Ухвала
від 06.08.2024 по справі 303/2501/24
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залучення співвідповідача у справі

06 серпня 2024 рокум. Ужгород№ 303/2501/24 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Скраль Т.В.,

з участю секретаря судового засідання Гриб А.В.,

учасники справи:

позивач: Фізична особа підприємець ОСОБА_1 - у судове засідання не з`явилася,

відповідач: Мукачівська міська рада представник у судове засідання не з`явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), в особі представника Кундас Вікторії Андріївни (25018, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Тарана,1) до Мукачівської міської ради (89600, Закарпатська область, м. Мукачево, пл. Духновича, 2, код ЄДРПОУ 386245180) про визнання протиправним та скасування припису, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до статті 243 частини 3 КАС України 06 серпня 2024 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Ухвалу у повному обсязі складено 09 серпня 2024 року.

06 березня 2024 року Фізична особа підприємець ОСОБА_1 , через уповноваженого представника ОСОБА_2 звернулася до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області з позовною заявою до Мукачівської міської ради, якою просить визнати неправомірним та скасувати припис № 121 від 15 лютого 2024 року.

20 березня 2024 року ухвалою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області справу передано на розгляд до Закарпатського окружного адміністративного суду.

16 травня 2024 року справа надійшла до Закарпатського окружного адміністративного суду.

20 травня 2024 року ухвалою суду позовну заяву залишено без руху та надано строку для усунення недоліків.

28 травня 2024 року подано уточнену позовну заяву, в якій зазначено відповідачем Виконавчий комітет Мукачівської міської ради (89600, Закарпатська область, м. Мукачево, пл. Духновича, 2, код ЄДРПОУ 04053743) та просять суд: 1) визнати неправомірним та скасувати припис № 121 від 15.02.2024р.; 2) стягнути з Виконавчого комітету Мукачівської міської ради (89600, Україна, Закарпатська обл., м. Мукачево, пл. Духновича, 2, код ЄДРПОУ 04053743) судові витрати у судовий збір в розмірі 2422,40 грн та витрати на правничу (правову) допомогу в розмірі 8400,00 грн.

31 травня 2024 року ухвалою суду відкрито провадження в даній адміністративній справі.

Позивач у судове засідання не з`явився, однак про часі дату судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується довідкою про надіслання судової повістки в електронний кабінет.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, однак 05 серпня 2024 року на електронну адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи без їх участі.

У відповідності до статті 205 частини 1, 3 пункту 1 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вирішуючи питання щодо залучення співвідповідача у справі, судом встановлено наступне.

Положення про Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради в новій редакції затверджено рішенням 3 позачергової сесії Мукачівської міської ради 8 скликання № 46 від 22.12.2020 (надалі по тексту - Положення).

Згідно даного Положення, Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради є виконавчим органом Мукачівської міської ради, що створюється відповідною радою у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (п. 1.1. Розділу 1 Положення).

Основними завданнями Управління є, зокрема, забезпечення реалізації державної та місцевої політики в сфері благоустрою території Мукачівської міської територіальної громади (пп. 4.2.1. Положення), контроль за станом благоустрою території громади та забезпечення виконання правил благоустрою (4.2.2. Положення), контроль за дотриманням правил розміщення зовнішньої реклами, та порядку розміщення вивісок на території громади (4.2.3. Положення).

Також, Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради забезпечує виконання рішень Мукачівської міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень Мукачівського міського голови, що приймаються з питань: контролю за благоустроєм Мукачівської міської територіальної громади; контролю за утриманням і прибиранням вуличних, дворових територій, парків, скверів Мукачівської міської територіальної громади; контролю за розміщенням та утриманням засобів реклами, вивісок на території Мукачівської міської територіальної громади (пп. 4.3.2. Положення).

При цьому, для забезпечення виконання мети діяльності та основних завдань Управління здійснює фіксування вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями, перелік яких міститься у пункті 2 частини 1 статті 255 КУпАП, у межах наданих повноважень на території Мукачівської міської територіальної громади (пп. 4.3.7. Положення).

З метою здійснення своїх функцій інспектори з благоустрою рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради уповноважуються на складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, перелік яких міститься у пункті 2 частини 1 статті 255 КУпАП (п. 4.4. Положення).

Так, рішенням Виконавчого комітету Мукачівської міської ради №375/37-22 від 06.09.2022 «Про уповноваження посадових осіб відділу контролю за станом благоустрою міста управління муніципальної інспекції Мукачівської міської на складання протоколів про адміністративні правопорушення» спеціаліста 1 категорії, дільничного інспектора відділу контролю за станом благоустрою міста управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради Калатс Уляну Василівну уповноважено на складання протоколів про адміністративні правопорушення, що передбачені ст.ст. 150, 152, ч.ч. 3-5 ст. 152-1, ст. ст. 154, 156, 159, 160, 175-1 КУпАП, (а.с.73).

Згідно з частиною 3 статті 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

За вимогами п.9 ч.1 си.4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Відповідно до частини 3 статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Отже, суд дійшов висновку щодо необхідності залучення Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради як другого відповідача. Оскільки, Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради вживає заходи щодо припинення вчинення адміністративних порушень у межах наданих повноважень на території Мукачівської міської територіальної громади (пп.4.3.5 Положення), а посадові особи наділені правом складати протоколи про адміністративні правопорушення, припис та акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, відбирати усні та письмові пояснення, застосовувати адміністративні стягнення та застосовувати інші, передбачені чинним законодавством України правопорушення, що віднесені до його компетенції. Відтак, у даному випадку, посадові особи управління діють як самостійні суб`єкти владних повноважень, що наділені відповідними повноваженнями.

Крім цього, враховуючи вимоги частини 6 статті 48 КАС України, згідно якої після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку, суд вважає за доцільне зазначити, що залучення відповідача у справі зумовлює необхідність встановлення судом порядку та строків для подання учасниками справи заяв по суті справи, передбачених чинним КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 175 КАС України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Разом з тим, з метою недопущення обмеження прав сторін, визначених положеннями КАС України, суд вважає за необхідне на даній стадії судового засідання запропонувати Управлінню муніципальної інспекції Мукачівської міської ради подати відзив на позовну заяву.

Керуючись статтями 47,48, 162,261, 248,257, 260-263 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради (89600, м. Мукачево, вул. Ужгородська, № 25, Закарпатської області) залучити як другого відповідача.

2.На адресу другого відповідача направити копію адміністративного позову з додатками.

3. Роз`яснити другому відповідачу про право подати відзив на позов та відповідні доказів - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали. Відповідно до вимог ч. 3, 4 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. До відзиву додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

4. Згідно ст. 261 КАС України позивач має право подати відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом п`яти днів з дня отримання.

5. Відкласти судове засідання по даній справі на 09:00 год 28 серпня 2024 року.

6. Ухвалу направити учасникам справи.

7. Судове засідання відбудеться в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду за адресою: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, 30.

8. Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: web: adm.zk.court.gov.ua.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Т.В.Скраль

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено12.08.2024
Номер документу120916969
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності