Ухвала
від 26.08.2024 по справі 905/1024/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

26.08.2024 Справа №905/1024/24

Суддя - Говорун О.В.

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Стройіндустрія" (вул. Шкільна, б. 14, кв. 117, м. Краматорськ, Донецька область, 84302).

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Курахівська теплова електрична станція" (вул. Енергетиків, 34, м. Курахове, Покровський район, Донецька область, 85612).

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Стройіндустрія" звернулося до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Курахівська теплова електрична станція" про стягнення заборгованості у розмірі 450882,78 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем договору №309-КуТЭС-ДЦ від 15.12.2022.

Відповідно до ухвали суду від 05.08.2024, прийнято позовну заяву до розгляду; відкрито провадження у справі №905/1024/24; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 04.09.2024 об 11:45 год.

До суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Курахівська теплова електрична станція" надійшла зустрічна позовна заява до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Стройіндустрія" про стягнення штрафних санкцій у розмірі 367972,47 грн.

Вказана заява була подана з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.

В обґрунтування зустрічного позову позивач за зустрічним позовом посилається на неналежне виконання відповідачем за зустрічним позовом умов договору №309-КуТЭС-ДЦ від 15.12.2022.

За змістом ч. 5 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

У разі подання представником заяви по суті справи в електронній формі, він може додати до неї довіреність або ордер в електронній формі, на які накладено кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог закону та Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч.8 ст. 60 ГПК України).

Відповідно до ч.ч.4, 5 ст.180 ГПК України, зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 ст.162 ГПК України, позовна заява подається до суду у письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача (ч.5 ст.164 ГПК України).

Відповідно до частин 1, 3 статті 56 ГПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

За змістом ч.1 ст.58 ГПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Частиною 2 вказаної статті передбачено, що при розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України, малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частинами 1,2 статті 16 ГПК України, учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Отже, враховуючи, що при відкритті провадження в цій справі, судом вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, процесуальне представництво позивача може здійснюватись як в порядку самопредставництва, так і його представником - адвокатом.

При цьому, у порядку самопредставництва юридичну особу може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких визначені законодавством чи установчими документами або трудовим договором (контрактом).

Суд звертає увагу на те, що з урахуванням положень статті 56 ГПК України для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження.

Аналогічний висновок викладений в постанові Великої Палати Верховного Суду від 02.07.2020 у справі №9901/39/20.

Особи, які представляють юридичну особу за довіреністю і виконують процесуальні дії на підставі наданих їм довіреністю повноважень, виступають від імені цієї особи як довірителя, а не в порядку самопредставництва.

Подана зустрічна позовна заява підписана представником позивача - Міхненко Оксаною Іванівною.

На підтвердження наявності повноважень у вказаної особи на подання позову до суду, до зустрічної позовної заяви додана довіреність від 20.12.2023, за змістом якої директор ТОВ "ДТЕК Курахівська теплова електрична станція" уповноважив керівника юридичного департаменту - Міхненко Оксану Іванівну здійснювати від імені Товариства певні дії.

До зустрічної позовної заяви не додано доказів на підтвердження того, що Міхненко О.І. уповноважена діяти від імені Товариства відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту), тобто в порядку самопредставництва юридичної особи.

Сама лише довіреність не може підтверджувати повноваження особи представляти інтереси юридичної особи в порядку самопредставництва.

Згідно з відповіддю №754098 від 26.08.2024 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, серед осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи (позивача за зустрічним позовом) зазначений лише Виконуючий обов`язки директора - ОСОБА_1 .

За таких обставин, доказів на підтвердження наявності у Міхненко О.І. повноважень діяти від ТОВ "ДТЕК Курахівська теплове електрична станція" в порядку самопредставництва до зустрічної позовної заяви не надано.

Також, до зустрічної позовної заяви не було надано доказів на підтвердження того, що ОСОБА_2 є адвокатом.

Згідно з відомостями, які містяться в Єдиному реєстрі адвокатів України (https://erau.unba.org.ua), відомості щодо ОСОБА_2 відсутні.

Відповідно до п.1 ч.5 ст.174 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі якщо заяву підписано особою, яка не має права її підписувати.

Отже, враховуючи відсутність доказів щодо наявності повноважень на підписання зустрічної позовної заяви у особи, якою підписана зустрічна позовна заява, суд повертає вказану заяву.

На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.162, п.1 ч.5 ст.174, ст. 180, ст.234 ГПК України,

У Х В А Л И В:

Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Курахівська теплова електрична станція" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Стройіндустрія" про стягнення штрафних санкцій у розмірі 367972,47 грн повернути заявнику.

Роз`яснити, що повернення зустрічної позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Ухвала набирає законної сили негайно після оголошення та може бути оскаржена протягом десяти днів до Східного апеляційного господарського суду.

Суддя О.В. Говорун

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення26.08.2024
Оприлюднено27.08.2024
Номер документу121191618
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/1024/24

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Говорун Олександр Володимирович

Ухвала від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Говорун Олександр Володимирович

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Говорун Олександр Володимирович

Ухвала від 04.09.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Говорун Олександр Володимирович

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Говорун Олександр Володимирович

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Говорун Олександр Володимирович

Ухвала від 26.08.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Говорун Олександр Володимирович

Ухвала від 05.08.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Говорун Олександр Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні