ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
12 серпня 2024 року Справа № 926/2039/24
Суддя Господарського суду Чернівецької області судді Ковальчук Т.І., розглянувши матеріали
за позовною заявою Приватного акціонерного товариства Страхова компанія ПЗУ Україна, м. Київ,
до Малого приватного підприємства Виробничо-комерційна фірма ТРАНССЕРВІС, м. Чернівці,
про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (в порядку суброгації) в сумі 138059,35 грн.
ВСТАНОВИВ :
Приватне акціонерне товариство Страхова компанія ПЗУ Україна звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Малого приватного підприємства Виробничо-комерційна фірма ТРАНССЕРВІС про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (в порядку суброгації) в сумі 138059,35 грн.
На обгрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначено, що позивач, як страховик, на підставі договору добровільного страхування наземних транспортних засобів від 06.11.2020 виплатив страхувальнику Товариству з обмеженою відповідальністю КАМАЗ-ТРАНС-СЕРВІС страхове відшкодування у розмірі 226348,14 грн. унаслідок заподіяння шкоди застрахованому автомобілю Renault державний номерний знак НОМЕР_1 у результаті вчиненої з вини відповідача дорожньо-транспортної пригоди. Для відшкодування указаної суми виплаченого страхового відшкодування позивач звернувся з вимогою в порядку суброгації до страховика відповідача АТ Страхова компанія Інго, яке здійснило виплату частково на суму 88288,79 грн. з урахуванням коефіцієнту фізичного зносу автомобіля. Решту відшкодування у сумі 138059,35 грн. позивач просить стягнути з відповідача як власника автомобіля, за участю якого скоєна ДТП.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.08.2024 позовну заяву ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Розглянувши матеріали за позовною заявою ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна, суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам статтей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Приписами частини першої статті 176 ГПК України, зокрема, унормовано, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Положеннями частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами, зокрема, є справи, в яких ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2024 303800,00 грн., суд).
Враховуючи наведені положення Господарського процесуального кодексу України, ціну позову (яка не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) та наявність клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження за участю представників сторін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 20, 176, 234, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження за участю представників сторін.
3. Розгляд справи призначити у судовому засіданні на 10-00 год. 10 вересня 2024 року. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14.
4. Встановити відповідачу строк упродовж 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали для подання до господарського суду:
- відзиву на позовну заяву і доказів на його підтвердження (з наданням доказів надіслання відзиву позивачу);
- заяви із запереченнями про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (за наявності);
- відомостей про електронний кабінет, зареєстрований в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
5. Попередити відповідача, що:
- відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України відповідач зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами та повідомити про це суд. Невиконання зазначеного обов`язку має наслідком залишення без розгляду заяв по суті та повернення заяв і клопотань з процесуальних питань (ст.ст. 6, 165, 169, 170 ГПК України);
- у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 ГПК України);
- якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 80 ГПК України).
6. Встановити позивачеві строк для подання відповіді на відзив протягом 5 днів з дня отримання відзиву по позов.
7. Зобов`язати позивача надати для огляду в судовому засіданні оригінали:
- довідку поліції з перекладом від 12.02.2021 р. (додаток № 7 до позовної заяви),
- страховий акт № UA2021021200026/L11/03 від 09.04.2021 р. (додаток № 9 до позовної заяви).
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін останнім необхідно мати при собі документи, що підтверджують їх повноваження (стаття 60 Господарського процесуального кодексу України).
9. Повідомити сторони про можливість участі в судовому засіданні поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у порядку, встановленому статтею 197 Господарського процесуального кодексу України.
10. Звернути увагу сторін на те, що:
- у разі подання документів (доказів) через канцелярію суду такі подаються в оригіналі або засвідченій копії (кожної сторінки) разом із клопотанням про приєднання зазначених документів до матеріалів справи;
- відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Ковальчук Т.І.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 13.08.2024 |
Номер документу | 120939855 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні