Єдиний унікальнийномер судовоїсправи: 225/1343/24
Номер провадження: 2/225/395/2023
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення заяви без руху
13 серпня 2024 року
Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Мигалевич В.В., перевірив матеріали позовної заяви представника позивачів адвоката Шустіної Лариси Олександрівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Донецької міської ради про визнання права власності на нерухоме майно,-
ВСТАНОВИВ:
12.08.2024 до Дзержинського міського суду Донецької області надійшла позовна заява представника позивачів адвоката Шустіної Лариси Олександрівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Донецької міської ради про визнання права власності на нерухоме майно.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що позовну заяву подано з порушенням вимог цивільно-процесуального законодавства.
В позові позивачі просять визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на квартиру, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 30,2 кв.м, в тому числі житлова площа 15,1 кв.м. відповідно до свідоцтва про право власності на квартиру (будинок) №11229 від 06.08.1993 року. В обґрунтування позову, окрім іншого, зазначають, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на праві спільної сумісної власності належить квартира, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 . Внаслідок збройної агресії рф проти України позивачі були вимушені покинути своє житло та переїхати проживати у м. Хмельницький. 02.04.2024 позивачі звернулись до державного реєстратора в м. Хмельницькому, з метою внесення відомостей в Єдиний державний реєстр прав на нерухоме майно щодо їх права власності на квартиру. Однак їм було відмовлено у проведенні реєстраційних дій. Позивачі фактично володіють зазначеною квартирою, однак через те, що не можливо отримати від БТІ інформацію про зареєстровані права до 01 січня 2013 року на будь-який об`єкт нерухомого майна в м. Донецьк, оскільки неможливо встановити місцезнаходження архівів, тому не можуть у встановленому законом порядку зареєструвати право власності на зазначену квартиру.
Щодо судового зборупосилаються на п. 21 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Перевірив позовну заяву на відповідність нормамЦПК України, вбачається, що позовна заява не відповідає вимогам ст.175,177 ЦПК України, з огляду на таке.
За п. 3 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачами подано позов про визнання права власності на конкретне нерухоме майно.
За п. 9 ч. 1ст. 176 ЦПК Україниу позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Таким чином, позивачами у позові не вказана ціна позову, визначена дійсною вартістю такого нерухомого майна.
Окрім того, у відповідності до ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення.
Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особоюпідприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зЗаконом України «Про державний бюджет України на 2024 рік»прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2024 року становить 3 028,00 грн.
Позивачі у позовній заяві зазначають, що вони звільнені від сплати судового збору відповідно до п. 21 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Згідно з п. 21 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються заявники-у справахза заявамипро встановленняфактів,що маютьюридичне значення,поданих узв`язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, втрати документів, необхідних для отримання компенсації за пошкоджені та знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно.
Водночас, позивачами, виходячи зі змісту отриманого судом процесуального документу, подано саме позовну заяву про визнання права власності, а не про встановлення факту і позивачі у цій справі не є заявниками у справах за заявою про встановлення фактів. Також не може бути застосоване до позовної заяви і положення п. 22 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір», оскільки позов подано не до держави-агресора.
Згідно з ч. 1, 2ст.8Закону України«Про судовийзбір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Жодних аргументів на підтвердження умов, які свідчать про підстави звільнення від сплати судового збору позивачами не викладено, доказів на підтвердження таких обставин суду не надано.
Відтак, ураховуючи відсутність доказів сплати судового збору, які б були додані до позовної заяви, суд доходить висновку, що позивачами не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору у розмірі 1 відсотку визначеної ціни позову, але не менше 1211,20 грн та не більше 15140,00 грн.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням зазначеного, відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України,позовна заявапідлягає залишеннюбез рухуз повідомленнямпро цепозивачів інаданням їмстроку дляусунення зазначенихнедоліків 10днів здня отриманнякопії цієїухвали, - шляхом подання позовної заяви, оформленої у відповідності до положеньст. 175 ЦПК України, сплати судового збору у розмірі 1 відсотку визначеної ціни позову, але не менше 1211,20 грн та не більше 15140,00 грн, з поданням документів про його сплату, або подання документа, що підтверджує підстави звільнення позивачів від сплати судового збору відповідно до закону, для долучення до матеріалів справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.175,176,177185,260 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву представника позивачів адвоката Шустіної Лариси Олександрівни (29000, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 49, РНОКПП НОМЕР_1 ), яка діє в інтересах ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_3 , адреса проживання: АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_5 , адреса проживання: АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Донецької міської ради (84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Транспортна, 2, ЄДРПОУ 26502957) про визнання права власності на нерухоме майно - залишити без руху з наданням десятиденного строку з дня отримання позивачами копії ухвали, для усунення зазначених в ній недоліків позовної заяви шляхом:
надання позовної заяви у новій редакції, оформленій відповідно до вимог чинного законодавства, зі зазначенням у ній:
- ціни позову, визначеної дійсною вартістю нерухомого майна;
- сплати судового збору у розмірі 1 відсотку визначеної ціни позову, але не менше 1211,20 грн та не більше 15140,00 грн, з поданням документів про його сплату, або подання документа, що підтверджує підстави звільнення позивачів від сплати судового збору відповідно до закону.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштівДонецьке ГУК/Торецька МТГ/22030101Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37967785Банк отримувачаКазначейство України (ел.адм.податків)Рахунок отримувачаUA308999980313121206000005680Код класифікації доходів бюджету22030101
Роз`яснити позивачам, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали направити позивачам та їх представнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя: В.В. Мигалевич
Суд | Дзержинський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2024 |
Оприлюднено | 15.08.2024 |
Номер документу | 120967550 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Дзержинський міський суд Донецької області
Мигалевич В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні