Справа № 463/1735/22 Головуючий у 1 інстанції Яворський С.Й.
Провадження № 22-ц/811/1655/23 Доповідач в 2-й інстанції Копняк С. М.
УХВАЛА
22 серпня 2024 року Львівський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Копняк С.М.,
суддів: Бойко С.М., Ніткевича А.В.,
секретар судового засідання - Зеліско-Чемерис К.Р.,
з участю - представників відповідача - Кузьмінова Б.П., ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_2 , яка підписана представником Микитою Тарасом Володимировичем , на рішення Личаківського районного суду м. Львова від 11 травня 2023 року (повний текст рішення складено 18 травня 2023 року) у справі за позовом ОСОБА_2 до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
в провадженні суду перебуває дана цивільна справа.
20 серпня 2024 року через систему «Електронний суд» представник позивача - адвокат Микита Т. В. подав клопотання про витребування доказів, в якому просить витребувати від Головного управління ДПС у Львівській області інформацію щодо кількості прийнятих відповідачем на роботу працівників, в період з 19 листопада 2021 року по 31 січня 2022 року із зазначенням дат подання податковому органу відповідних повідомлень, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413, в редакції постанови від 28 грудня 2021 року.
Клопотання мотивоване тим, що з огляду на предмет доказування у справі, з метою перевірки дотримання відповідачем положень КЗпП України щодо пропонування працівнику усіх наявних у нього вакансій, які виникли в період тривання процедури скорочення, відповідні відомості слід витребувати від органу податкової служби, до якого роботодавцем мають подаватися відповідні повідомлення, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 та приписами статті 24 КЗпП України.
В поданому клопотанні заявник зазначає про неможливість отримати відповідну інформацію самостійно, з підстав того, що така є інформацією з обмеженим доступом, а також обґрунтовує строк подання цього клопотання тим, що таке є наслідком подання відповідачем на запит суду апеляційної інстанції інформації щодо наявних у нього вакансій, протягом періоду скорочення позивача.
Заслухавши суддю - доповідача, пояснення представників відповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання слід задовольнити частково.
Відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту», прийнятою відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України та частини першої статті 23 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», установлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв`язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.
Відповідне повідомлення містить, зокрема, таку інформація як прізвище, ім`я, по батькові (за наявності) застрахованої особи та номер наказу або розпорядження про прийняття на роботу, а також Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
Частиною третьою статті 49-2 КЗпП України визначено, що одночасно з попередженням про звільнення у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган, фізична особа, яка використовує найману працю, пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, у фізичної особи. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, у фізичної особи працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. У разі якщо вивільнення є масовим відповідно до статті 48 Закону України «Про зайнятість населення», власник або уповноважений ним орган, фізична особа, яка використовує найману працю, повідомляє державну службу зайнятості про заплановане вивільнення працівників. Повідомлення має містити інформацію про заплановане масове вивільнення працівників, визначену частиною другою статті 49-4 цього Кодексу, та проведення консультацій з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником). Повідомлення обов`язково подається виборному органу первинної профспілкової організації (профспілковому представнику). У разі наявності кількох первинних профспілкових організацій повідомлення надсилається спільному представницькому органу, утвореному ними на засадах пропорційного представництва, а за відсутності такого органу - виборному органу первинної профспілкової організації (профспілковому представнику), що об`єднує більшість працівників цього підприємства (установи, організації).
З огляду на предмет доказування у справі, що переглядається, з метою перевірки доводів апеляційної скарги, а також забезпечення належного апеляційного розгляду справи,враховуючи неможливість учасника справи отримати запитувану інформацію самостійно, через її особливий характер, беручи до уваги зміст Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту, яке є додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413, клопотання слід задовольнити частково, витребувати від Головного управління ДПС у Львівській області копії усіх повідомлень про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту, поданих до органу податкової служби Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту», за період з 19 листопада 2021 року по 31 січня 2022 року.
Керуючись статтями 81, 84, 259 - 261, 268, 368, 381 ЦПК України, Львівський апеляційний суд,
УХВАЛИВ:
клопотання представника ОСОБА_2 - адвоката Микити Тараса Володимировича про витребування доказів задовольнити частково.
Витребувати від Головного управління ДПС у Львівській області копії усіх повідомлень про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту, поданих до органу податкової служби Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту», за період з 19 листопада 2021 року по 31 січня 2022 року.
Витребувані докази слід подати до Львівського апеляційного суду не пізніше 10 вересня 2024 року.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, до осіб від яких витребовуються докази судом будуть застосовані заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали підписано 22 серпня 2024 року.
Головуючий С.М. Копняк
Судді: С.М. Бойко
А.В. Ніткевич
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2024 |
Оприлюднено | 28.08.2024 |
Номер документу | 121198083 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Копняк С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні