У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.08.2024Справа №607/18141/24
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі судді Братасюка В.М., розглянувши цивільний позов ОСОБА_1 до Відділу ДВС у м. Тернопіль Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зняття арешту з майна , -
в с т а н о в и в :
На адресу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Відділу ДВС у м. Тернопіль Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зняття арешту з майна автомобіля Рено Преміум д.н.з. НОМЕР_1 , накладеного згідно виконавчого листа №1-110/11 від 02.11.2011 року.
Відповідно ст. 30 ЦПК України, позови про зняття арешту з майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або його основної частини.
Оглядом додатків до позову вбачається відсутність доказів фактичного опису й вилучення майна у позивача, відтак місцезнаходженням рухомого майна є адреса його власника с. Парутине Миколаївського (раніше Очаківського) району Миколаївської області.
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, та певні протоколи до неї. Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у справі «Zand v. Austria» від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…) .
Приписами п.1 частини першої статті 31 ЦПК України, в редакції 15.12.2017 року, передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки встановленою адресою місцезнаходження спірного рухомого майна, щодо зняття арешту з якого заявлений позов, є с. Парутине Миколаївського (раніше Очаківського) району Миколаївської області, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області не може вважатися «судом, встановленим законом» в розумінні ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а тому, керуючись п.1 частини першої статті 31 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу ДВС у м. Тернопіль Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зняття арешту з майна, передати на розгляд Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області.
Ухвала набирає законної сили через п`ятнадцять днів з дня підписання суддею, якщо не була подана апеляційна скарга.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі через суд першої інстанції, у 15-денний строк з дня підписання суддею. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії.
Головуючий суддя В. М. Братасюк
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2024 |
Оприлюднено | 28.08.2024 |
Номер документу | 121206348 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Братасюк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні