Справа № 128/405/24
Провадження № 22-ц/801/1644/2024
Категорія: 72
Головуючий у суді 1-ї інстанції Фанда О. А.
Доповідач:Сало Т. Б.
УХВАЛА
20 серпня 2024 рокуСправа № 128/405/24м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі: головуючого судді Сала Т.Б., суддів Голоти Л.О., Ковальчука О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Служба у справах дітей Оратівської селищної ради, про позбавлення батьківських прав, за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Вінницького районного суду Вінницької області від 16 травня 2024 року ,
встановив:
У провадженніВінницького апеляційногосуду перебуваєвказана цивільнасправа заапеляційноюскаргою ОСОБА_2 на рішення Вінницького районного суду Вінницької області від 16 травня 2024 року.
Судове засідання призначено на 27 серпня 2024 року о 13 год. 50 хв..
19 серпня 2024 року від ОСОБА_1 надійшла заява (шляхом заповнення електронної форми звернення громадян), в якій зазначено, що вона хоче бути присутньою на судовому засіданні через відеоконференцзв`язок.
Питання участі сторін у судовому засіданні в режимі відеоконференції врегульовано статтею 212 ЦПК України.
Вказаною нормою визначено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України"Про електронні документи та електронний документообіг"та"Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимогЗакону України"Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Із вказаного слідує, що учасник справи має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції або поза межами приміщення суду (з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації) або у приміщенні іншого суду.
Оскільки ОСОБА_1 проживає у Республіці Польщі (що слідує зі змісту заяви), тобто за межами України, відтак вона не може приймати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду.
Що стосується можливості ОСОБА_1 брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції або поза межами приміщення суду, то слід зазначити наступне.
Рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17 серпня 2021 року затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
Відповідно до п. 49 Положення, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Електронний кабінет - персональний кабінет (вебсервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) ЄСІТС, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів ЄСІТС або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу (п.п.5.4-1 п. 5.Положення).
За відсутності даних щодо проходження ОСОБА_1 електронної ідентифікації та її реєстрації в Електронному кабінеті, підстави для задоволення заяви відповідача відсутні, оскільки вказане позбавляє відповідача можливості приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 212,381 ЦПК України,
ухвалив:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Т.Б. Сало
Судді Л.О. Голота
О.В. Ковальчук
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121091783 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Сало Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні