Ухвала
від 13.08.2024 по справі 757/27660/22-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/27660/22-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2024 року

Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Григоренко І.В.,

при секретарі судових засідань - Андрієнко І.І.,

позивача: не з`явився,

представника відповідача: не з`явився,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Києві питання про розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Президента Українипро відшкодування моральної шкоди у режимі відеоконференції з Львівським апеляційним судом -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 24.04.2023 року в порядку загального позовного провадження відкрито провадження за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 )до Держави Україна в особі Державної казначейської служби України (далі - відповідач, ДКСУ) про відшкодування моральної шкоди та призначено підготовче засідання у справі.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 24.04.2023 року замінено неналежного відповідача - Державу Україна в особі Державної казначейської служби України, на належного відповідача - Державу Україна через Президента України у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Державної казначейської служби України про відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 03.06.2024 року призначено проводити підготовче засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Президента Українипро відшкодування моральної шкоди призначити о 10 год. 30 хв. 13.08.2024 року в режимі відеоконференції.

У підготовче засідання 13.08.2024 року учасники справи не з`явились, про дату час судового засідання належним чином були повідомлені.

Перевіривши матеріали справи, дослідивши питання забезпечення участі позивача в підготовчому засіданні у режимі відеоконференції суд дійшов наступного висновку.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Згідно з ч.ч. 6, 8, 9, 10 ст. 212 ЦПК України визначено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.

Випадки, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

В обґрунтування заяв про розгляд справи в режимі відеоконференції позивач посилається на віддаленість проживання, похилий вік останнього (71 рік), його майновий стан та бойові дії, що унеможливлюють його особисту явку до Печерського районного суду м. Києва для участі в судових засіданнях. Разом з цим, позивач бажає особисто приймати участь під час розгляду справи, а отже просить суд забезпечити його участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції з приміщення Львівського апеляційного суду.

З урахуванням заяв позивача, його віку, майнового стану, необхідності повного та всебічного розгляду справи, першої неявки позивача в підготовче засідання, суд вважає за необхідне, відкласти підготовче засідання, забезпечити можливість участі позивача в підготовчому засідання у цивільній справі в режимі відеоконференції.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 14, 43, 62, 182, 183, 212 Цивільного процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Відкласти підготовче засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Президента Українипро відшкодування моральної шкоди.

Наступне підготовче засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Президента Українипро відшкодування моральної шкоди призначити о 15 год. 00 хв. 18.11.2024 року в режимі відеоконференції.

Доручити Львівському апеляційному суду (79000, м. Львів, пл. Соборна, 7) забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції за участю позивача з Печерським районним судом м. Києва (01601, м. Київ, вулиця Володимирська, 15; E-mail: inbox@pc.ki.court.gov.ua).

В судовому засіданні в режимі відеоконференції в Львівському апеляційному суді братиме участь позивач ОСОБА_1 .

Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.

Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.

Відповідно до ч. 9 ст. 212 ЦПК України, копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надіслати до Львівського апеляційного суду (79000, м. Львів, пл. Соборна, 7) та позивачу.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст судового рішення складений та підписаний суддею 13.08.2024 року.

Суддя І.В. Григоренко

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.08.2024
Оприлюднено22.08.2024
Номер документу121120584
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —757/27660/22-ц

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 13.08.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 05.02.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 23.11.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 07.08.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 24.04.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 24.04.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні