Ухвала
від 12.08.2024 по справі 233/2873/24
КОСТЯНТИНІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

233

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Справа № 233/2873/24

У Х В А Л А

про повернення надмірно сплаченого судового збору

12 серпня 2024 року

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Бєлостоцька О.В., розглянувши клопотання заступника керівника Костянтинівської окружної прокуратури Власенко Дмитра Вікторовича про повернення надмірно сплаченого судового збору, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Костянтинівськогоміськрайонного судуДонецької областіперебувала заявазаступника керівника Костянтинівської окружної прокуратури Власенко Д.В. про забезпечення позову у цивільній справі №233/2873/24 за позовом заступника керівника Костянтинівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області до ОСОБА_1 про конфіскацію земельної ділянки, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Товариство з обмеженою відповідальністю "Артема-9".

Ухвалою судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Бєлостоцької О.В. від 20травня 2024 року заяву заступника керівника Костянтинівської окружної прокуратури Власенко Д.В. про забезпечення позову було частково задоволено.

07серпня 2024року заступник керівникаКостянтинівської окружноїпрокуратури ВласенкоД.В.звернувся досуду іззаявою проповерненняДонецькійобласній прокуратурі надмірно сплаченого судового збору при поданні заяви про забезпечення позову у цивільній справі №233/2873/24 у розмірі 302 гривні 80 копійок.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що сплачена сума судового збору внесена платником у більшому розмірі, ніж передбачено законом, з огляду на те, що заяву про забезпечення позову сформовано та подано до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області у травні 2024 року з використанням електронного кабінету підсистеми ЄСІТС «Електронний суд». Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною 2 цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору. Враховуючи вказане, за подання до суду вказаної заяви прокуратурою мав бути сплачений судовий збір в розмірі 1211,20 грн. (1514, 00 * 0,8), у зв`язку з чим сума надмірно сплаченого судового збору складає 302, 80 грн.

Відповідно до ч. 2ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно ізст. 9 ч. 1 Закону України «Про судовий збір»судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

В силу вимогст. 7 ч. 1 п. 1 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Відповідно дост.7ч.2Закону України«Про судовийзбір» судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми.

Як вбачається з даних документообігу суду, заступник керівника Костянтинівської окружної прокуратури Власенко Д.В. звернувся до Костянтинівськогоміськрайонного судуДонецької області з заявою про забезпечення позову у цивільній справі № 233/2873/24 через систему «Електронний суд». Відповідно до платіжної інструкції № 932 від 10 травня 2024 року за подання вказаної заяви було сплачено судовий збір у сумі 1514, 00 грн.

Згідно із ч. 3ст.4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Виходячи знаведеного, враховуючи,що позивачзвернувся досуду черезсистему «Електроннийсуд»,він мавсплатити судовий збір за подання заяви про забезпечення позову з врахуванням коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору в розмірі 1211,20 грн., замість сплаченого 1514, 00 грн.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про задоволення заяви позивача та повернення Донецькій обласнійпрокуратурі надмірно сплаченого судового збору за подання заяви про забезпечення позову у цивільній справі № 233/2873/24 у розмірі302, 80 грн.

Керуючись ч. 2ст. 133, ст.260 ЦПК України,ст.7 Закону України «Про судовий збір»,

У Х В А Л И В:

Клопотання заступника керівника Костянтинівської окружної прокуратури Власенко Дмитра Вікторовича про повернення надмірно сплаченого судового збору задовольнити.

Повернути Донецькій обласній прокуратурі (р/р № UA918201720343180002000016251, Державна казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, код ЄДРПОУ 25707002, отримувач Донецька обласна прокуратура, місцезнаходження: вулиця Університетська, буд. 6, м. Маріуполь, Донецька область, поштовий індекс 87500) надмірно сплачений судовий збір згідно платіжноїінструкції №932 від 10.05.2024 року за подання заяви про забезпечення позову у цивільній справі №233/2873/24 за позовомзаступникакерівника Костянтинівськоїокружної прокуратуриВласенка ДмитраВікторовича вінтересах державив особі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області до ОСОБА_1 , третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача -Товариство з обмеженою відповідальністю "Артема-9" про конфіскацію земельної ділянки та визнання права власності за державою у розмірі 302 (триста дві) гривні 80 копійок.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя

СудКостянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення12.08.2024
Оприлюднено14.08.2024
Номер документу120957095
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —233/2873/24

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Бєлостоцька О. В.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Бєлостоцька О. В.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Бєлостоцька О. В.

Ухвала від 09.08.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Бєлостоцька О. В.

Ухвала від 14.06.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Бєлостоцька О. В.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Бєлостоцька О. В.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Бєлостоцька О. В.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Бєлостоцька О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні