченко

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення02.08.2024
Оприлюднено06.08.2024
Номер документу120788055
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —638/12780/24

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Рішення від 18.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Ухвала від 05.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні