Ухвала
від 26.08.2024 по справі 638/12780/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/12780/24

Провадження № 2/638/5123/24

УХВАЛА

Іменем України

26 серпня 2024 року м. Харків

Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Тимченко А.М., розглянувши позовну заявуОСОБА_1 до Борівської селищної військової адміністрації Ізюмського району Харківської області, третя особа- Приватний нотаріус Ізюмського районного нотаріального округу Харківської області Стрельцова Олена Олександрівна, про визнання права власності на житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Дзержинського районного суду м.Харкова з позовом до Борівської селищної військової адміністрації Ізюмського району Харківської області, третя особа- Приватний нотаріус Ізюмського районного нотаріального округу Харківської області Стрельцова Олена Олександрівна, про визнання права власності на житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом.

Відповідно до ухвали суду від 02.08.2024 позовна заява залишена без руху, позивачу наданий час на усунення недоліків позовної заяви.

Станом на час вирішення питання про відкриття провадження у справі позивачем усунуті недоліки, зазначені в ухвалі про лишня позову без руху, з дотримання встановленого в ухвалі строку.

Судом встановлено, що позовна заява відповідає вимогам, викладеним у ст. ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

За таких обставин, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 187 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Положеннями ч. 2 ст. 19 ЦПК України унормовано, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).

Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження буде розглядатися ця справа, виходячи з приписів ч. 4 ст. 274 ЦПК України, суд дійшов висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, для чого відповідно до ст. ст. 189, 197 ЦПК України призначає підготовче судове засідання.

Керуючись ст. ст. 19, 53, 187, 274, 277 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду позовну заву ОСОБА_1 доБорівської селищноївійськової адміністраціїІзюмського районуХарківської області,третя особа-Приватний нотаріусІзюмського районногонотаріального округуХарківської областіСтрельцова ОленаОлександрівна,про визнанняправа власностіна житловийбудинок садибноготипу згосподарськими будівлямита спорудамив порядкуспадкування зазаконом прийнятидо розглядута відкритипровадження у справі.

Здійснювати розгляд справи в порядкузагальногопозовного провадження.

Підготовче засідання призначитина 26 вересня 2024 року об 11 год. 00 хв., яке відбудеться у приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова (пр. Перемоги, б. 52-В, м. Харків, каб. 122).

Викликати у підготовче засідання учасників справи, явку яких визнати обов`язковою.

Відповідачу надати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Встановити відповідачу строк- п`ятнадцять днів з дня отримання (вручення) копії даної ухвали про відкриття провадження у справі для подання до суду відзиву на позовну заяву, оформленого відповідно до вимог ст. 178 ЦПК України; забезпечити надіслання (надання) позивачу та третій особі копії відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до ч. 2 ст. 191 ЦПК України. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. ч. 3, 4 ст. 83 ЦПК України).

Встановити третій особі строкпротягом 5 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі для надання пояснень щодо позову в порядку ст. 192 ЦПК України з викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову. Одночасно надіслати позивачу та відповідачу копії пояснень та доданих до них документів. Докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.

Запропонувати учасникам справидля прискорення документообігу в межах цієї справи, надсилати їх з використанням програми «Електронний суд» (за умов відповідної реєстрації) або скеровувати документи з засвідченням електронним цифровим підписом уповноваженої особи на електронну адресу Дзержинського районного суду м. Харкова: inbox@gs.hr.court.gov.ua, а також наголосити на можливості надсилання учасникам судового процесу судових повісток, повідомлень і викликів в електронній формі, який здійснюється шляхом направлення в месенджері за допомогою програмного додатку або SMS-повідомлення (за умов відсутності електронного кабінету в системі «Електронний суд» та за відповідною заявою учасника справи).

Звернути увагу учасників справи на положення ст. ст. 81, 83, 84 ЦПК України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.

Попередити учасників справи, що відповідно до ч. 2 ст. 126 ЦПК України документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Роз`яснити учасникам справи, що копії письмових та електронних доказів, які подаються, повинні бути оформлені у відповідності до вимог ст. ст. 95, 100 ЦПК України.

Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Сторони можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: https://ms.hr.court.gov.ua/sud2027/.

Суддя А.М.Тимченко

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення26.08.2024
Оприлюднено27.08.2024
Номер документу121190613
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —638/12780/24

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Рішення від 18.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Ухвала від 05.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Тимченко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні