Ухвала
від 26.07.2024 по справі 631/1064/24
НОВОВОДОЛАЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 631/1064/24

провадження № 2/631/485/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 липня 2024 року смт Нова Водолага

Нововодолазький районний суд Харківської області в складі:

головуючого - судді Пархоменко І. О.,

при секретарі судового засідання Ляшенко І. М.,

за участю представника позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до НОВОВОДОЛАЗЬКОГО ВІДДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ У ХАРКІВСЬКОМУ РАЙОНІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СХІДНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ про зняття арешту

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Нововодолазького районного суду Харківської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до НОВОВОДОЛАЗЬКОГО ВІДДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ У ХАРКІВСЬКОМУ РАЙОНІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СХІДНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ про зняття арешту.

У підготовчому судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 пояснив, що звернувся до Нововодолазького районного суду Харківської області з урахуванням приписів ст. 27 ЦПК України, пред`явивши позов до юридичної особи, а саме, НОВОВОДОЛАЗЬКОГО ВІДДІЛУДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇСЛУЖБИ УХАРКІВСЬКОМУ РАЙОНІХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІСХІДНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГОУПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВАЮСТИЦІЇ за її місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Будь-якого майна на території, що є підсудною Нововодолазькому районному суду Харківської області, відповідач не має.

Відповідач не направив свого представника для участі у підготовчому судовому засіданні, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не надав.

Вислухавши представника позивача ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи у межах вирішення питання щодо територіальної юрисдикції Нововодолазького районного суду Харківської області, суд дійшов наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, безпосередньо пов`язаний інститут підсудності, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Параграф 3 глави 2 Розділу І ЦПК України встановлює правила територіальної юрисдикції ( підсудності) справ.

Територіальна підсудність необхідна в цивільному судочинстві для того, щоб розмежувати компетенцію судів щодо розгляду справ цивільної юрисдикції між однорідними судами залежно від території, на яку поширюється їх діяльність.

Територіальна підсудність персоніфікує суди по розгляду справ, визначає, який конкретно суд може розглянути конкретну справу як суд першої інстанції.

Цивільне процесуальне право визначає кілька видів територіальної підсудності: загальна (залежно від місця проживання чи місцезнаходження відповідача), альтернативна (за вибором позивача), виключна (залежно від категорії справи).

Загальна підсудність унормована ст. 27 ЦПК України, а саме, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Стаття 28 ЦПК України визначила категорії справ альтернативної підсудності - за вибором позивача.

Виключна підсудність означає, щопевні категоріїсправ неможуть розглядатисяза загальнимиправилами підсудності,а такожза правиламиальтернативної підсудності- ст. 30 ЦПК України.

Зокрема, згідно з ч. 2 ст. 30 ЦПК України позови про зняття арешту з майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини.

З інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 316490064 від 01 грудня 2022 року, вбачається, що ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , є власником земельних ділянок, які знаходяться на території Бориспільського району Київської області.

За поясненнями представника позивача ОСОБА_1 будинок на території Нововодолазького району у власності позивача не перебуває.

Вирішуючи питання щодо підсудності справи за позовом ОСОБА_2 до НОВОВОДОЛАЗЬКОГО ВІДДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ У ХАРКІВСЬКОМУ РАЙОНІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СХІДНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ про зняття арешту, суд ураховує вимоги ст. 30 ЦПК України, щодо виключної підсудності справ про зняття арешту з майна, й доходить висновку про необхідність передачі справи на розгляд Бориспільського міськрайонного суду Київської області.

За п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

У ч. 2 цієї статті зазначено, що справа, прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа належить до виключної підсудності іншого суду.

Тобто, положення ч. 2 ст. 31 ЦПК України застосовуються в тому випадку, коли територіальна підсудність справи змінилася вже після відкриття провадження у справі (наприклад, відповідач змінив своє зареєстроване місце проживання).

Водночас, якщо на час відкриття провадження справа була підсудна іншому суду, про що суду стало відомо після прийняття її до свого провадження, застосуванню підлягає п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України.

Зазначеного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 13 квітня 2023 року у справі № 334/6223/20, провадження № 61-19794св21.

У справі, що розглядається, на час відкриття провадження суду не було відомо з якого саме майна позивач просить зняти арешт. Про знаходження майна на території Бориспільського району Київської області суду стало відомо тільки у судовому засіданні.

Отже, справа має бути передана до Бориспільського міськрайонного суду Київської області на підставі п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Ураховуючи що дана справа не підсудна Нововодолазькому районному суду Харківської області, вона має бути передана за підсудністю до Бориспільського міськрайонного суду Київської області.

На підставі викладеного, керуючись ст.27,31, 32,187,258,260, 353 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Цивільну справу № 631/1064/24 за позовом ОСОБА_2 до НОВОВОДОЛАЗЬКОГО ВІДДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ У ХАРКІВСЬКОМУ РАЙОНІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СХІДНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ про зняття арешту передати на розгляд до Бориспільського міськрайонного суду Київської області.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленоюЦПК Українипідсудністю з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Повне судове рішення буде складено 31 липня 2024 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається учасниками справи до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Суддя І. О. Пархоменко

СудНововодолазький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення26.07.2024
Оприлюднено07.08.2024
Номер документу120802014
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —631/1064/24

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Семенюта О. Ю.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Семенюта О. Ю.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Семенюта О. Ю.

Ухвала від 26.07.2024

Цивільне

Нововодолазький районний суд Харківської області

Пархоменко І. О.

Ухвала від 26.07.2024

Цивільне

Нововодолазький районний суд Харківської області

Пархоменко І. О.

Ухвала від 11.07.2024

Цивільне

Нововодолазький районний суд Харківської області

Пархоменко І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні