ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 жовтня 2024 року Справа № 926/2039/24
Господарський суд Чернівецької області в складі судді Ковальчук Т.І., розглянувши у підготовчому засіданні справу
за позовною заявою Приватного акціонерного товариства Страхова компанія ПЗУ Україна, м. Київ,
до Малого приватного підприємства Виробничо-комерційна фірма ТРАНССЕРВІС, м. Чернівці,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю К-Т-С, м. Рівне,
про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (в порядку суброгації), в сумі 138059,35 грн.
за участю секретаря судового засідання Орловської М.Л.,
представників сторін:
позивача не з`явився,
відповідача не з`явився,
третьої особи Яковлєв Ю.В., заступник генерального директора з правових питань, дов. № 1 від 02.01.2023 (в режимі відеоконференції),
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство Страхова компанія ПЗУ Україна звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Малого приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми ТРАНССЕРВІС про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (в порядку суброгації), в сумі 138059,35 грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.08.2024 позовну заяву ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Ухвалою від 12.08.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, розгляд справи в судовому засіданні призначено на 10.09.2024.
06.09.2024 відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги ПрАТ СК ПЗУ Україна не визнав.
Ухвалою від 10.09.2024 залучено до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю Госпрозрахункову фірму КАМАЗ-ТРАНС-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 03567150), у зв`язку із ускладненим характером справи вирішено здійснювати розгляд справи № 926/2039/24 за правилами загального позовного провадження за участю представників сторін, підготовче засідання призначено на 10.10.2024.
Від Товариства з обмеженою відповідальністю К-Т-С надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції та повідомлення (заява від 13.09.2024, вх. № 2739) про те, що з 23.12.2022 Товариство з обмеженою відповідальністю госпрозрахункова фірма КАМАЗ-ТРАНС-СЕРВІС перейменоване в Товариство з обмеженою відповідальністю К-Т-С (код ЄДРПОУ 0356715), що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичнихз осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 26.12.2022.
Таким чином, новою назвою третьої особи, що залучена до участі у справі, є Товариство з обмеженою відповідальністю К-Т-С.
Ухвалою від 13.09.2024 задоволено заяву ТОВ К-Т-С про участь у судовому засіданні 10.10.2024 у режимі відеоконференції.
24.09.2024 третя особа ТОВ К-Т-С подало пояснення щодо позову і відзиву на позовну заяву.
У підготовче засідання 10.10.2024 представники сторін не з`явилися: представник позивача без повідомлення про причини неявки, представник відповідача надіслав клопотання від 10.10.2024 про відкладення розгляду справи у зв`язку з перебуванням на лікарняному з 27.09.2024 по 09.10.2024, на підтвердження чого до клопотання додано копію листка непрацездатності.
З`ясовуючи у підготовчому засіданні 10.10.2024 року учасників справи та статус їх представників, суд звертає увагу, що повноваження представника позивача Горячева А.В., який підписав позовну заяву, не підтверджені належним чином.
Так, позовна заява Приватного акціонерного товариства Страхова компанія ПЗУ Україна підписана представником за довіреністю Горячевим Артемом Віталійовичем. Дослідивши видану Горячеву А.В. довіреність № 2300 від 13.11.2023 року, суд звертає увагу, що дана довіреність видана і підписана членом Правління ПрАТ СК ПЗУ Бабіцьким Мареком і членом Правління ПрАТ СК ПЗУ Зубачем Василем Леонідовичем, які діють спільно на підставі Статуту та на виконання договору доручення № 1 від 05.05.2009 р., укладеного між Приватним акціонерним товариством Страхова компанія ПЗУ Україна і Товариством з додатковою відповідальністю Інтер-Ріск Україна.
Відповідно до частин 1, 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Згідно з пунктом 1 частини 1, частини 4 статті 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (кваліфікованим електронним підписом відповідно до вимог закону) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Відповідно до частини 1 статті 80 Цивільного кодексу України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
Згідно положень частини 1 статті 92, частин 1, 2 статті 97 ЦК України юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом. Управління товариством здійснюють його органи. Органами управління товариством є загальні збори його учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом.
За змістом норм, що містяться в частині 2 статті 87, частині 1 статті 88, частинах 1, 2 статті 154 Цивільного кодексу України, статті 15 Закону України Про акціонерні товариства установчим документом акціонерного товариства є його статут, який має містити передбачені вказаними правовими нормами відомості, в тому числі структуру управління, порядок утворення, кількісний склад органів товариства та їх компетенцію, порядок обрання і припинення повноважень їх членів, порядок прийняття рішень органами товариства (пункт 12 частини 2 статті 15 Закону України Про акціонерні товариства).
Відповідно до положень частини 2 статті 65, частини 6 статті 82, частини 2 статті 83 Закону України Про акціонерні товариства діяти від імені акціонерного товариства без довіреності мають право:
- головний виконавчий директор, інший виконавчий директор, якщо це передбачено статутом акціонерного товариства;
- голова колегіального виконавчого органу (правління, дирекція), інший член колегіального виконавчого органу, якщо це передбачено статутом акціонерного товариства;
- особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу.
Враховуючи наведені правові норми, повноваження членів Правління ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна Бабіцького Марека і Зубача В.Л. видавати довіреності представнику на право представляти інтереси Товариства в суді мають бути підтвердженими відповідними доказами Статутом ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна та договором доручення № 1 від 05.05.2009, укладеним між ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна і Товариством з додатковою відповідальністю Інтер-Ріск Україна, на підставі яких видана довіреність № 2300 від 13.11.2023 підписанту позовної заяви Горячеву А.В.
Відповідно до частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, а частиною 5 статті 164 цього Кодексу унормовано, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Позаяк довіреність представника Горячева А.В., який підписав позовну заяву, видано членами Правління ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна, які наділяються відповідними повноваженнями діяти від імені Товариства не законом, а на підставі Статуту Товариства чи іншого внутрішнього документа (положення, договір, контракт), але до суду не подано документа на підтвердження відповідних повноважень указаних осіб, суд доходить до висновку, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, яка подана без додержання вимог, викладених у частині 2 статті 162, частині 5 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме в частині не подання документів, які підтверджують повноваження представника. Усунути даний недолік у ході провадження у справі не вбачається за можливе в зв`язку з неявкою представника ОСОБА_1 на виклик суду.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172, 173 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Згідно з приписом частини 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, суд доходить до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху та встановлення позивачеві строку для усунення недоліків позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 12, ч. 2 ст. 162, ч. 5 ст. 164, ч. 1 ст. 174, п. 8 ч. 1 ст. 226, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія ПЗУ Україна залишити без руху.
2. Встановити Приватному акціонерному товариству Страхова компанія ПЗУ Україна строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5-ти днів з дня отримання даної ухвали, упродовж якого позивачу слід подати до господарського суду докази на підтвердження повноважень членів Правління ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна Бабіцького Марека і Зубача Василя Леонідовича видавати довіреності на право представляти інтереси Приватного акціонерного товариства Страхова компанія ПЗУ Україна в господарському суді (копію Статуту ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна або витяг із Статуту у відповідній частині, копію договору доручення № 1 від 05.05.2009 між ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна і ТДВ Інтер-Ріск Україна), якщо повноваження Бабіцького М. і Зубача В.Л. визначені іншим внутрішнім документом ПрАТ Страхова компанія ПЗУ Україна (договір, контракт, положення) копію такого документа або витяг з нього у відповідній частині.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання і не підлягає окремому оскарженню.
Суддя Т.І.Ковальчук
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122220166 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні