20.11.2024 Єдиний унікальний номер 205/11057/24
Провадження № 2-о/205/289/24
У Х В А Л А
20 листопада 2024 року Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - Терещенко Т.П.,
за участю секретаря судового засідання Мадьонової Я.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження у м. Дніпрі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.
Представник заявника ОСОБА_2 надав на електронну адресу суду заяву в якій просив розглядати справу за його відсутності та за відсутності заявника, а заяву задовольнити, врахувавши, що заявниця як виїжджала з окупованої території, так і поверталася у місто Маріуполь не через контрольовану Україною територію, а закордонний паспорт заявниця отримала 05 липня 2023 року та орган який його видав № 3DEU3 це код підрозділу Генеральне консульство України у Гамбурзі. Отримання в цей час будь-якої довідки щодо місця проживання або перебування у м. Маріуполі можливо лише за умовами оформлення паспорту громадянина російської федерації, що є неприйнятним для заявниці, потребує перевірки заявниці органами фсб росії та може привести до втрати свободи, здоров`я та життя заявниці і її дитини. Встановлення факту народження, реєстрація народження дитини згідно законодавства України та отримання свідоцтва про народження дитини необхідні заявниці для можливості скоріше залишити окуповану територію, не оформлюючи при цьому паспорт громадянина рф. Без свідоцтва про народження дитини українського зразка вона не має можливості це зробити.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, на підставі ст.ст.128,130 ЦПК України повідомлявся належним чином про день, час та місце розгляду справи, однак про причини неявки суд не повідомив та не надав клопотання про відкладення або розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до вимог ч. 2 ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Згідно із ч. 11 ст. 187ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Відповідно до вимог ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановленняфакту,що маєюридичне значення, подається до суду саме за місцем її проживання. Підсудність справ за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту, що має юридичне значення, визначається за його клопотанням ухвалою судді Верховного Суду.
Разом з тим, на час звернення до суду із вказаною заявою представником заявника так і не надано доказів місця проживання заявника саме в місті Маріуполі в Приморському районі Донецької області, що також не було встановлено суддею під час звернення до відповідних органів для визначення місця реєстрації, так і місця проживання заявника, а надані копії про її фактичне місце проживання усі датовані або 2020 роком, або 2021 роком, тобто за три роки до подання відповідної заяви.
Крім того, відповідно до наданих документів представником заявника вбачається, що заявниця у зв`язку із збройною агресією рф проти України потрапила у Федеральну Республіку Німеччину та виїхала з Німеччини після закінчення строку дії посвідки про тимчасове проживання, однак будь-яких документів щодо її виїзду з Федеральної Республіки Німеччини до міста Маріуполя представник заявника суду так і не надав.
Суд, повторно наголошує на тому, що оскільки заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, подаються саме за місцем проживання заявника, а тому представнику заявника необхідно усунути зазначені недоліки і зазначити докази на підтвердження звернення із вказаною заявою саме до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська.
Більш того, відповідно до вимог ст. 316 ЦПК України підсудність справ за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту, що має юридичне значення, визначається за його клопотанням ухвалою судді Верховного Суду, а тому представник заявника не позбавлений права подати відповідне клопотання для звернення до Верховного Суду для визначення підсудності вказаної справи.
Також відповідно до Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод від 04 листопада 1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).
Статтею 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про необхідність залишення без руху вказаної заяви з наданням стороні заявника строку для усунення визначених вище недоліків заяви з дотриманням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 187, 247 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не перевищує п`яти днів з дня отримання ним копії ухвали про залишення заяви без руху.
Попередити заявника, що відповідно до положень: ч. 13ст. 187 ЦПК Українита п. 8 ч.1ст. 257 ЦПК Україниу разі не виконання заявником ухвали суду у встановлені строки, заява підлягатиме залишенню без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.П. Терещенко
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123153867 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту народження, з них: |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Терещенко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні