Провадження № 6/742/106/24
Єдиний унікальний № 742/2964/22
УХВАЛА
07 серпня 2024 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Бездідька., за участю секретаря судових засідань Лісафіної А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Прилуки заяву ОСОБА_1 , представник позивача адвокат Дуденок О.О.; відповідач: Управління капітального будівництва міської ради м. Прилуки; орган, що здійснює виконання рішень: Прилуцьке управління Державної казначейської служби України Чернігівської області, про зміну способу та порядку виконання судового рішення,
встановив:
ОСОБА_1 в особі свого представника звернулася до суду з даною заявою, у якій просить змінити спосіб і порядок виконання рішення Прилуцького міськрайонного суду від 12.04.2023 шляхом стягнення з Управління капітального будівництва міської ради м. Прилуки на користь ОСОБА_1 заробітну плату за липень-грудень 2020 року та грошову компенсацію за 22 календарні дні невикористаної щорічної відпустки, у розмірі 22 292 грн. 89 коп.,з відрахуванням всіх податків і зборів згідно діючого законодавства, шляхом списання вище вказаних грошових коштів з рахунків Виконавчого комітету Прилуцької міської ради Чернігівської області на яких зараховані бюджетні кошти Прилуцького міського бюджету.
Заява мотивована тим, що на даний час кошти на рахунку відповідача відсутні, що унеможливлює виконання рішення, а оскільки Прилуцька міська рада утворила Управління капітального будівництва міської ради м. Прилуки, то відповідно кошти згідно рішення суду необхідно списати з міського бюджету.
Сторони у судове засідання не з`явились.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.5 ст.124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ст.435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом),- встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
12.04.2023 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області розглянув справу за позовом ОСОБА_1 до Управління капітального будівництва міської ради м. Прилуки про стягнення заробітної плати, ухвалив позовні вимоги задовольнити, зокрема стягнути з Управління капітального будівництва міської ради м. Прилуки на користь ОСОБА_1 заробітну плату за липень-грудень 2020 року та грошову компенсацію за 22 календарні дні невикористаної щорічної відпустки, у розмірі 22 292 грн. 89 коп.,з відрахуванням всіх податків і зборів згідно діючого законодавства.
Позивач, отримавши виконавчий лист, зверталася до органу казначейства, проте їй було повідомлено, що здійснити розрахунок не можливо оскільки відсутні кошти на рахунку Управління капітального будівництва міської ради м. Прилуки.
У зв`язку з такими обставинами позивач просить змінити спосіб і порядок виконання рішення, а саме списати грошові кошти не з рахунку відповідача, а з рахунку органу місцевого самоврядування, який утворив юридичну особу, проте до участі у справі не був залучений, відповідно не міг подати свої заперечення по суті позовних вимог.
Також сторона позивача не довела тих обставин, чи Виконавчий комітет Прилуцької міської ради, як засновник юридичної особи, несе відповідальність за зобов`язаннями управління.
Суд вважає, що поняття «спосіб» і «порядок» виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке реалізується у виконавчому провадженні. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем. Спосіб виконання судового рішення - це спосіб реалізації та здійснення способу захисту, встановленогостаттею 16 Цивільного кодексу України. Під зміною способу виконання рішення суду необхідно розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у раніше встановлений спосіб. Така правова позиція міститься у постановах Верховного Суду від 10.06.2019 року у справі № 350/426/16-ц, від 05.09.2018 року у справі № 2-749/11/2229.
Враховуючи викладене суд вважає, що відсутні підстави для задоволення вимог заяви, тому у її задоволенні необхідно відмовити.
Керуючисьст.435 ЦПК України, суд
постановив:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 , представник позивача адвокат Дуденок О.О.; відповідач: Управління капітального будівництва міської ради м. Прилуки; орган, що здійснює виконання рішень: Прилуцьке управління Державної казначейської служби України Чернігівської області, про зміну способу та порядку виконання судового рішення - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Володимир БЕЗДІДЬКО
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2024 |
Оприлюднено | 09.08.2024 |
Номер документу | 120865113 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Бездідько В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні