Ухвала
від 05.08.2024 по справі 914/1550/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128

УХВАЛА

05.08.2024Справа № 914/1550/24

м. Львів

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс С.М.», м. Львів

до відповідача: Фізичної особи підприємця Новицького Ігоря Петровича, м. Львів

про стягнення заборгованості

Суддя Олена ЩИГЕЛЬСЬКА

Секретар с/з Надія ВАШКЕВИЧ

Представників сторін:

від позивача: не з`явився

від відповідача: не з`явився

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс С.М.» звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до фізичної особи підприємця Новицького Ігоря Петровича про стягнення заборгованості в сумі 28 130,15 грн, з яких 25 000,00 (сума основного боргу), 529,25 грн (інфляційне збільшення) та 2 600,90 грн (штрафні санкції згідно статті 625 ЦКУ).

Ухвалою суду від 20.06.2024 позовну заяву залишено без руху. Встановлено позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення ухвали шляхом подання заяви про усунення недоліків.

01.07.2024 через систему «Електронний Суд» від позивача надійшла заява про усунення недоліків (вх.16975/24), в якій позивач просив стягнути з відповідача на користь позивача 7 000,00 гривень (сума основного боргу) + 805, 22 гривень (штрафні санкції згідно ст. 625 ЦКУ) = 7 805, 22 гривень.

Ухвалою суду від 05.07.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 05.08.2024 року.

15.07.2024 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.№ 18062/24).

26.07.2024 від відповідача надійшла заява про проведення засідання без участі представника відповідача.

02.08.2024 через систему «Електронний Суд» позивачем подано заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (вх.№19454/24) та заява про зменшення розміру позовних вимог (вх.№2917/24).

05.08.2024 через систему «Електронний Суд» позивачем подано клопотання про перенесення підготовчого засідання та проведення такого засідання у режимі відеоконференції (вх.№19508/24).

В підготовче засідання 05.08.2024 сторони не з`явилися.

Щодо заяви про зменшення розміру позовних вимог суд зазначає таке.

Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 46 ГПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Частина 5 ст. 46 ГПК України встановлює, що у разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копій такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.

Частина 7 ст. 42 ГПК України, встановлює, що якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Дослідивши подану позивачем заяву про зменшення розміру позовних вимог, суд зазначає, що до останньої не долучено доказів направлення копій такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. Відтак суд не приймає заяву про зменшення розміру позовних вимог (вх.№ 2917/24) до розгляду та повертає заявнику.

В силу приписів ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до ст. 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні (ч. 2 ст. 183 ГПК України).

Враховуючи наведене вище, з метою дотримання прав всіх учасників справи та надання сторонам, передбаченого ст. ст. 42-46 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів, дотриманням принципу змагальності, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та відкласти підготовче засідання.

Щодо клопотання про проведення наступного підготовчого засідання в режимі відеоконференції, суд зазначає, що відповідно до ч.ч.1, 2, ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до п. 45 Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує: 1) відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); 2) можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Нормативно-правовими актами ДСА України затверджується робота з технічними засобами фіксування судового засідання під час здійснення судового засідання.

За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (п.46 Положення).

Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час) (п.50 Положення).

З урахуванням наведеного, суд, з`ясувавши технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку .court.gov.ua. у Господарському суді Львівської області, вважає за можливе клопотання задовольнити.

Керуючись ст.ст. 2, 42, 46, 177, 182, 197, 202, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву позивача про зменшення розміру позовних вимог (вх.№2917/24 від 02.08.2024) повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Транс С.М.».

2. Підготовче засідання відкласти на 28.08.2024 об 11:20 год.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2 поверх.

3. Заяву представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №914/1550/24 задовольнити.

4. Проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку .court.gov.ua.

5. Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс С.М.» - адвоката Сорокового Павла Миколайовича в підготовчому засіданні призначеному на 28.08.2024 об 11:20 год. по справі № 914/1550/24 в режимі відеоконференції відповідно до Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21.

6. Роз`яснити стороні, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

7. Попередити учасників справи, що відповідно до ч.5 ст.197 ГПК України, п.46 розділу 3 Положення, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

8. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.

9. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України.

Суддя Щигельська О.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.08.2024
Оприлюднено08.08.2024
Номер документу120857780
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування

Судовий реєстр по справі —914/1550/24

Ухвала від 15.01.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Рішення від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 28.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 26.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 05.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 05.07.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 20.06.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні