Номер провадження: 11-сс/813/1219/24
Справа № 513/799/24 1-кс/513/62/24
Головуючий у першій інстанції ОСОБА_1
Доповідач ОСОБА_2
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.08.2024 року м. Одеса
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Одеського апеляційного суду ОСОБА_2 , перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_3 , в інтересах ГУ ПФУ в Одеській обл., на ухвалу слідчого судді Саратського райсуду Одеської обл. від 15.07.2024, якою відмовлено у задоволенні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській обл. на бездіяльність посадових осіб ВП № 1 Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській обл. щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР
установив:
Ухвалою Саратського райсуду Одеської обл. від 15.07.2024 відмовлено у задоволенні скарги ГУ ПФУ в Одеській обл. на бездіяльність посадових осіб ВП № 1 Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській обл. щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
Згодом, 24.07.2024 представником ОСОБА_3 , в інтересах ГУ ПФУ в Одеській обл,. засобами поштового зв`язку до Одеського апеляційного суду подана апеляційна скарга на зазначену ухвалу суду, в якій представник просить її скасувати та постановити нове судове рішення, яким зобов`язати уповноважених осіб ВП №1 Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській обл. внести відомостіпро кримінальнеправопорушення до ЄРДР зазаявою ГУ ПФУ в Одеській обл. №1500-0903-8/95679 від 24.06.2024 про кримінальне правопорушення та встановлення особи/осіб, що вчинила/вчинили кримінальне правопорушення та вчинити передбаченіст. 214 КПК Українипроцесуальні дії.
Дослідивши апеляційну скаргу представника ОСОБА_3 , приходжу до висновку, що вона підлягає поверненню особі, яка її подала з наступних підстав.
Частина 1 ст. 24 КПК України встановлює, що кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому КПК України.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини у справі «Мельник проти України» право доступу до суду не є абсолютним, воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями.
Відповідно до ч. 3 ст. 392 КПК України в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених КПК України.
Окрім того, відповідно до п. 7) ч. 1 ст. 393 КПК України, апеляційну скаргу мають право подати, потерпілий або його законний представник чи представник у частині, що стосується інтересів потерпілого, але в межах, заявлених ними в суді першої інстанції.
Положеннями ст.58КПК Українипередбачено,що представникомюридичної особи,яка єпотерпілим,може бутиїї керівник,інша особа,уповноважена закономабо установчимидокументами,працівник юридичноїособи задовіреністю,а такожособа,яка маєправо бутизахисником укримінальному провадженні.
Повноваження представника потерпілого на участь у кримінальному провадженні підтверджуються: 1) документами, передбаченимист. 50цього Кодексу,-якщо представникомпотерпілого єособа,яка маєправо бутизахисником укримінальному провадженні; 2) копією установчих документів юридичної особи - якщо представником потерпілого є керівник юридичної особи чи інша уповноважена законом або установчими документами особа; 3) довіреністю - якщо представником потерпілого є працівник юридичної особи, яка є потерпілою.
У підтвердження повноважень представника ГУ ПФУ в Одеській обл. ОСОБА_3 на оскарження зазначеного судового рішення до апеляційної скарги додано довіреність № 1500-0903-7/328 від 01.01.2024, зі змісту якої вбачається, що ГУ ПФУ в Одеській обл. уповноважує провідного спеціаліста-юрисконсульта відділу представництва інтересів в судах та інших органах № 2 юридичного управління ОСОБА_3 представляти та захищати інтереси ГУ ПФУ в Одеській обл. в судах з наданням повноважень, серед іншого, з оскарження судових рішень шляхом підписання та подання апеляційних скарг.
Натомість, до апеляційної скарги не було долучено документів, підтверджуючих факт того, що ОСОБА_3 станом на день подання апеляційної скарги дійсно є працівником ГУ ПФУ в Одеській обл. та займає посаду провідного спеціаліста-юрисконсульта відділу представництва інтересів в судах та інших органах № 2 юридичного управління, зважаючи на те, що датою довіреності є 01.01.2024, а апеляційну скаргу подано 24.07.2024.
Отже, суддя-доповідач вважає, що за відсутності документів, які підтверджують повноваження ОСОБА_3 здійснювати представництво інтересів потерпілого ГУ ПФУ в Одеській обл., вона не є особою, яка має право на подання апеляційної скарги.
Водночас, слід зазначити, що ст. 422 КПК України передбачений порядок перевірки ухвал слідчого судді, однак в зазначеній нормі закону не передбачені дії судді-доповідача, щодо апеляційних скарг на ухвали слідчого судді, які подані особою без відповідного підтвердження повноважень на представництво інтересів скаржника.
На думку судді-доповідача, в подібних випадках слід керуватися положеннями ч. 6 ст. 9 КПК України, відповідно до якої у випадках, коли положення цього кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 цього кодексу.
Згідно з п. 2) ч. 3 ст. 399 КПК України, апеляційна скарга повертається, якщо апеляційну скаргу подала особа, яка не має права подавати апеляційну скаргу.
Оскільки до апеляційної скарги, підписаної ОСОБА_3 не долучені документи, передбачені зазначеними вище вимогами КПК України щодо підтвердження її повноважень діяти від імені ГУ ПФУ в Одеській обл., то відповідно до положень п. 2 ч. 3 ст. 399 КПК України вказана апеляційна скарга підлягає поверненню.
Разом з цим, згідно із ч. 7 ст. 399 КПК Українисуддя-доповідачроз`яснює особі, яка подала апеляційну скаргу про те, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду апеляційної інстанції в порядку, передбаченому цим Кодексом, у межах строку на апеляційне оскарження.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 58, 64-1, п.7 ч. 1 ст. 393, п. 2 ч. 3 ст.ст. 399, 405, 419, 422, 532 КПК України, суддя-доповідач
ухвалив:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_3 , в інтересах ГУ ПФУ в Одеській обл., на ухвалу слідчого судді Саратського районного суду Одеської обл. від 15.07.2024, якою відмовлено у задоволенні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській обл. на бездіяльність посадових осіб ВП №1 Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській обл. щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР повернути представнику ОСОБА_4 у зв`язку з тим, що вона подана особою, яка не має права подавати апеляційну скаргу.
Роз`яснити апелянту, що відповідно до ч. 7 ст. 399 КПК України, повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду апеляційної інстанції в порядку, передбаченому КПК України, у межах строку на апеляційне оскарження.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги негайно надіслати апелянту разом з апеляційною скаргою та доданими матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом трьох місяців з дня набрання законної сили до Верховного Суду.
Суддя Одеського апеляційного суду ОСОБА_2
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2024 |
Оприлюднено | 08.08.2024 |
Номер документу | 120849364 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Одеський апеляційний суд
Копіца О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні