12.09.2024 Єдиний унікальний номер 205/11057/24
Провадження № 2-о/205/289/24
У Х В А Л А
12 вересня 2024 року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Терещенко Т.П., ознайомившись із матеріалами заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
24 серпня 2024 року представник позивача ОСОБА_2 сформував у системі «Електронний суд» вищевказану заяву, яка зареєстрована канцелярією суду 27 серпня 2024 року, а передана судді 28 серпня 2024 року.
Суддею через систему «Електронний суд» отримано відповідь № 758234 від 28 серпня 2024 року з Єдиного державного демографічного реєстру де відсутня інформація щодо реєстрації заявника.
28 серпня 2024 року ухвалами судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська зроблено запити до Державної міграційної служби України щодо інформації про зареєстроване місце проживання заявника ОСОБА_1 та до Міністерства соціальної політики України щодо інформації про внутрішньо переміщених осіб.
Також 29 серпня 2024 року зроблено запит до Маріупольської міської ради для отримання інформації щодо реєстрації заявника.
02, 03 та 12 вересня 2024 року на адресу суду надійшли відповіді на запити від Державної міграційної служби України, Маріупольської міської ради і Міністерства соціальної політики України, відповідно до яких відсутня інформація щодо реєстрації та фактичного місця проживання заявника ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст.293ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду (ч. 3 ст. 294 ЦПК України).
При прийнятті до свого провадження заяви, поданої в порядку окремого провадження, суддя вирішує питання відповідності її вимогам розділу IV «Окреме провадження» ЦПК України,а такожзагальним вимогамдо заяви,передбаченим ст. ст. 175, 177 ЦПК України. Недотримання обов`язкових вимог до змісту заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Дослідивши зміст поданої заяви та додані до неї документи, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до вимог ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановленняфакту,що маєюридичне значення, подається до суду саме за місцем її проживання. Підсудність справ за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту, що має юридичне значення, визначається за його клопотанням ухвалою судді Верховного Суду.
Разом з тим, представником заявника не зазначена підстава вибору підсудності вказаної справи, не надано доказів місця проживання заявника, що також не встановлено суддею під час звернення до відповідних органів для визначення місця реєстрації, так і місця проживання заявника, оскільки заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, подаються саме за місцем проживання заявника, а тому представнику заявника необхідно усунути зазначені недоліки і зазначити докази на підтвердження звернення із вказаною заявою саме до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська.
Також згідно з п. 2 ч. 3 ст.175ЦПК України заява повинна містити також: поштові індекси сторін, відомі адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
У порушення зазначених вимог закону, представником заявника не зазначено поштовий індекс та адресу електронної пошти заявника, а також відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін, а якщо вказана інформація невідома представнику заявника, про це потрібно зазначити.
Крім того, в порушення п. 9 ч. 3 ст.175ЦПК України заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які заявник понесла або які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Статтею 185 ЦПК України передбачено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, а тому заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з метою надання заявнику строку, що не перевищує десяти днів з дня отримання нею копії ухвали, усунути зазначені недоліки.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня отримання нею копії ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.П. Терещенко
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121562942 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту народження, з них: |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Терещенко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні