Ухвала
від 22.08.2024 по справі 126/421/23
БЕРШАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа № 126/421/23

Провадження № 2-др/126/2/2024

"22" серпня 2024 р. м. Бершадь

Бершадський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді Рудь О. Г.

секретар Кучанська В. М.,

розглянувши заяву представника позивачаадвоката ТимощукаЄ.С. про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до ПрАТ "Птахокомбінат Бершадський", третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,-

встановив:

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат ТимощукЄ.С. звернувся до суду з заявою про ухвалення додаткового рішення, в якому просить стягнути з ПрАТ "ПтахокомбінатБершадський" на користь позивача судові витрати в загальній сумі 19996,10 грн., що складаються з витрат на проведення експертизи в сумі 9996,14 грн. та 10000 грн. витрат, пов`язаних з наданням професійної правничої допомоги. Також просив судове засідання проводити у відсутності позивача та його представника.

Представник відповідача та третя особа в судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені.

В судовому засіданні, встановлено, що в рішенні вирішено стягнути з ПрАТ "ПтахокомбінатБершадський" на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 11069 грн. 74 коп. (1073,60 грн. судовий збір + 9996,14 грн. вартість експертизи), оскільки докази на їх понесення позивачем містяться в матеріалах цивільної справи. Щодо стягнення витрат, пов`язаних з наданням професійної правничої допомоги сторона позивача жодних доказів на їх понесення не подала і до закінчення судових дебатів у справі не робила заяву про подачу протягом п`яти днів з дня винесення рішення доказів витрат, пов`язаних з наданням професійної правничої допомоги, у зв`язку з чим суд вважає, що заява про ухвалення додаткового рішення підлягає залишенню без розгляду, з огляду на таке.

Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, в тому числі витрати на професійну правничу допомогу (пункт 3 частини першої статті 133 ЦПК України).

Згідно зі статтею 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Частиною восьмою статті 141 ЦПК України визначено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Відповідно до частин першої, другої статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

За статтею 6 ЦПК України суд зобов`язаний здійснювати правосуддя на засадах рівності учасників цивільного процесу перед законом і судом незалежно від будь-яких ознак.

Згідно з частинами першою-третьою статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За статтею 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Особа має подати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи, до суду тієї інстанції, в якій такі витрати були понесені (постанова Верховного Суду від 14 лютого 2019 року у справі № 916/24/18).

У додатковій постанові Верховного Суду від 22 березня 2018 року у справі № 910/9111/17 вказано, що відшкодування судових витрат, у тому числі на професійну правничу допомогу, здійснюється за наявності відповідної заяви (клопотання) сторони, яку вона зробила до закінчення судових дебатів.

Відповідно, якщо учасник справи до закінчення судових дебатів не заявив клопотання про компенсацію витрат на професійну правничу допомогу, суд не має підстав для розгляду питання про розподіл здійснених учасником витрат на професійну правничу допомогу (постанова Верховного Суду від 14 січня 2019 року у справі № 927/26/18).

У разі, коли заява (клопотання) про стягнення витрат на професійну правничу допомогу надійшла після ухвалення судом рішення у справі, така заява (клопотання) учасника справи не розглядається, а питання розподілу судових витрат, про які йдеться у ній, не вирішується з огляду на відсутність поданої заяви (клопотання) до прийняття судом рішення у справі, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в ухвалі Верховного Суду від 24 липня 2018 року у справі № 918/560/16.

Саме зацікавлена сторона має вчинити певні дії, спрямовані на відшкодування з іншої сторони витрат на професійну правничу допомогу, а інша сторона має право на відповідні заперечення проти таких вимог, що виключає ініціативу суду з приводу відшкодування витрат на професійну правничу допомогу одній із сторін без відповідних дій з боку такої сторони.

Враховуючи наведене, а також те, що представник позивача подав заяву про стягнення витрат на правничу допомогу 09.08.2024, тобто після винесення рішення по справі 06.08.2024 і до закінчення судових дебатів у справі не зробив заяву про подачу протягом п`яти днів з дня винесення рішення по справі доказів витрат, пов`язаних з наданням професійної правничої допомоги, суд вважає, що заява про ухвалення додаткового рішення підлягає залишенню без розгляду.

На підставі наведеного та керуючись cт.ст.15,133,137,141, 270ЦПК України, суд,-

ухвалив:

Заяву представника позивачаадвоката ТимощукаЄ.С. про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 доПрАТ "ПтахокомбінатБершадський",третя особа,яка незаявляє самостійнівимоги щодопредмета споруна стороніпозивача ОСОБА_2 про усуненняперешкод вкористуванні земельноюділянкою залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя О. Г. Рудь

СудБершадський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення22.08.2024
Оприлюднено29.08.2024
Номер документу121241925
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —126/421/23

Постанова від 05.11.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Рудь О. Г.

Рішення від 06.08.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Рудь О. Г.

Рішення від 06.08.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Рудь О. Г.

Ухвала від 30.04.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Рудь О. Г.

Ухвала від 13.02.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Рудь О. Г.

Ухвала від 21.02.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Рудь О. Г.

Ухвала від 14.02.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Рудь О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні