Справа № 279/4713/24
У Х В А Л А
30 липня 2024 року
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомиирської області в складі судді Волкової Н.В., по справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , Служба у справах дітей виконавчого комітету Коростенської міської ради про встановлення факту перебування дитини на утриманні,
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 звернувся із заявою до суду, в якій просить встановити факт перебування ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на утриманні заявника. Вказує, що аліменти сплачує регулярно на підставі досягнутої домовленості між ним та ОСОБА_5 .. Крім того, після розлучення діти проживають у його будинку, який належить йому.
Вирішуючи питання про прийняття заяви до розгляду, суд вважає, що наявні підстави для відмови у відкритті провадження за цією заявою.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Висловлювання «заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства» (пункт 1 частини першої статті 186 ЦПК України), «справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства» (пункт 1 частини першої статті 255 ЦПК України) стосуються як позовних вимог, які не можуть розглядатися за правилами цивільного судочинства, так і тих вимог, які взагалі не можуть розглядатися судами (правові висновки Великої Палати Верховного Суду згідно постанови від 21 листопада 2018 року у справі № 757/43355/16-ц, від 13 червня 2018 року у справі № 454/143/17-ц, від 13 березня 2019 року у справі № 331/6927/16-ц).
Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (стаття 293 ЦПК України).
Перелік юридичних фактів, що підлягають встановленню в судовому порядку, зазначений у статті 315 ЦПК України, але він не є вичерпним.
Факт, який просить підтвердити ОСОБА_1 , пов`язаний з необхідністю отримати підставу для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Отже, встановлення вказаного факту не пов`язано з реалізацією цивільних прав та обов`язків заявника в сімейних правовідносинах.
Обов`язок щодо проходження військової служби є конституційним обов`язком громадянина України. Тому за можливими правовими наслідками ця заява стосується лише сфери публічно-правових відносин (звільнення від проходження військової служби).
Згідно з ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, зокрема, жінки та чоловіки на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Батьківство чи материнство особи підтверджується свідоцтвом про народження дитини. Участь батьків у матеріальному забезпечені та утриманні, вихованні та спідкуванні з дитиною презюмується, а ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом (стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав тощо).
Жоден нормативно-правовий акт, що регулює сімейні відносини та захист прав дітей, не передбачає можливості підтвердження факту перебування на утриманні чоловіка дітей його дружини від попереднього шлюбу судовим рішенням, тому встановленню в судовому порядку, в тому числі і в порядку окремого провадження, такий факт не підлягає. Обгрунтування того, що факт, про встановлення якого подано заяву, має дщля заявника правовстановлююче значення та встановлення такого факту в судовому порядку передбачено певним законом, заявник не навів.
За таких обставин, провадження у справі відкриттю не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 186 ч.1 п.1 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , Служба у справах дітей виконавчого комітету Коростенської міської ради про встановлення факту перебування дитини на утриманні відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в 15-денний строк з дня її складання, який може бути поновлений, якщо апеляційна скарга подана в той же строк з дня її отримання.
Суддя
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2024 |
Оприлюднено | 08.08.2024 |
Номер документу | 120836027 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Волкова Н. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні