СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
14 серпня 2024 року м. Харків Справа №922/52/24
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Гетьман Р.А., суддя Россолов В.В., суддя Склярук О.І.
розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» (вх.№10512 від 12.08.2024) про ухвалення додаткового рішення за результатами розгляду апеляційної скарги Заступника керівника Харківської обласної прокуратури (вх.№1168Х від 07.05.2024) на рішення Господарського суду Харківської області від 05.04.2024 у справі №922/52/24 (м. Харків, суддя Калантай М.В., повний текст рішення складено 15.04.2024)
за позовом Заступника керівника Запорізької обласної прокуратури, м. Запоріжжя, в інтересах держави, в особі:
1. Запорізької обласної військової адміністрації, м. Запоріжжя,
2. Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, м. Київ,
3. Східного офісу Держаудитслужби, м. Дніпро, в особі Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, м. Запоріжжя,
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп», м. Харків,
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивачів - Акціонерного товариства «Українська залізниця», м. Київ,
про стягнення 236 239,92 грн, -
ВСТАНОВИВ:
За результатами розгляду апеляційної скарги Східним апеляційним господарським судом (колегія суддів у складі: головуючий суддя Гетьман Р.А., суддя Склярук О.І., суддя Россолов В.В.) прийнято постанову від 08.08.2024, якою апеляційну скаргу Заступника керівника Харківської обласної прокуратури залишено без задоволення. Рішення Господарського суду Харківської області від 05.04.2024 у справі №922/52/24 залишено без змін.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвокат Яценко А.О. звернувся до Східного апеляційного господарського суду з заявою (вх.№10512 від 12.08.2024) про ухвалення додаткового рішення. Зокрема заявник просить поновити строк на подання доказів про витрати на професійну правничу допомогу; покласти витрати Відповідача на професійну правничу допомогу у сумі 11 500 грн на прокурора-заявника апеляційної скарги, за рахунок його бюджетних асигнувань, і позивачів у справі; в разі призначення судового засідання з розгляду цієї заяви розглянути в режимі відеоконференцзв`язку за участю представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвоката Яценко А.О.; в разі відсутності у судовому засіданні представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» заяву розглянути без участі заявника.
Від Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України надійшли заперечення на заяву про розподіл судових витрат (вх.№10662 від 14.08.2024), в яких останнє просить відмовити в задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» в частині, що стосується стягнення з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, витрат на правничу допомогу, пов`язаних з розглядом справи №922/52/24.
Відповідно до Протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 12.08.2024 для розгляду заяви у справі №922/52/24 визначено наступний склад суду: головуючий суддя-доповідач Гетьман Р.А., суддя Склярук О.І., суддя Россолов В.В.
Відповідно до ч.1 ст.244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, зокрема, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення (ч.3 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з ч.4 ст.244 Господарського процесуального кодексу України у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Щодо клопотання представника про поновлення строку на подання доказів, колегія суддів вказує про наступне.
Згідно з частиною 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України докази розміру судових витрат подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Як вбачається з матеріалів справи, у відзиві на апеляційну скаргу представник ТОВ «Олімп» - адвокат Яценко А.О. заявив, що документи на підтвердження витрат на професійну правничу допомогу будуть подані протягом 5 днів з дня винесення рішення судом апеляційної інстанції.
Постанова Східного апеляційного господарського суду за результатами розгляду апеляційної скарги Заступника керівника Харківської обласної прокуратури на рішення Господарського суду Харківської області від 05.04.2024 у справі №922/52/24 прийнята 08.08.2024. Заява про ухвалення додаткового судового рішення подана представником 11.08.2024, тобто з дотриманням 5-денного строку на подання відповідних доказів. З огляду на що, встановлений законодавчий строк на подання доказів розміру понесених судових витрат заявником не пропущено.
У зв`язку з наведеним, колегія суддів вважає за необхідне призначити розгляд заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвоката Яценко А.О. про ухвалення додаткового рішення в судовому засіданні на 02.09.2024, поряд з тим, не вбачає підстав для виклику в судове засідання учасників справи.
Стосовно клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвоката Яценко А.О про участь у судовому засіданні з розгляду заяви у справі №922/52/24 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
У пункті 2 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції» до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв`язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції. Така інформація має враховуватися судами при постановленні ухвал щодо проведення відеоконференцій.
Згідно з вимогами статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.4 ст.197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно з ч.5 ст.197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі - Положення).
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів) (пункт 2 розділу І Положення).
Підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя (пункт 45 розділу 3 Положення).
Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за вебадресою wiki.court.gov.ua.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (пункт 46 розділу 3 Положення).
Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Приписами частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Враховуючи наявну технічну можливість, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвоката Яценко А.О. про його участь у судовому засіданні, призначеному на 02.09.2024 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку, з використанням власних технічних засобів представника.
Керуючись ст.ст.197, 234, 244 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1.Прийняти заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвоката Яценко А.О. про ухвалення додаткового рішення у справі №922/52/24 до провадження.
2.Розгляд заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвоката Яценко А.О. про ухвалення додаткового рішення у справі №922/52/24 призначити на "02" вересня 2024 р. об 11:15 год у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, пр. Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань №132 без виклику учасників справи.
3.Задовольнити клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвоката Яценко А.О. про його участь у судовому засіданні Східного апеляційного господарського суду з розгляду заяви у справі №922/52/24, яке відбудеться « 02» вересня 2024 р. об 11:15 год у залі судового засідання №132 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку, з використанням власних технічних засобів вказаного представника.
4.Судове засідання у справі №922/52/24, яке відбудеться « 02» вересня 2024 р. об 11:15 год провести за участю представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвоката Яценко А.О. у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку, з використанням власних технічних засобів вказаного представника.
5.Повідомити представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» - адвоката Яценко А.О., що Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщена на веб-сторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за веб-адресою https://wiki.court.gov.ua, та роз`яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду особі необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення; за 10 хвилин до початку судового засідання представник зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
6.Копії ухвали суду надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати за веб-адресою https://court.gov.ua/fair/
Головуючий суддя Р.А. Гетьман
Суддя В.В. Россолов
Суддя О.І. Склярук
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121020082 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Гетьман Руслан Анатолійович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Гетьман Руслан Анатолійович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Гетьман Руслан Анатолійович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Гетьман Руслан Анатолійович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Гетьман Руслан Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні