Ухвала
від 06.08.2024 по справі 162/2/23
ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 162/2/23

Провадження № 1-в/162/28/2024

ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2024 року селище Любешів

Любешівський районний суд Волинської області у складі судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши подання головного державного виконавця Камінь-Каширського відділу державної виконавчої служби у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_3 про зміну способу і порядку виконання вироку у кримінальному провадженні № 12022030530000527 за частиною першою статті 263 Кримінального кодексу України (далі по тексту КК) відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця і жителя АДРЕСА_1 ,

встановив:

Вироком Любешівського районного суду Волинської області від 02 лютого 2023 року, який скасовано вироком Волинського апеляційного суду від 18 червня 2024 року в частині призначення основного покарання, ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 263 КК. Призначено основне покарання у виді штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На підставі статті 96-1 КК застосовано спеціальну конфіскацію та конфісковано у власність держави 440 патронів калібру 7,62?54 мм.

Вироки набрали законної сили 18 червня 2024 року. У справі видано виконавчий лист у частині спеціальної конфіскації боєприпасів, який направлено судом на примусове виконання у Камінь-Каширський відділ державної виконавчої служби.

Головний державний виконавець Камінь-Каширського відділу державної виконавчої служби у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_3 29 липня 2024 року звернулася до суду із поданням, в якому просить змінити спосіб і порядок виконання вироку суду: додатково вказати про знищення 440 патронів калібру 7,62?54 мм, поклавши виконання вироку у цій частині на Головне управління Національної поліції України у Волинській області.

Заяву умотивовано тим, що патрони є обмежено оборотоздатним майном, реалізація конфіскованого майна здійснюється шляхом проведення електронних аукціонів, а державна виконавча служба не має спеціального дозволу на продаж зброї та боєприпасів.

Ініціатор подання, учасники кримінального провадження у судове засідання не з`явились. Від прокурора надійшло клопотання про розгляд подання у його відсутності.

На підставі частини четвертої статті 107 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, проаналізувавши законодавство, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до частини першої статті 96-1 КК спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом.

Згідно з статтею 533, частиною другою статті 534 КПК вирок або ухвала суду, які набрали законної сили, обов`язкові для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягають виконанню на всій території України. Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, підлягає безумовному виконанню.

Згідно з частинами першою, другою статті 535 КПК судове рішення, що набрало законної сили, якщо інше не передбачено цим Кодексом, звертається до виконання не пізніш як через три дні з дня набрання ним законної сили або повернення матеріалів кримінального провадження до суду першої інстанції із суду апеляційної інстанції. Суд разом із своїм розпорядженням про виконання судового рішення надсилає його копію відповідному органу чи установі, на які покладено обов`язок виконати судове рішення.

Відповідно до статті 178 Цивільного кодексу України, Постанови Верховної Ради України № 2471-ХІІ від 17 червня 1992 року зброя, боєприпаси вилучені із цивільного обороту та не можуть перебувати у власності громадян, громадських об`єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України.

Відповідно до частини першої абзацу 3 частини четвертої статті 61 Закону України «Про виконавче провадження» реалізація арештованого майна (крім майна, вилученого з цивільного обороту, обмежено оборотоздатного майна та майна, зазначеного участині восьмій статті 56 цього Закону) здійснюється шляхом проведення електронних аукціонів або за фіксованою ціною. Порядок реалізації обмежено оборотоздатного майна визначається законодавством.

Згідно із статтею 62 Закону України «Про виконавче провадження» виконання рішень про конфіскацію майна здійснюється органами державної виконавчої служби в порядку, встановленому цим Законом. Реалізація конфіскованого майна здійснюється в порядку, встановленому цим Законом. Розпорядження конфіскованим майном та майном, яке не підлягає реалізації, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 8 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 985 від 11 липня 2002 року, мисливська вогнепальна, пневматична і холодна зброя, боєприпаси до зброї, а також засоби самооборони, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, реалізуються в установленому законодавством порядку.

Згідно з пунктами 15, 28, 29, 29-1 Інструкції про порядок приймання, зберігання, обліку, знищення чи реалізації вилученої, добровільно зданої, знайденої зброї та боєприпасів до неї, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 314 від 31 травня 1993 року, у випадку прийняття відповідними органами рішення про конфіскацію чи відшкодування вилучення зброї і боєприпасів, вони передаються до складів управлінь (відділів) МТ і ТЗ ГУМВС, УМВС, УМВС України на транспорті. На зброю, бойові припаси, спеціальні засоби, що категоруються технічною комісією, складається акт (додаток 12), який підписується головою та членами комісії і затверджується начальником ГУМВС, УМВС, УМВС на транспорті. Оформлені технічні акти на вилучені, добровільно здані, знайдені зброю, бойові припаси, спеціальні засоби щокварталу направляються до ДРЗ МВС України для подальшого розгляду. Знищення, реалізація чи передача зброї, боєприпасів та спеціальних засобів здійснюється тільки з письмового дозволу ДРЗ МВС України. Відомості про зброю, боєприпаси та спеціальні засоби, які надійшли на склад озброєння, реалізовані через торговельні організації, у тому числі відповідно до рішень судів, направляються до ДРЗ МВС України за встановленою формою (додаток 13) щокварталу до десятого числа наступного за звітним кварталом місяця. На підставі рішення технічної комісії непридатні зброя і боєприпаси знищуються щокварталу у порядку, передбаченому п. п. 30-41 даної Інструкції, придатні - для подальшого використання передаються працівниками служби озброєння управлінь (відділів) МТ і ТЗ за накладною (додаток 10). Мисливська нарізна і гладкоствольна зброя та боєприпаси до неї - у торговельні організації.

З огляду на викладене необхідно констатувати, що подання про зміну способу і порядку виконання вироку суду підлягає до частково задоволення. Вирок суду у частині спеціальної конфіскації боєприпасів необхідно направити на виконання у Головне управління Національної поліції України у Волинській області.

Керуючись статтями 537, 539 КПК, суд

постановив:

Подання головного державного виконавця Камінь-Каширського відділу державної виконавчої служби у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_3 про зміну способу і порядку виконання вироку у кримінальному провадженні № 12022030530000527 за частиною першою статті 263 Кримінального кодексу України відносно ОСОБА_4 -- задовольнити частково.

Вирок Любешівського районного суду Волинської області від 02 лютого 2023 року у справі № 162/2/23 відносно ОСОБА_4 у частині спеціальної конфіскації 440патронів калібру7,62?54ммнаправити на виконання у Головне управління Національної поліції України у Волинській області.

На ухвалу може бути подана апеляція до Волинського апеляційного суду протягом семи днів із дня її оголошення через Любешівський районний суд Волинської області.

Суддя ОСОБА_1

СудЛюбешівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено09.08.2024
Номер документу120878888
СудочинствоКримінальне
КатегоріяІнші процесуальні питання

Судовий реєстр по справі —162/2/23

Ухвала від 05.12.2024

Кримінальне

Любешівський районний суд Волинської області

Савич А. С.

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Ємець Олександр Петрович

Ухвала від 08.10.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Ємець Олександр Петрович

Ухвала від 08.10.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Ємець Олександр Петрович

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Любешівський районний суд Волинської області

Глинянчук В. Д.

Вирок від 18.06.2024

Кримінальне

Волинський апеляційний суд

Подолюк В. А.

Ухвала від 18.06.2024

Кримінальне

Волинський апеляційний суд

Подолюк В. А.

Ухвала від 27.02.2024

Кримінальне

Любешівський районний суд Волинської області

Савич А. С.

Ухвала від 27.02.2024

Кримінальне

Любешівський районний суд Волинської області

Савич А. С.

Ухвала від 20.02.2024

Кримінальне

Волинський апеляційний суд

Подолюк В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні