Ухвала
від 22.08.2024 по справі 478/1057/24
КАЗАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №478/1057/24 Пров. №2/478/279/2024

У Х В А Л А

провідкриття провадженняу справі

22 серпня 2024 року с-ще.Казанка Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Томашевський О.О., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області про виділення в натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності, визнання права власності, припинення спільної частки, -

встановив:

21 серпня 2024 року представник позивача ОСОБА_2 , який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 черезелектронну систему«Електронний суд»звернувся досуду зпозовною заявоюдо Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області, в якій просить виділити в натурі частку та визнати право власності за ОСОБА_1 на приміщення-склад сільськогосподарської продукції, сільськогосподарських машин літ. «З-1», загальною площею 716,20 кв.м, розташованої за адресою АДРЕСА_1 та припинити право спільної часткової власності ОСОБА_1 в об`єкті нежитлової будівлі.

Також в позовній заяві позивач просить суд визначити розмір судового збору з урахуванням того, що остання відома ціна об`єкту становить 6000,00 грн.

Позовна заява за змістом і формою відповідає загальним вимогам передбачених ст.ст.175, 177 ЦПК України. Справа підсудна Казанківському районному суду Миколаївської області.

Згідно положень п. 2 ч. 2 ст. 19ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до вимог ст.19, ст.274 ЦПК України, враховуючи предмет та обставини справи, її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Вирішуючи клопотання позивача щодо визначення судового збору, суд приходить до наступного висновку.

Частиною 4 ст. 177 ЦПК України передбачено, що позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

В силу приписів п.п. 2, 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно визначається дійсною вартістю нерухомого майна.

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України №20 від 22.12.1995 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.

Відповідно до п. 3 Національного стандарту № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України № 1440 від 10 вересня 2003 року, ринкова вартість це вартість, за яку можливе відчуження об`єкта оцінки на ринку подібного майна на дату оцінки за угодою, укладеною між покупцем та продавцем, після проведення відповідного маркетингу за умови, що кожна із сторін діяла із знанням справи, розсудливо і без примусу.

Правові засади здійснення оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні, її державного та громадського регулювання, забезпечення створення системи незалежної оцінки майна з метою захисту законних інтересів держави та інших суб`єктів правовідносин у питаннях оцінки майна, майнових прав та використання її результатів Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна.

На момент звернення із даним позовом, звіт про оцінку частки майна, яку позивач бажає виділити суду надано не було.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що складає 1211 грн. 20 коп. на 2024 рік) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що складає 15140,00 грн.на 2024рік).

В постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 серпня 2020 року у справі № 910/13737/19 зазначено, що будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.

Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, стягнення, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову (пункт 8.12 постанови Великої Палати Верховного Суду від 26 лютого 2019 року у справі № 907/9/17).

Таким чином, вирішуючи заявлене клопотання позивача щодо визначення судом розміру судового збору, суд бере до уваги, що позивачем заявлено три позовні вимоги майнового характеру щодо права власності на нерухоме майно, та вважає справедливим попередньо визначити позивачу до сплати суму судового збору в розмірі 1211,20 грн. за кожну вимогу, що становить 3633,60 грн.

При цьому, з огляду на ч. 2 ст. 176 ЦПК України якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суддя з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.

Отже, спираючись на наведене, за результатами розгляду клопотання позивача про визначення суми судового збору судом, суддя приходить до остаточного висновку, щодо визначення попередньої суми судового збору позивачу в розмірі 3633,60 грн., та покладання на позивача обов`язку до моменту закінчення підготовчого провадження у справі надати суду звіт прооцінку майна,для остаточноговизначення розмірусудового зборусудом.

Керуючись ст.19,81,84,175,177-178,185-187,258, 274 ЦПК України, суддя,-

П о с т а н о в и в:

Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області про виділення в натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності, визнання права власності, припинення спільної частки.

Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_3 до Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області про виділення в натурі частки із майна, що є у спільній частковій власночті, визнання права власності, припинення спільної частки.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче судове засідання на 10 год. 30 хв. 18 вересня 2024 року у приміщенні Казанківського районного суду Миколаївської області.

Визначити ОСОБА_1 попередній розмір судового збору в сумі 3633,60 грн.

Зобов`язати позивача надати суду докази (в оригіналі) сплати судового збору в розмірі3633,60грн. до 18 вересня 2024 року.

Витребувати з позивача звіт про оцінку майна, для остаточного визначення розміру судового збору судом в термін не пізніше закінчення підготовчого провадження у справі.

Запропонувати відповідачу, у п`ятнадцятиденний строк, з дня отримання ухвали про відкриття провадження подати до суду та іншим сторонам справи відзив з доказами, у відповідності до вимог ст.ст.43,83,178 ЦПК України.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч. 1 ст.193ЦПК Україниу строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Запропонувати позивачу у п`ятиденний строк, з дня отримання відзиву, надати суду та іншим учасникам справи відповідь на відзив з доказами, у відповідності до вимог ст.ст.43,83,179 ЦПК України.

Запропонувати відповідачу, у п`ятиденний строк, з дня отримання відповіді на відзив, надати до суду та іншим учасникам справи заперечення з доказами, у відповідності до вимог ст.ст.43,83,180 ЦПК України.

Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 8ст. 83 ЦПК України, докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причини, що не залежали від неї.

У разі неможливості подати докази самостійно, клопотання про витребування доказів судом подається разом з позовною заявою позивачем та разом з відзивом на позовну заяву відповідачем з дотриманням вимог ч. 2ст. 84 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: inbox@kz.mk.court.gov.ua, web: www.court.gov.ua. на офіційному вебпорталі «Судова влада України»..

Копію заяви із доданими до неї матеріалами невідкладно направити відповідачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Томашевський

СудКазанківський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення22.08.2024
Оприлюднено23.08.2024
Номер документу121152632
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —478/1057/24

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Томашевський О. О.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Томашевський О. О.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Томашевський О. О.

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Томашевський О. О.

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Томашевський О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні