ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області
Адреса: вул. Коцюбинського, 2а, м. Ужгород, 88000
e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua
вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХвала
про залишення позовної заяви без руху
"12" серпня 2024 р. м. Ужгород Справа №907/493/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригара Л.І.,
розглянувши матеріали за позовом
Фізичної особи підприємця Алієва Алізаде Зейнал огли, м. Ужгород Закарпатської області
до відповідача Публічного акціонерного товариства Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк, м. Київ
про визнання припиненими зобов`язань Фізичної особи підприємця Алієва Алізаде Зейнал огли за Кредитним договором №11/3-08 від 25.03.2008 та Іпотечним договором №74/23-2008 від 28.03.2008, що укладені між Закритим акціонерним товариством Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк та Фізичною особою підприємцем Алієвим Алізаде Зейнал огли,
ВСТАНОВИЛА:
Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду Господарського суду Закарпатської області від 25.07.2024 позовну заяву (справу №907/493/24) розподілено судді Пригарі Л.І. та передано на розгляд 05.08.2024.
Позовна заява б/н від 24.07.2024 (вх. №02.3.1-05/711/24 від 25.07.2024) підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до приписів ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.
Так, згідно з приписами частини 2 статті 123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Порядок сплати та розміри ставок судового збору встановлено Законом України Про судовий збір, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (далі Закон), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 статті 4 Закону, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", станом на 01.01.2024 прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить 3028 грн.
Водночас згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, позивач просить визнати припиненими його зобов`язання, що виникли на підставі 1) Кредитного договору №11/3-08 від 25.03.2008 та 2) Іпотечного договору №74/23-2008 від 28.03.2008, що укладені між Закритим акціонерним товариством Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк та Фізичною особою підприємцем Алієвим Алізаде Зейнал огли.
Таким чином, зважаючи на предмет заявлених позовних вимог, які носять немайновий характер, та з урахуванням приписів ч. 3 ст. 4 Закону України Про судовий збір, якими визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, позивачу слід було оплатити подану позовну заяву судовим збором у розмірі 4844,80 грн (3028 грн х 2 немайнові вимоги х 0,8).
Однак, позивачем до матеріалів позовної заяви додано докази сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн.
Крім того, відповідно до частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду.
У даному контексті суд відзначає, що позовну заяву підписано адвокатом Дудурич І.В., який діє на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги фізичній особі ОСОБА_1 , а позовну заяву подано в інтересах Фізичної особи підприємця Алієва Алізаде Зейнал огли, що у свою чергу, не дає суду можливості пересвідчитися щодо наявності у представника позивача достатніх повноважень на підписання позовної заяви, поданої до суду.
Водночас позивачем у позовній заяві не обґрунтовано необхідності залучення до участі в даній справі третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інкам (яким чином рішення у справі вплине на права та обов`язки останнього, та на стороні кого (позивача чи відповідача) слід залучити вказану третю особу).
Приписами ст. 174 ГПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених ст. 162, 164, 172 ГПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання суду заяви про усунення недоліків та наданням:
- доказів сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн;
- письмових пояснень щодо актуального стану відповідача з урахуванням інформації про перебування у стані припинення, наявної у ЄДРЮОФОПтаГФ.
3. Встановити позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви, який не може перевищувати 10 днів із дня вручення даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення у відповідності до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду на підставі ст. 255 Господарського процесуального кодексу України. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
5. Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
У зв`язку з перебуванням судді Пригари Л.І. у щорічній основній відпустці з 08.07.2024 по 02.08.2024 включно, ухвалу складено та підписано 12.08.2024.
Суддя Пригара Л.І.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 13.08.2024 |
Номер документу | 120938500 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригара Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні