Справа № 590/506/24
Провадження № 2/282/268/24
У Х В А Л А
Іменем України
14 серпня 2024 року
селище Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Носач В.М., перевіривши позовну заяву виконкому Ямпільської селищної ради (орган опіки та піклування), в інтересах малолітнього ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав,-
ВСТАНОВИВ:
До Любарського районного суду Житомирської області з Житомирського районного суду Житомирської області надійшла цивільна справа за позовом виконкому Ямпільської селищної ради (орган опіки та піклування), в інтересах малолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав.
В ході підготовки справи до відкриття провадження, судом встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог ст. 175, 177 ЦПК України і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до положень ч. 4, 5 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Однак, позивачем до позовної заяви не додано висновку органу опіки та піклування про доцільність (чи недоцільність) відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав, що у свою чергу позбавляє суд можливості в подальшому повно та всебічно з`ясувати всі обставини справи та ухвалити законне й обґрунтоване рішення.
Диспозицією ст.170 СК України визначено, що у разі відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам - за їх бажанням або органові опіки та піклування, тобто суд має вирішити питання про їхнє подальше влаштування.
Однак, позивачем не зазначено, кому будуть передані діти після постановлення рішення. При визначенні місця проживання дитини перевагу мають члени сім`ї та інші родичі, за їх бажанням. Однак, позовна заява не містить відомостей про членів сім`ї та інших родичів, які бажають, щоб діти були передані на їх виховання, ні про відмову цих осіб від передачі їм дітей.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Саме тому, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення вищевказаних недоліків, протягом п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
В разі невиконання вимог ухвали суду, позовна заява, відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Керуючись ст.ст.27,28, 175,177,185, 260, 353 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву виконкому Ямпільської селищної ради (орган опіки та піклування), в інтересах малолітнього ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав - залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків - п`ять днів з дня отримання ухвали.
Якщо зазначені недоліки у встановлений строк не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Носач
Суд | Любарський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121001272 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Любарський районний суд Житомирської області
Носач В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні