ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20.06.2024 р. Справа № 914/1550/24
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Щигельської О.І., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс С.М.», м. Львів
до відповідача: фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , м. Львів
про стягнення заборгованості
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс С.М.» звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 28 130,15 грн, з яких 25 000,00 (сума основного боргу), 529,25 грн (інфляційне збільшення) та 2 600,90 грн (штрафні санкції згідно статті 625 ЦКУ).
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно з ч. 7 ст. 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
До матеріалів позовної заяви позивач долучив копії накладної АТ «Укрпошта» та опису вкладення до цінного листа. Відповідно до означених документів позовна заява з додатками направлена на ім`я ФОП ОСОБА_1 на адресу АДРЕСА_1 .
Однак, як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридичною адресою ФОП ОСОБА_1 є АДРЕСА_2 .
Відтак суд приходить до висновку, що позивачем не подано належних доказів надіслання позовної заяви з додатками відповідачу.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити … відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Положення ч. 6 ст. 6 ГПК України встановлюють, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його (абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України).
Суд зауважує, що в матеріали позовної заяви не містять відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивача.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Варто зауважити, що позивач просить стягнути заборгованість в сумі 28 130,15 грн, з яких 25 000,00 (сума основного боргу), 529,25 грн (інфляційне збільшення) та 2 600,90 грн (штрафні санкції згідно статті 625 ЦКУ).
Однак до позовної заяви долучено розрахунок заборгованості індексу інфляції та пені.
Відтак позивачу слід надати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються а саме штрафних санкцій згідно статті 625 ЦКУ, які заявлені до стягнення у прохальній частині позову.
Також відповідно до положень ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак позивач не долучив доказів виставлення відповідачу рахунку на умовах заявки, здійснених відповідачем часткових оплат за надані послуги, про що зазначалося позивачем в тексті позовній заяві.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс С.М.» залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали шляхом подання заяви про усунення недоліків, до якої долучити:
-належні докази надіслання позовної заяви з додатками відповідачу;
-відомості на виконання вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, про наявність або відсутність електронного кабінету позивача;
-обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
-докази на підтвердження виставлення відповідачу рахунку на умовах заявки та здійснених відповідачем часткових оплат за надані послуги.
3. Попередити позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Щигельська О.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119869833 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Щигельська О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні