ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
12.08.2024Справа № 910/7122/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., розглянувши заяву Благодійної організації "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у господарській справі
за позовом Благодійної організації "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік"
до Акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України"
про визнання недійсним одностороннього правочину, зобов`язання вчинити дії, стягнення пені та моральної шкоди
Представники: без виклику сторін
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Благодійна організація "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік" (далі-позивач) звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" (далі-відповідач), в якому просить суд:
- визнати недійсним односторонній правочин, вчинений Акціонерним товариством "Державний експортно-імпортний банк України" щодо припинення договору про надання банківських та інших послуг, укладеного з Благодійною організацією "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік" 05 січня 2024 року;
- зобов?язати Акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України" виконати платіжні інструкції № 11 від 14 березня 2024 про перерахування ФОП Сіренко М.Ю. 500 000, 00 грн; № 12 від 15 березня 2024 про перерахування ФОП Сіренко М.Ю. 500 000, 00 грн; № 17 від 20 березня 2024 про перерахування ФОП Волошиній Г.В. 500 000, 00 грн, №18 від 20 березня 2024 про перерахування ФОП Дейнекіну О.С. 500 000, 00 грн; №19 від 02 квітня 2024 про перерахування БО "БФ "Каліфорнія Репаблік" в ПАТ "БАНК ВОСТОК" 530 563, 11 грн.;
- стягнути з Акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" пеню у сумі 34 642, 30 грн.;
- стягнути з Акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" в якості відшкодування моральної шкоди 50 000, 00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що одностороння відмова відповідача від договору про надання банківських та інших послуг, укладеного з позивачем є незаконною, оскільки відповідачем в письмовій відмові не наведено підстав, визначених ст. 15 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та не вказано ознаки підозрілості фінансових операцій позивача. Також, позивач зазначає, що внаслідок вчинення відповідачем одностороннього правочину щодо припинення договору та невиконання платіжних інструкцій позивача, йому завдано моральну шкоду, яка полягає у приниженні ділової репутації юридичної особи.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.06.2024 позовну заяву Благодійної організації "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік" - залишено без руху. Встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
17.06.2024 через відділ автоматизованого документообігу суду від Благодійної організації "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік" надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.06.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи здійснюється в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 15.08.24.
30.07.2024 до суду надійшла заява Благодійної організації "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якій позивач просить суд провести підготовче засідання призначене на 15.08.2024 у справі 910/7122/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Дослідивши заяву Благодійної організації "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд відзначає наступне.
За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 3 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
На період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України (ч. 4 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно зі ст. 56 Господарського процесуального кодексу України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Таким чином, юридична особа не обмежена колом осіб, які можуть представляти її інтереси в суді, в тому числі, в залежності від території розташування юридичної особи.
Враховуючи, що місцезнаходження представника позивача зазначено у місті Києві, суд дійшов висновку, що у задоволенні заяви Благодійної організації "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції слід відмовити.
В той же час, враховуючи що суддя Щербаков С.О. перебував у відпустці, дана ухвала винесена 12.08.2024.
Керуючись ст.ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
Відмовити Благодійній організації "Благодійний фонд "Каліфорнія репаблік" у задоволенні заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 12.08.2024.
Суддя Щербаков С.О.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 15.08.2024 |
Номер документу | 120993807 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Щербаков С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні