Справа № 386/217/24
Провадження № 2/386/164/24
УХВАЛА
про письмове опитування учасників справи як свідків
12 серпня 2024 року смт. Голованівськ
Голованівський районний суд Кіровоградської області в складі
головуючого судді Гут Ю. О.
за участю секретаря Корніцької Л.В.
представника позивача
в режимі відеоконференції Єленич О.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Голованівськ в порядку загального позовного провадження клопотання представника позивача ОСОБА_1 про здійснення письмового опитування учасників справи як свідків, по цивільній справі за позовом Фермерського господарства «Центр» до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору- ОСОБА_3 , про відшкодування майнової шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди, -
встановив:
Фермерське господарство «Центр`звернулось до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про відшкодування майнової шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди, шляхом направлення позову засобами поштового з`язку, який надійшов до суду 19.02.2024, в якій просить стягнути з відповідача на користь позивача на відшкодування майнової шкоди, завданної в результаті дорожньо-транспортної пригоди суму в розмірі 135235 грн., 03 коп; стягнути з відповідача на користь позивача витрати на оплату вартості експертного оцінювання у розмірі 4300 грн. та судові витрати.
Ухвалою суду 23.02.2024 позов залишено без руху.
04.03.2024 постановленоухвалу суду,якою прийнято вказанупозовну заявудо розгляду,відкрито провадженняпо справі,призначено дату,час імісце проведенняпідготовчого судовогозасідання.Витребувано у Головного центру МВС відомості з Єдиного державного реєстру транспортних засобів щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків та адреси реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , за яким зареєстрований транспортний засіб КАМАЗ 5320 із номерним знаком НОМЕР_1 .
На виконання ухвали суду Головний центр МВС 28.03.2024 надіслав до суду витребувану інформацію.
06.08.2024 представник позивача через систему «Електронний суд» надіслала до суду клопотання про письмове опитування учасниківсправи яксвідків, подане в порядку, передбаченому ст. 93 ЦПК України, просить:
зобов`язати ОСОБА_2 надати вичерпну відповідь на кожне поставлене Фермерським господарством «ЦЕНТР» питання, викладене в позовні заяві, а саме:
1. на якій правовій підставі ОСОБА_3 10 березня 2023 року здійснював користування транспортним засобом КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 , зареєстрованим за фізичною особою ОСОБА_2 ?
2. яким (якими) документом (документами) підтверджується наявність у ОСОБА_3 права користування (або іншого речового права) транспортним засобом КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 , зареєстрованим за ОСОБА_2 (із наданням копій відповідних документів)?
3. яким (якими) документом (документами) підтверджується право власності або інше речове право ОСОБА_2 на транспортний засіб КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 (із наданням копій відповідних документів)?
Зобов`язати ОСОБА_3 надати вичерпну відповідь на кожне поставлене Фермерським господарством «ЦЕНТР» питання, викладене в позовні заяві, а саме:
1. «на якій правовій підставі ОСОБА_3 здійснював 10 березня 2023 року користування транспортними засобами КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 , зареєстрованим за фізичною особою ОСОБА_2 , та причепом KRONE з номерним знаком НОМЕР_2 , який зареєстрований за фізичною особою ОСОБА_4 ;
2. яким (якими) документом (документами) підтверджується наявність у ОСОБА_3 на дату виникнення дорожньо-транспортної пригоди 10 березня 2023 року права користування (або іншого речового права) транспортними засобами КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 , зареєстрованим за фізичною особою ОСОБА_2 , та причепом KRONE з номерним знаком НОМЕР_2 , який зареєстрований за фізичною особою ОСОБА_4 (із наданням копій відповідних документів)?
Відповідач та третя особа неодноразово в підготовчий розгляд справи не з`являлись, про дату, час і місце проведення якого повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомляли, відповідач відзив на позовну заяву не надав, третя особа пояснення на позовну заяві не надавав.
Представник позивача у підготовчому судовому засіданні підтримала клопотання про письмове опитування учасниківсправи яксвідків та просила його задовольнити.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подане клопотання та оглянувши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносин, що виникають у державі.
У відповідності з п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.
Відповідно до ст. 55 Конституції України, кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.
Згідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно ч.ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом . Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Частиною 1 статті 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як передбачено ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами:
1) письмовими, речовими і електронними доказами;
2) висновками експертів;
3) показаннями свідків.
Відповідно до ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Згідно зі ст. 90 ЦПК України, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Як передбачено ст. 69 ЦПК України, свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 93 ЦПК України, учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи, що ним подається до суду, не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи, та відповідно до ч. 2 ст. 93 ЦПК України, учасник справи, якому поставлено питання позивачем, зобов`язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті. На запитання до учасника справи, який є юридичною особою, відповіді надає її керівник або інша посадова особа за його дорученням.
Згідно ч. 3 ст. 93 ЦПК України, відповіді на запитання подаються до суду учасником справи - фізичною особою, керівником або іншою посадовою особою юридичної особи у формі заяви свідка не пізніш як за п`ять днів до підготовчого засідання, а у справі, що розглядається в порядку спрощеного провадження, - до першого судового засідання.
Копія такої заяви свідка у той самий строк надсилається учаснику справи, який поставив письмові запитання.
Також, у разі якщо поставлене запитання пов`язане з наданням відповідних доказів, що підтверджують відповідні обставини, учасник справи разом з наданням заяви свідка надає копії.
З огляду на викладені обставини, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд дійшов висновку, що відповідача ОСОБА_2 та третю особу ОСОБА_3 слід зобов`язати, відповідно до положень ст. 93 ЦПК України, надати відповіді на запитання представника позивача, або повідомити про наявність підстав, передбачених ч. 6 ст. 93 ЦПК України, за яких учасник справи має право відмовитися він надання відповіді на поставлені перед ним іншим учасником справи питання.
Керуючись ст. 93 ЦПК України, суд,
постановив:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про здійснення письмового опитування учасників справи як свідків - задовольнити.
Підготовче засідання відкладено на 23 вересня 2024 року на 15 год. 00 хв.
Зобов`язати ОСОБА_2 надати письмові відповіді на поставлені у клопотанні представника позивача ОСОБА_1 запитання в формі заяви свідка, а саме:
1. на якій правовій підставі ОСОБА_3 10 березня 2023 року здійснював користування транспортним засобом КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 , зареєстрованим за фізичною особою ОСОБА_2 ?
2. яким (якими) документом (документами) підтверджується наявність у ОСОБА_3 права користування (або іншого речового права) транспортним засобом КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 , зареєстрованим за ОСОБА_2 (із наданням копій відповідних документів)?
3. яким (якими) документом (документами) підтверджується право власності або інше речове право ОСОБА_2 на транспортний засіб КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 (із наданням копій відповідних документів)?
Зобов`язати ОСОБА_3 надати письмові відповіді на поставлені у клопотанні представника позивача ОСОБА_1 запитання в формі заяви свідка, а саме:
1. на якій правовій підставі ОСОБА_3 здійснював 10 березня 2023 року користування транспортними засобами КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 , зареєстрованим за фізичною особою ОСОБА_2 , та причепом KRONE з номерним знаком НОМЕР_2 , який зареєстрований за фізичною особою ОСОБА_4 ;
2. яким (якими) документом (документами) підтверджується наявність у ОСОБА_3 на дату виникнення дорожньо-транспортної пригоди 10 березня 2023 року права користування (або іншого речового права) транспортними засобами КАМАЗ 5320 з номерним знаком НОМЕР_1 , зареєстрованим за фізичною особою ОСОБА_2 , та причепом KRONE з номерним знаком НОМЕР_2 , який зареєстрований за фізичною особою ОСОБА_4 (із наданням копій відповідних документів)?
Відповідь на запитання мають бути подані до суду особами у формі заяви свідка.
У заяві свідка зазначити: ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти (за наявності), відповіді на питання щодо обставин справи, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань.
Якщо поставлене запитання пов`язане з наданням відповідних доказів, що підтверджують відповідні обставини, - надати копії відповідних письмових чи електронних доказів.
Копію такої заяви свідка у той самий строк необхідно надіслати представнику ОСОБА_1 .
Роз`яснити відповідачу та третій особі про право відмовитися від надання відповіді на поставлені запитання у наступних випадках: з підстав, передбачених статтями 70, 71 цього Кодексу; якщо поставлене запитання не стосуються обставин, що мають значення для справи; якщо учасником справи поставлено більше десяти запитань.
Також відповідно ч. 7 ст. 93 ЦПК України, за наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов`язати учасника справи надати відповідь.
Копію ухвали суду направити для виконання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: Гут Ю. О.
Суд | Голованівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121009998 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Голованівський районний суд Кіровоградської області
Гут Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні