Справа № 2-9985/10
У Х В А Л А
Іменем України
“7” липня 2010 року
Приморський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого – судді Погрібного С.О.
за секретаря - Ацабрікової В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси про зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу , –
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до Приморського районного суду м. Одеси з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси про визнання протиправними дій та зобов'язання нарахувати щомісячну доплату до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. В обґрунтування своїх вимог Позивач зазначив, що є «дитиною війни» в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і має право на пільги, передбачені цим Законом. Зокрема, посилаючись на статтю 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Позивач зазначив, що він має право на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Позивач також вказав, що бездіяльність Відповідача грубо порушила його законні права, позбавила права отримувати щомісячну доплату до пенсії в належному розмірі, що свідчить про нехтування правами громадян з боку Відповідача.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у цій справі з наступних причин.
Верховний Суд України 16 березня 2010 року звернувся із поданням до Конституційного Суду України для вирішення питання про відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” від 18 лютого 2010 року № 1691-VI, відповідно до яких 18 лютого 2010 року Верховна Рада України, подолавши вето Президента України, прийняла Закон № 1691-VI, пунктами 1 і 2 розділу I якого внесено зміни відповідно до частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України та пункту 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно з цими змінами розгляд спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них визначено в порядку цивільного, а не адміністративного судочинства.
Позивач звернувся до суду з цим позовом в порядку цивільного судочинства на підставі ст. 15 ЦПК України в редакції закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості спорів, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року, який набув законної сили 10 березня 2010 року.
Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України суд зобов’язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Беручи до уваги, що сторона позивача обґрунтовує обрання виду судочинства, посилаючись на норму закону, щодо якої відкрито конституційне провадження, а розгляд справи не у порядку належного виду провадження матиме своїм наслідком скасування будь-якого судового рішення, суд повинен зупинити провадження у справі до остаточного вирішення справи Конституційним Судом України. При цьому зі змісту ст. 201 ЦПК України випливає, що такі процесуальні дії є не правом, а обов’язком суду.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України, СУД –
У Х В А Л И В :
Зупинити провадження у справі ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси про зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу – до вирішення питання Конституційним Судом України щодо відповідності Конституції України положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” від 18 лютого 2010 року № 1691-VI.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали та подання апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ С. О. ПОГРІБНИЙ
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2010 |
Оприлюднено | 15.11.2010 |
Номер документу | 12116459 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Піндрак Олександр Олександрович
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Погрібний Сергій Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні