МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 серпня 2024 р. № 400/1389/24 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т. О. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаЦентрального органу управління Служби судової охорони, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021,
третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачаТериторіальне управління Служби судової охорони у Миколаївській області, вул. Фалєєвська, 14, м. Миколаїв, 54001,
провизнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Центрального органу управління Служби судової охорони, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача про визнання протиправною бездіяльність, яка полягає у незастосуванні за період з 06.07.2020 року по 03.09.2023 року надбавки за науковий ступень «кандидат юридичних наук-доктор філософії» згідно ч. 2 ст. 59 Закону України «Про вищу освіту»; зобов`язання перерахувати та виплатити надбавку з 06.07.2020 року по 03.09.2023 року за науковий ступень «кандидат юридичних наук-доктор філософії» згідно ч. 2 ст. 59 Закону України «Про вищу освіту», що загальним розміром відповідно до наданого розрахунку позивача становить 50935,46 грн.
Ухвалою суду 11.03.2024 повернуто позовну заяву в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність, яка полягає у незастосуванні з 20.07.2022 року по 03.09.2023 року надбавки за науковий ступень "кандидат юридичних наук - доктор філософії" згідно до ч. 2 ст. 59 Закону України "Про вищу освіту"; зобов`язання перерахувати та виплатити надбавку з 20.07.2022 року 03.09.2023 року за науковий ступень "кандидат юридичних наук - доктор філософії" згідно до ч. 2 ст. 59 Закону України "Про вищу освіту".
Позовні вимоги обгрунтовано тим, що відповідачем протиправно при прийнятті позивача на посаду не було вказано про нарахування позивачу доплати за науковий ступінь. Тому відповідач протиправно не виплачував позивачу надбавку за науковий ступінь «кандидат юридичних наук-доктор філософії».
Відповідач надав відзив на позов, просив відмовити у задоволенні позову, оскільки постановою КМУ № 289 виплата доплати співробітникам Служби за науковий ступінь не передбачена. Надбавка за науковий ступінь «кандидат юридичних наук-доктор філософії» відповідно до ч. 2 ст. 59 Закону України «Про вищу освіту» встановлюється працівникам закладів вищої освіти. Позивач з 06.07.2020 по 03.09.2023 проходив службу у Службі судової охорони та не був працівником закладів вищої освіти. Тому відсутні підстави для нарахування та виплати позивачу надбавки за науковий ступінь «кандидат юридичних наук-доктор філософії».
Відповідно до ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідив докази, суд дійшов висновку.
З 06.07.2020 по 03.09.2023 позивач проходив службу в Службі судової охорони.
При прийнятті на службу в ССО позивач надав до кадрового підрозділу диплом від 23.10.2018 року ДК № 048476, який свідчить про здобуття позивачем наукового ступеню «кандидат юридичних наук».
Інформація про здобуття позивачем наукового ступеню «кандидат юридичних наук» зазначена в особовій картці працівника (позивача).
Протягом служби з 2020 по 2023 рік позивач займався науково-творчою діяльністю: у 2021 році видав Практичний посібник для працівників ССО на 158 сторінках; у 2021 році опублікував наукову статтю у виданнях Scopus; у 2020-2023 брав участь у конференціях з публікацією тез конференцій.
12.01.2024 позивач подав заяву відповідачу, в якій просив надати відповідь на наступні питання:
1) з яких причин не було встановлено наказом ССО надбавки до грошового забезпечення за науковий ступінь?
2) чому при звільненні зі ССО не було здійснено повний розрахунок (на враховано надбавку до грошового забезпечення за науковий ступінь згідно Закону України та наказу ДСА?
3) коли буде здійснено повний розрахунок стосовно надбавки за науковий ступінь?
Листом від 25.01.2024 відповідач повідомив, що нарахування та виплата співробітнику ССО доплати за науковий ступінь чинним законодавством не передбачена.
Не погоджуючись з відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з позовом.
Постановою КМУ від 03.04.2019 року № 289 «Про грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони» затверджено:
схему посадових окладів за посадами окремих категорій співробітників Служби судової охорони, які займають керівні посади, згідно з додатком 1;
тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів співробітників Служби судової охорони згідно з додатком 2;
схему тарифних розрядів за основними типовими посадами співробітників Служби судової охорони згідно з додатком 3;
схему тарифних коефіцієнтів за спеціальними званнями співробітників Служби судової охорони згідно з додатком 4;
розміри надбавки за стаж служби співробітників Служби судової охорони згідно з додатком.
П. 2 постанови № 289 установлено, що порядок виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони затверджується Державною судовою адміністрацією.
На виконання постанови КМУ № 289 наказом ДСА України від 26.08.2020 № 384 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони (далі Порядок № 384).
Порядок № 384 визначає механізм виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони.
Відповідно до п. 3-7 Порядку № 384, грошове забезпечення співробітникам Служби (далі співробітники) визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби, інтенсивності та умов служби, почесного звання, спортивного звання.
Грошове забезпечення включає:
1) щомісячні основні види грошового забезпечення;
2) щомісячні додаткові види грошового забезпечення;
3) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать:
1) посадовий оклад;
2) оклад за спеціальним званням;
3) надбавка за стаж служби.
До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать:
1) підвищення посадового окладу;
2) надбавки;
3) доплати;
4) премія.
До одноразових додаткових видів грошового забезпечення
належать:
1) винагороди;
2) допомоги.
Відповідно до п. 22 Порядку № 384, співробітникам, які здійснюють науково-педагогічну, наукову або творчу діяльність, оплата проводиться в порядку, установленому чинним законодавством.
Ч. 2 ст. 59 Закону України «Про вищу освіту» встановлено, що науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам закладів вищої освіти встановлюються доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук у розмірах відповідно 15 та 25 відсотків посадового окладу, а також за вчене звання доцента і старшого дослідника - 25 відсотків посадового окладу, професора - 33 відсотки посадового окладу. Заклад вищої освіти може встановити більший розмір доплат за рахунок власних надходжень.
Згідно пп. 8 п. 2 Розділу XV Закону України «Про вищу освіту» «Прикінцеві та перехідні положення» науковий ступінь кандидата наук після набрання чинності цим Законом прирівнюється до наукового ступеня доктора філософії, а вчене звання старшого наукового співробітника - до вченого звання старшого дослідника.
При цьому, згідно п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про вищу освіту», заклад вищої освіти - окремий вид установи, яка є юридичною особою приватного або публічного права, діє згідно з виданою ліцензією на провадження освітньої діяльності на певних рівнях вищої освіти, проводить наукову, науково-технічну, інноваційну та/або методичну діяльність, забезпечує організацію освітнього процесу і здобуття особами вищої освіти, післядипломної освіти з урахуванням їхніх покликань, інтересів і здібностей.
Ст. 53 Закону України «Про вищу освіту» визначено, що науково-педагогічні працівники - це особи, які за основним місцем роботи у закладах вищої освіти провадять навчальну, методичну, наукову (науково-технічну, мистецьку) та організаційну діяльність.
Педагогічні працівники - це особи, які за основним місцем роботи у закладах вищої освіти провадять навчальну, методичну та організаційну діяльність.
Наукові працівники - це особи, які за основним місцем роботи та відповідно до трудового договору (контракту) професійно здійснюють наукову, науково-технічну або науково-організаційну діяльність та мають відповідну кваліфікацію незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання.
Отже, доплата за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук відповідно до ч. 2 ст. 59 Закону України «Про вищу освіту» встановлюється науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам саме закладів вищої освіти.
Позивач у спірний період проходив службу у Службі судової охорони.
Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах (ч. 1 ст. 161 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Також матеріали не містять доказів, що позивач є науковим працівником, тобто за основним місцем роботи та відповідно до трудового договору (контракту) професійно здійснював наукову, науково-технічну або науково-організаційну діяльність та має відповідну кваліфікацію незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання.
Тому відсутні підстави для виплати позивачу доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук.
За таких обставин, позов задоволенню не підлягає.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Центрального органу управління Служби судової охорони (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021, ідентифікаційний код 42902258) , третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Територіальне управління Служби судової охорони у Миколаївській області (вул. Фалєєвська, 14, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 43562808) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2024 |
Оприлюднено | 26.08.2024 |
Номер документу | 121160978 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Гордієнко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні