Ухвала
від 09.08.2024 по справі 462/4635/24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

справа № 462/4635/24

УХВАЛА

09 серпня 2024 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Бориславський Ю.Л., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Європа-контакт», Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Ратуша», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Акціонерне товариство «Комерційний інвестиційний банк», орган місцевого самоврядування «Юридичний департамент Львівської міської ради» про визнання незаконним та скасування Свідоцтва про право власності на нерухоме майно та скасування запису про державну реєстрацію права власності на нежитлові приміщення,

в с т а н о в и в :

позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, у якому просить визнати незаконним та скасувати свідоцтво про право власності на нерухоме майно індексний №7491725 від 02.08.2013 року серії САВ №696569; скасувати запис про державну реєстрацію за товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Ратуша» права власності на нежитлові приміщення площею 2974,9 м?, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , номер запису про право власності 1993448, який було внесено на підставі Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний №4707775 від 02 серпня 2013 року.

Ухвалою суду від 13.06.2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення /виклику/ сторін. Сторонам встановлено процесуальні строки для подання заяв по суті справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 279 ЦПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Згідно ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.

Так, згідно п. 6 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.

У позовній заяві стороною позивача вказано, що починаючи з жовтня 2021 року спір щодо зменшення об`єму належного позивачу нерухомого майна він намагався вирішити у позасудовому порядку шляхом узгодження з представником ТзОВ «Фірма «Ратуша» суми грошової компенсації, однак жодних дій не вчинялося.

Відповідно до п. 5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно п.8 ч.3 ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Частиною 5 ст.177ЦПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Із змісту позовної заяви вбачається, що наприкінці травня 2023 року позивач звернувся з офіційним листом на адресу відповідача 2 із вимогою про усунення порушення права власності на нежитлові приміщення №№ НОМЕР_1 загальною площею 100,4 м2, що розташовані в корпусі літ.З-3 за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом збільшення (відновлення) висоти таких до 6,8 м і демонтажу надбудов, котрі знаходяться над належним йому об`єктом нерухомого майна. Проте, Листом-відповіддю від 06 червня 2023 року, товариство відмовилося проводити демонтаж приміщень, надбудованих над об`єктом нерухомості позивача, покликаючись на правовстановлюючі документи, що слугували підставою для набуття ним права власності на вищезазначене майно. Як вбачається із одержаного листа-відповіді і наданих відповідачем 2 правовстановлюючих документів, майно площею 2 974,9 м2 по АДРЕСА_1 , було набуто власником в процесі виділу з ТзОВ Фірма Європа-контакт в середині 2013 року.

Проте, до матеріалів позову не додано доказів, що обґрунтовують вказані обставини та не вказано про неможливість подати відповідний доказ суду, у кого наявний такий доказ та не заявлено клопотання про витребування відповідного доказу.

За приписами ч. 3 ст.12ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до змісту ст.185ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України,

п о с т а н о в и в :

позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Європа-контакт», Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Ратуша», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Акціонерне товариство «Комерційний інвестиційний банк», орган місцевого самоврядування «Юридичний департамент Львівської міської ради» про визнання незаконним та скасування Свідоцтва про право власності на нерухоме майно та скасування запису про державну реєстрацію права власності на нежитлові приміщення залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків зазначених в мотивувальній частині цієї ухвали 5 /п`ять/ днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Строк усунення недоліків обчислювати з дня отримання позивачем ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків до вказаного терміну заява вважатиметься не поданою та буде повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя: Бориславський Ю. Л.

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення09.08.2024
Оприлюднено12.08.2024
Номер документу120913068
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —462/4635/24

Постанова від 26.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Постанова від 26.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Рішення від 16.08.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Бориславський Ю. Л.

Ухвала від 15.08.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Бориславський Ю. Л.

Ухвала від 09.08.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Бориславський Ю. Л.

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Бориславський Ю. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні