28.08.2024 Єдиний унікальний номер 205/11057/24
Провадження № 2-о/205/289/24
У Х В А Л А
28 серпня 2024 року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Терещенко Т.П. перевіривши на відповідність вимогам Цивільного процесуального кодексу України заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
24 серпня 2024 року представник позивача ОСОБА_2 сформував у системі «Електронний суд» вищевказану заяву, яка зареєстрована канцелярією суду 27 серпня 2024 року, а передана судді 28 серпня 2024 року.
Суддею через систему «Електронний суд» отримано відповідь № 758234 від 28 серпня 2024 року з Єдиного державного демографічного реєстру де відсутня інформація щодо реєстрації заявника.
Частиною 1статті 316ЦПК України заява фізичної особи про встановленняфакту,що маєюридичне значення, подається до суду саме за місцем її проживання.
Частинами 6-8статті 187ЦПК Українипередбачено,що уразі якщовідповідачем упозовній заявівказана фізичнаособа,яка неє суб`єктомпідприємницької діяльності,суд непізніше двохднів здня надходженняпозовної заявидо судузвертається довідповідного органуреєстрації місцяперебування тамісця проживанняособи щодонадання інформаціїпро зареєстрованемісце проживання(перебування)такої фізичноїособи. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п`яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Відомості про зареєстроване місце проживання заявника можуть міститись в Єдиному державному демографічному реєстрі України, відповідальним за забезпечення формування та ведення бази даних якого є Державна міграційна служба України.
Пунктами 1, 2 Порядку ведення Єдиного державного демографічного реєстру та надання з нього інформації, взаємодії між уповноваженими суб`єктами, а також здійснення ідентифікації та верифікації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 784 від 18 жовтня 2017 року передбачено, що цей Порядок визначає механізм формування та ведення Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр), надання інформації з Реєстру, видачі довідки про внесення інформації до Реєстру та про видані документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус (далі - документи), взаємодії між уповноваженими суб`єктами, а також процедуру здійснення ідентифікації та верифікації осіб. Державній міграційній службі як розпоряднику Єдиного державного демографічного реєстру вжити заходів до забезпечення адміністрування Реєстру, в тому числі технічного і програмно-технологічного супроводження бази даних, обслуговування спеціального обладнання головного та резервного обчислювальних центрів Реєстру, технічної підтримки спеціального програмного забезпечення (обслуговування, розроблення, модернізації (оновлення) програмного забезпечення), інформаційної і технічної підтримки користувачів та інформаційного забезпечення уповноважених суб`єктів Реєстру, шляхом укладення відповідних угод (договорів) з державним підприємством «Документ».
Відповідно до пп. 1 п. 3 положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 750 від 17 липня 2009 року передбачено, що одним із основними завданнями ДМС є участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері міграції, громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб.
Положеннями п. 8 Порядку ведення Єдиного державного демографічного реєстру та надання з нього інформації, взаємодії між уповноваженими суб`єктами, а також здійснення ідентифікації та верифікації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 784 від 18 жовтня 2017 року передбачено, що внесення до Реєстру інформації про особу та видані їй документи здійснюється уповноваженими суб`єктами зокрема у разі реєстрації місця проживання чи місця перебування.
Згідно із ч. 7 ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З метою усунення сумнівів щодо вірного зазначення адреси місця реєстрації заявника та недопущення порушення її прав, суддя вважає за необхідне зобов`язати ДМС України надати суду відомості з Єдиного державного демографічного реєстру України щодо заявника.
Керуючись ст. ст. 81, 187, 260 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Зобов`язати Державну міграційну службу України (sud@dmsu.gov.ua) надати суду не пізніше п`яти днів з дня отримання ухвали суду інформацію Єдиного державного демографічного реєстру України щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , а саме:
- загальні відомості про особу (прізвище, ім`я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать);
- відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України);
- дані про останнє зареєстроване місце проживання/перебування особи.
- відомості про смерть особи або визнання її безвісно відсутньою.
З метою пришвидшення обміну інформацією та економією витрат на поштові відправлення пропоную Державній міграційній службі України надати витребувану судом інформацію шляхом її надсилання на електронну поштову адресу Ленінського районного суду м. Дніпропетровська inbox@ln.dp.court.gov.ua із відповідним посиланням на номер справи - № 205/11057/24.
Попередити Державну міграційну службу України, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, названих судом неможливими, суд вправі застосувати до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ст. ст. 144-148 ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.П. Терещенко
.
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121240575 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту народження, з них: |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Терещенко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні