САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІ
Справа № 726/344/24
Провадження №1-кс/726/377/24
Категорія
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.08.2024 м. Чернівці
Садгірський районний суд м. Чернівці у складі:
слідчого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,
захисника-адвоката: ОСОБА_3 ,
підозрюваного: ОСОБА_4 ,
розглянувши клопотання старшого детектива ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_5 , погодженого із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_6 , про арешт майна у кримінальному провадженні внесеного до ЄРДР за №42024260000000023 від 07.02.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 201-4, ч. 1 ст. 204, ч. 3 ст. 229 КК України,-
ВСТАНОВИВ :
Підрозділом детективів Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024260000000023, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.02.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 201-4, ч. 1 ст. 204, ч. 3 ст. 229 КК України
Відповідно ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності: виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, і пальним, зберігання пального, яка ліцензується відповідно до Закону.
Пунктом 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України, до підакцизних товарів належать спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння); тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.
Пунктом 226.1 ст. 226 Податкового кодексу України передбачено, що у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.
Відповідно до п. п. 14.1.109 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою, пачку (упаковку) тютюнового виробу чи ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.
Пунктом 24 «Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1251 від 27.12.2010, ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України маркованих з порушенням вимог цього Порядку тютюнових виробів забороняється.
Досудовим розслідуванням встановлено, що мешканець с. Зазим`я Броварського району Київської області ОСОБА_4 , мешканець смт. Солотвино Тячівського району Закарпатської області ОСОБА_7 , мешканець АДРЕСА_1 ОСОБА_8 та мешканець АДРЕСА_2 ОСОБА_9 , за попередньою змовою між собою, не маючи відповідних дозволів (ліцензій) на реалізацію підакцизних товарів, а також не маючи права на здійснення такої діяльності, діючи з прямим умислом, з метою отримання незаконного та не контрольованого прибутку, здійснювали придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів.
Так, з невстановленого досудовим розслідуванням часу по 12.03.2024 ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , за попередньою змовою між собою, придбавали з метою подальшого збуту у невстановлених осіб незаконно виготовлені тютюнові вироби із зображенням логотипів торгівельних марок «Marble», «Marlboro», «Sobranie», «Piramide», «Compliment», «KENT», розфасовані у картонні коробки по 250 пачок та поблочно.
Незаконно виготовлені тютюнові вироби ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 зберігали у спеціально переобладнаних вантажних напівпричепах (автоцистернах), у спеціально переобладнаному вантажному напівпричепі (автоцистерні) для перевезення газоподібного палива, у напівпричепі рефрижераторі та вантажному автомобілі, які розміщували в АДРЕСА_3 .
Придбані з метою збуту у невстановлених досудовим розслідуванням осіб незаконно виготовлені тютюнові вироби ОСОБА_4 разом з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , перевозили до місць зберігання, а також, до осіб, яким їх збували, на вантажному автомобілі марки «RENAULT» реєстраційний номер НОМЕР_1 , з автоцистерною реєстраційний номер НОМЕР_2 , що зареєстровані, відповідно, на ОСОБА_10 та ОСОБА_11 ; автомобілі марки «DAF» реєстраційний номер НОМЕР_3 , з напівпричепом (автоцистерною) марки «ROBINE» для перевезення газоподібного палива реєстраційний номер НОМЕР_4 , що зареєстрований на ТзОВ «НАФТИЛ»; у напівпричепі (автоцистерні), реєстраційний номер НОМЕР_5 , який на праві власності належить ОСОБА_12 ; у напівпричепі рефрижераторі марки «SCHMITZ SKO 24», реєстраційний номер НОМЕР_6 , що зареєстрований на ОСОБА_13 та у вантажному автомобілі марки «DAF XF 95.480», реєстраційний номер НОМЕР_7 , що зареєстрований на дружину ОСОБА_4 - ОСОБА_14 .
В подальшому, ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , за попередньою змовою між собою, не маючи відповідного дозволу на реалізацію підакцизних товарів - ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю підакцизними товарами, а також не маючи права на здійснення такої діяльності, здійснювали транспортування з метою збуту раніше придбаних з цією метою незаконно виготовлених тютюнових виробів зацікавленим особам, в тому числі за межі України, шляхом доставки на зазначених вище вантажних автомобілях.
Так, ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою, 01.02.2024, точний час не встановлено, придбали з метою збуту у невстановлених осіб та у невстановленому місці незаконно виготовлені тютюнові вироби марки «Marble» без марок акцизного податку в кількості 130 картонних коробок, у яких знаходилось 65 000 пачок сигарет, після чого завантажили вказані тютюнові вироби у вантажний автомобіль марки «RENAULT» реєстраційний номер НОМЕР_1 , а саме у спеціально виготовлене сховище в автоцистерні для перевезення пально-мастильних матеріалів, реєстраційний номер НОМЕР_2 , що перебували в оренді ОСОБА_8 та використовувались ним для здійсненні своєї підприємницької діяльності з міжнародних вантажних перевезень, у якій обладнали спеціально виготовлене сховище для транспортування тютюнових виробів.
В подальшому, 07.02.2024 о 9 годині 10 хвилин ОСОБА_8 заїхав в зону митного контролю пропускного пункту «Красноїльськ» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_4 , де, надавши контрольний талон для проходження митного контролю по «червоному коридору» для проїзду на територію Румунії, розпочав проходження митних формальностей, в ході яких вказав, що зазначений транспортний засіб під його керуванням переміщується через державний кордон України без вантажу.
У зв`язку із відсутністю у пункті попуску «Красноїльськ» сканувальної системи, транспортний засіб марки «RENAULT» реєстраційний номер НОМЕР_1 з напівпричепом (автоцистерною) реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_8 було доправлено до пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , з метою проведення огляду за допомогою комплексної скануючої системи стаціонарного типу для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів NUCTECH™ MB1215LC, в ході чого виявлено приховані від митного контролю тютюнові вироби, що містились у резервуарах напівпричепу (автоцистерни).
Того ж дня, а саме, в період з 18 години 20 хвилин по 21 годину 20 хвилин 07.02.2024, на території зони митного контролю пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , проведено огляд місця події, під час якого у резервуарах напівпричепу (автоцистерни) реєстраційний номер АО3162XF, виявлено та вилучено незаконно виготовлені тютюнові вироби, а саме, сигарети марки «Marble» без марок акцизного податку у кількості 65 000 пачок.
Крім того, ОСОБА_9 , працюючи водієм ТзОВ «НАФТИЛ» (код ЄДРПОУ 41924003), основним видом діяльності якої є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, маючи у користуванні належний вказаному товариству вантажний транспортний засіб марки «DAF» реєстраційний номер НОМЕР_3 , з напівпричепом (автоцистерною) марки «ROBINE» для перевезення газоподібного палива реєстраційний номер ВС2597XG, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, придбали з метою збуту у невстановлених осіб та у невстановленому місці незаконно виготовлені тютюнові вироби марки «Marble» без марок акцизного податку в кількості 285 картонних коробок, в яких знаходилось 142 500 пачок сигарет, та марки «Marlboro» без марок акцизного податку в кількості 50 картонних коробок, в яких знаходилось 25 000 пачок сигарет, та завантажили їх у належний ТзОВ «НАФТИЛ» вантажний транспортний засіб марки «DAF» реєстраційний номер НОМЕР_3 , а саме у порожню автоцистерну марки «ROBINE» для перевезення газоподібного палива, реєстраційний номер ВС2597XG, у якій обладнали спеціально виготовлене сховище для транспортування тютюнових виробів.
В подальшому, 09.02.2024 о 8 годині 30 хвилини ОСОБА_9 заїхав в зону митного контролю пропускного пункту «Красноїльськ» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_4 , де, надавши контрольний талон для проходження митного контролю по «червоному коридору» для проїзду на територію Румунії, розпочав проходження митних формальностей, в ході яких вказав, що зазначений транспортний засіб під його керуванням переміщується через державний кордон України без вантажу, про що заповнив відповідну митну декларацію.
У зв`язку із відсутністю у пункті пропуску «Красноїльськ» скануючої системи, транспортний засіб марки «DAF», реєстраційний номер НОМЕР_3 з напівпричепом (автоцистерною) марки «ROBINE» реєстраційний номер НОМЕР_4 , під керуванням ОСОБА_9 було доправлено до пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , з метою проведення поглибленого огляду за допомогою комплексної скануючої системи стаціонарного типу для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів NUCTECH™ MB1215LC, в ході чого виявлено приховані від митного контролю тютюнові вироби, що містились у резервуарі напівпричепу (автоцистерни).
Того ж дня, а саме, в період з 13 години 54 хвилини по 22 годину 00 хвилин 09.02.2024, на території зони митного контролю пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , проведено огляд місця події, в ході якого у резервуарі напівпричепу (автоцистерни) марки «ROBINE» реєстраційний номер ВС2597XG виявлено та вилучено незаконно виготовлені тютюнові вироби, а саме, сигарети марки «Marble» без марок акцизного податку у кількості 142 500 пачок, сигарети марки «Marlboro» без марок акцизного податку у кількості 25 000 пачок, а всього 167 500 пачок незаконно виготовлених тютюнових виробів.
Крім того, ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою незаконно придбали з метою збуту, зберігали з цією метою незаконно виготовлені тютюнові вироби в АДРЕСА_3 .
Так, 10-11 лютого 2024 року на території домоволодіння ОСОБА_15 за адресою АДРЕСА_6 , проведено обшук, під час якого виявлено та вилучено напівпричіп (автоцистерну), реєстраційний номер НОМЕР_5 . 14.02.2024 проведено обшук напівпричепу (автоцистерни), реєстраційний номер НОМЕР_5 , що належить на праві власності ОСОБА_12 , під час якого у резервуарах напівпричепу виявлено та вилучено 259 картонних коробів, заповнених незаконно виготовленими тютюновими виробами, а саме сигаретами марки «Marlboro» без марок акцизного податку у кількості 64 750 пачок.
Крім того, 21.02.2024 під час обшуку напівпричепу марки «SCHMITZ SKO 24», реєстраційний номер НОМЕР_6 , який на момент обшуку перебував на виробничій території ТОВ «Київський насіннєвий завод» за адресою Київська область, Броварський район, с. Зазим`я, вул. Промислова, 3, та який на зберігання на вказаній території залишив ОСОБА_4 , виявлено та вилучено 1357 картонних коробів з незаконно виготовленими тютюновими виробами без марок акцизного податку - сигаретами марок «Marble» у кількості 333 000 пачок, «Piramide» у кількості 42 000 пачок та «Marlboro» у кількості 49 000 пачок, у загальній кількості 424 000 пачок.
Під час обшуку 02.03.2024 вантажного автомобіля марки «DAF XF 95.480», реєстраційний номер НОМЕР_7 , який на праві власності належить ОСОБА_14 - дружині ОСОБА_4 , та який ОСОБА_7 залишив на зберігання на території АЗС «БРСМ» в АДРЕСА_3 , виявлено та вилучено незаконно виготовлені тютюнові вироби без марок акцизного податку - сигарети марки «Marble» у кількості 22800 пачок, «Piramide» у кількості 59480 пачок, «Sobranie» у кількості 1500 пачок, всього тютюнових виробів у загальній кількості 83 780 пачок.
02.03.2024 під час обшуку складських приміщень за адресою АДРЕСА_2 , що на праві власності належать ОСОБА_16 та використовувались ОСОБА_4 , ОСОБА_7 у протиправній діяльності, виявлено та вилучено один верстак поліграфічний марки «Jota Machinery Industrial CO, LTD», модель JT-SLT-2100C, серійний номер НОМЕР_8 (у розібраному стані), що складається з двох частин.
Крім того, 02.03.2024 під час обшуку складських приміщень на території володіння, розташованого на земельній ділянці з кадастровим номером 3221282800:03:008:0038 в АДРЕСА_3 , що на праві власності належить дружині ОСОБА_4 - ОСОБА_14 , та використовується ОСОБА_4 , ОСОБА_7 у протиправній діяльності, виявлено та вилучено металеву конструкцію з блоком керування, схожу на частину станка; чотири металевих вала.
12.03.2024 під час обшуку домоволодіння за місцем реєстрації ОСОБА_7 за адресою АДРЕСА_7 , виявлено та вилучено ящик з поліграфічною продукцією (заготовками сигаретних пачок з нанесеним логотипом торгової марки) для сигарет марки «LM»; моток пакувальної стрічки для фільтрів сигарет з нанесеним логотипом торгової марки «LM»; сигарети марок «Compliment Violet Turbo», «KENT», «KENT Super Slims», «Sobranie», «Marble», «Marlboro», без марок акцизного податку у загальній кількості 45 пачок.
Відповідно до висновку комплексної судової біологічної та товарознавчої експертизи від 10.06.2024 № 4730/24-34/5152/24-53, вміст наданих на експертизу зразків сигарет «Marble», «Marlboro», «Piramide», «Sobranie» складається із подрібнених листових пластинок, жилок рослин родини пасльонових, роду тютюн - Тютюну справжнього, які є тютюновими виробами, а саме «сигарети з фільтром». Надані на експертизу зразки сигарет «Marble», «Marlboro», «Piramide», «Sobranie» відповідають вимогам ДСТУ «Сигарети. Загальні технічні умови» за фізичними показниками. Надані на дослідження об`єкти входять до переліку підакцизних товарів, а саме «Сигарети з фільтром». Маркування, наявне на пачках сигарет, виконано з порушенням вимог законодавчих та нормативно-правових актів. Надані на дослідження тютюнові вироби до реалізації на території України не придатні.
Відповідно до висновку № 5880/24-31/5881/24-34 від 12.06.2024 за результатами проведення комплексної судової трасологічної та біологічної експертизи, надані на дослідження об?єкти є тютюновими виробами, а саме «Сигарети з фільтром та мають спільну родову належність.
10 пачок «Marble» (Автоцистерна AO 3162 ХF), 10 пачок «Marble», 10 пачок «Marlboro» (Автоцистерна BC 2597 XG), 10 пачок «Marlboro» (Автоцистертерна АО 8253ХР), 10 пачок «Marble», 10 пачок «Piramide White demi», 10 пачок «Marlborо (SCHMITZ SKO 24 AA 9889 XK), 10 пачок «Marble» («DAF XP 95.48 AI 7196 MC), 1 пачка «Marble», 3 пачки «Marlboro», 2 пачки «Winston blue» («Renault Kangoo» КА 4174 KT) мають спільну групову належність.
10 пачок «Piramide White demi» (SCHMITZ SKO 24 AA 9889 XK), 10 пачок «Marble» («DAF XP 95.48 AI 7196 MC), 4 пачки «Piramide White demi» (Броварський район, АДРЕСА_8 ) мають спільну групову належність.
Надані на дослідження тютюнові вироби марки «Marble» у кількості 10 пачок, вилучені 07.02.2024 з напівпричепу (автоцистерни), реєстраційний номер НОМЕР_9 ; марки «Marble» у кількості 10 пачок, вилучені 09.02.2024 з напівпричепу (автоцистерни), реєстраційний номер ВС2597 XG; марки «Marble» у кількості 10 пачок, вилучені 21.02.2024 з напівпричепу, «SCHMITZ SKO 24», реєстраційний номер НОМЕР_6 ; марки «Marble» у кількості 10 пачок, вилучені 02.03.2024 під час обшуку з автомобіля марки «DAF ХР 95.480», реєстраційний номер НОМЕР_7 ; марки «Marlboro» у кількості 10 пачок, вилучені 09.02.2024 з напівпричепу (автоцистерни), реєстраційний номер НОМЕР_10 ; марки «Marlboro» у кількості 10 пачок, вилучені 14.02.2024 з напівпричепу (автоцистерни), реєстраційний номер НОМЕР_5 ; марки «Marlboro» у кількості 10 пачок, вилучені 21.02.2024 з напівпричепу марки «SCHMITZ SKO 24», реєстраційний номер НОМЕР_6 були виготовлені на одній виробничій лінії.
Надані на дослідження тютюнові вироби марки «Piramide White demi» у кількості 10 пачок, вилучені 21.02.2024 з напівпричепу марки «SCHMITZ SKO 24», реєстраційний номер НОМЕР_6 ; марки «Piramide White demi» у кількості 10 пачок, вилучені 02.03.2024 з вантажного автомобіля марки «DAF ХР 95.480», реєстраційний номер НОМЕР_7 були виготовлені на одній виробничі лінії.
Надані на дослідження тютюнові вироби марки «Piramide White demi» у кількості 10 пачок, вилучені 21.02.2024 з напівпричепу марки «SCHMITZ SKO 24», реєстраційний номер НОМЕР_6 ; марки «Piramide White demi» у кількості 10 пачок, вилучені 02.03.2024 з вантажного автомобіля марки «DAF ХР 95.480», реєстраційний номер НОМЕР_7 ; марки «Piramide White demi» у кількості 4 пачок, вилучених 17.02.2024 за адресою: АДРЕСА_2 (земельна ділянка з кадастровим номером 3221282800:03:008:0038) були виготовлені на одній виробничій лінії.
Надані на дослідження тютюнові вироби KENT Super Slims 5 пачок, «Sobranie» 6 пачок, вилучені 12.03.2024 за адресою АДРЕСА_7 , були виготовлені на одній виробничій лінії.
Також, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою між собою, з використанням господарської діяльності останнього, пов`язаної з виконанням міждержавних транспортних перевезень, вчинили дії, направлені на контрабанду підакцизних товарів, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою, 01.02.2024, точний час не встановлено, придбали з метою збуту у невстановлених осіб та у невстановленому місці незаконно виготовлені тютюнові вироби марки «Marble» без марок акцизного податку в кількості 130 картонних коробок, у яких знаходилось 65 000 пачок сигарет, після чого завантажили вказані тютюнові вироби у вантажний автомобіль марки «RENAULT» реєстраційний номер НОМЕР_1 , а саме у спеціально виготовлене сховище в автоцистерні для перевезення пально-мастильних матеріалів, реєстраційний номер НОМЕР_2 , що перебували в оренді ОСОБА_8 та використовувались ним для здійсненні своєї підприємницької діяльності з міжнародних вантажних перевезень, у якій обладнали спеціально виготовлене сховище для транспортування тютюнових виробів.
В подальшому, 07.02.2024 о 9 годині 10 хвилин ОСОБА_8 заїхав в зону митного контролю пропускного пункту «Красноїльськ» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_4 , де, надавши контрольний талон для проходження митного контролю по «червоному коридору» для проїзду на територію Румунії, розпочав проходження митних формальностей, в ході яких вказав, що зазначений транспортний засіб під його керуванням переміщується через державний кордон України без вантажу.
У зв`язку із відсутністю у пункті попуску «Красноїльськ» сканувальної системи, транспортний засіб марки «RENAULT» реєстраційний номер НОМЕР_1 з напівпричепом (автоцистерною) реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_8 було доправлено до пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , з метою проведення огляду за допомогою комплексної скануючої системи стаціонарного типу для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів NUCTECH™ MB1215LC, в ході чого виявлено приховані від митного контролю тютюнові вироби, що містились у резервуарах напівпричепу (автоцистерни).
Того ж дня, а саме, в період з 18 години 20 хвилин по 21 годину 20 хвилин 07.02.2204, на території зони митного контролю пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , проведено огляд, в ході якого у резервуарах напівпричепу (автоцистерни), реєстраційний номер НОМЕР_2 , виявлено та вилучено приховані від митного контролю підакцизні товари - тютюнові вироби, а саме сигарети марки «Marble» без марок акцизного податку у кількості 65 000 пачок, вартістю відповідно до висновку № 142000-3301-0078 від 15.02.2024 експерта спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби 3 503 500 грн, що є великим розміром.
Крім того, ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 за попередньою змовою між собою, з використанням господарської діяльності останнього, пов`язаної з виконанням міжнародних транспортних перевезень, вчинили дії, направлені на контрабанду підакцизних товарів, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_9 , працюючи водієм ТзОВ «НАФТИЛ» (код ЄДРПОУ 41924003), основним видом діяльності якої є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, маючи у користуванні належний вказаному товариству вантажний транспортний засіб марки «DAF» реєстраційний номер НОМЕР_3 , з напівпричепом (автоцистерною) марки «ROBINE» для перевезення газоподібного палива реєстраційний номер ВС2597XG, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, придбали з метою збуту у невстановлених осіб та у невстановленому місці незаконно виготовлені тютюнові вироби марки «Marble» без марок акцизного податку в кількості 285 картонних коробок, в яких знаходилось 142 500 пачок сигарет, та марки «Marlboro» без марок акцизного податку в кількості 50 картонних коробок, в яких знаходилось 25 000 пачок сигарет, та завантажили їх у належний ТзОВ «НАФТИЛ» вантажний транспортний засіб марки «DAF» реєстраційний номер НОМЕР_3 , а саме у порожню автоцистерну марки «ROBINE» для перевезення газоподібного палива, реєстраційний номер ВС2597XG, у якій обладнали спеціально виготовлене сховище для транспортування тютюнових виробів.
В подальшому, 09.02.2024 о 8 годині 30 хвилини ОСОБА_9 заїхав в зону митного контролю пропускного пункту «Красноїльськ» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_4 , де, надавши контрольний талон для проходження митного контролю по «червоному коридору» для проїзду на територію Румунії, розпочав проходження митних формальностей, в ході яких вказав, що зазначений транспортний засіб під його керуванням переміщується через державний кордон України без вантажу, про що заповнив відповідну митну декларацію.
У зв`язку із відсутністю у пункті пропуску «Красноїльськ» скануючої системи, транспортний засіб марки «DAF», реєстраційний номер НОМЕР_3 з напівпричепом (автоцистерною) марки «ROBINE» реєстраційний номер НОМЕР_4 , під керуванням ОСОБА_9 було доправлено до пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , з метою проведення поглибленого огляду за допомогою комплексної скануючої системи стаціонарного типу для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів NUCTECH™ MB1215LC, в ході чого виявлено приховані від митного контролю тютюнові вироби, що містились у резервуарі напівпричепу (автоцистерни).
В подальшому, в період з 13 години 54 хвилини по 22 годину 00 хвилин на території зони митного контролю пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , проведено огляд місця події, в ході якого у резервуарі напівпричепу (автоцистерни) марки «ROBINE», реєстраційний номер НОМЕР_4 , виявлено та вилучено приховані від митного контролю підакцизні товари - тютюнові вироби, а саме, сигарети марки «Marble» без марок акцизного податку у кількості 142 500 пачок, сигарети марки «Marlboro» без марок акцизного податку у кількості 25 000 пачок, а всього в загальній кількості 167 500 пачок вартістю відповідно до висновку № 142000-3301-0092 від 20.02.2024 експерта спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби 8 102 250 грн, що є великим розміром.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , не будучи зареєстрованим як фізична особа-підприємець, діючи всупереч вимогам Законів України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», «Про захист прав споживачів», умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та їх наслідки, з невстановленого досудовим розслідуванням часу по 12.03.2024, за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_9 обрав протиправний спосіб отримання прибутку за рахунок придбання незаконно виготовлених тютюнових виробів з метою подальшого збуту, зберігання з цією метою та транспортування з метою збуту із незаконним використанням знаку для товарів і послуг «MARLBORO», який належить компанії ФІЛІП МОРРІС БРЕНДЗ САРЛ ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), що виготовляються та розповсюджуються в Україні афілійованою компанією «ПрАТ «Філіп Морріс Україна», а саме тютюнових виробів із нанесеними на них підробленими знаками для товарів і послуг вищенаведеної торгової марки.
Відповідно до п. 4 ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (надалі Закону), використанням торговельної марки визнається, зокрема, нанесення її на будь-який товар, для якого торговельна марка зареєстрована, упаковку, в якій міститься такий товар, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням марки з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення).
Відповідно до п. 5 ст. 16 Закону, власник торговельної марки має виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди позначення, тотожне із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг; позначення, схоже із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення можна сплутати, зокрема, якщо може виникнути асоціація такого позначення з торговельною маркою; позначення, схоже із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання ці позначення можна сплутати, зокрема, якщо може виникнути асоціація такого позначення з торговельною маркою.
Статтею 20 Закону визначено, що будь-яке посягання на права власника свідоцтва, передбачені ст. 16 Закону, в тому числі вчинення без згоди власника свідоцтва дій, що потребують його згоди, та готування до вчинення таких дій, вважається порушенням прав свідоцтва, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Відповідно до п. 67 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 № 12 «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності», зберігання товару з нанесеним знаком з метою пропонування його для продажу, продаж визнаються використанням знаку, тобто складають правомочності власника свідоцтва на знак. Зберігання ж продукції зі знаком, що використовується без дозволу його власника, визнається порушенням прав на знак, якщо воно здійснюється з метою введення такої продукції в господарський оборот.
Статтею 5 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено, що Держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про захист прав споживачів» вважається суттєвим порушенням прав споживача, якщо споживачу реалізовано продукцію, яка є небезпечною, неналежної якості, фальсифікованою.
Відповідно до ст. 494 Цивільного кодексу України набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом. Умови та порядок видачі свідоцтва встановлюються законом. Обсяг правової охорони торговельної марки визначається наведеними у свідоцтві її зображенням та переліком товарів і послуг, якщо інше не встановлено законом. Набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку, яка має міжнародну реєстрацію або визнана в установленому законом порядку добре відомою, не вимагає засвідчення свідоцтвом.
Так, з невстановленого досудовим розслідуванням часу по 12.03.2024, ОСОБА_4 , за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , всупереч Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», Закону України «Про захист прав споживачів», достовірно знаючи, що торговельна марка «Marlboro» на упаковках (пачках) сигарет», який належить компанії ФІЛІП МОРРІС БРЕНДЗ САРЛ (PHILIP MORRIS BRANDS SARL), що виготовляються та розповсюджуються в Україні афілійованою компанією «ПрАТ «Філіп Морріс Україна» у словесному, так і зображувальному позначенні, відповідно до вимог міжнародних договорів та ст. 494 Цивільного кодексу України, знаходяться під правовою охороною на території України і реалізація фальсифікованої продукції та продукції з незаконно нанесеними на них позначеннями вказаної торговельної марки є протиправною та передбачає відповідальність, встановлену законом, переслідуючи кінцеву мету незаконного збагачення, розробили злочинний план щодо реалізації незаконно виготовлених тютюнових виробів із використанням торговельної марки «Marlboro».
В подальшому, ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою між собою, з використанням господарської діяльності останнього, пов`язаної з виконанням міждержавних транспортних перевезень, вчинили дії, направлені на контрабанду підакцизних товарів, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_9 , працюючи водієм ТзОВ «НАФТИЛ» (код ЄДРПОУ 41924003), основним видом діяльності якої є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, маючи у користуванні належний вказаному товариству вантажний транспортний засіб марки «DAF» реєстраційний номер НОМЕР_3 , з напівпричепом (автоцистерною) марки «ROBINE» для перевезення газоподібного палива реєстраційний номер ВС2597XG, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, придбали з метою збуту у невстановлених осіб та у невстановленому місці незаконно виготовлені тютюнові вироби марки «Marble» без марок акцизного податку в кількості 285 картонних коробок, в яких знаходилось 142 500 пачок сигарет, та марки «Marlboro» без марок акцизного податку в кількості 50 картонних коробок, в яких знаходилось 25 000 пачок сигарет, та завантажили їх у належний ТзОВ «НАФТИЛ» вантажний транспортний засіб марки «DAF» реєстраційний номер НОМЕР_3 , а саме у порожню автоцистерну марки «ROBINE» для перевезення газоподібного палива, реєстраційний номер ВС2597XG, у якій обладнали спеціально виготовлене сховище для транспортування тютюнових виробів.
В подальшому, 09.02.2024 о 8 годині 30 хвилини ОСОБА_9 заїхав в зону митного контролю пропускного пункту «Красноїльськ» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_4 , де, надавши контрольний талон для проходження митного контролю по «червоному коридору» для проїзду на територію Румунії, розпочав проходження митних формальностей, в ході яких вказав, що зазначений транспортний засіб під його керуванням переміщується через державний кордон України без вантажу, про що заповнив відповідну митну декларацію.
У зв`язку із відсутністю у пункті пропуску «Красноїльськ» скануючої системи, транспортний засіб марки «DAF», реєстраційний номер НОМЕР_3 з напівпричепом (автоцистерною) марки «ROBINE» реєстраційний номер НОМЕР_4 , під керуванням ОСОБА_9 було доправлено до пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , з метою проведення поглибленого огляду за допомогою комплексної скануючої системи стаціонарного типу для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів NUCTECH™ MB1215LC, в ході чого виявлено приховані від митного контролю тютюнові вироби, що містились у резервуарі напівпричепу (автоцистерни).
В подальшому, в період з 13 години 54 хвилини по 22 годину 00 хвилин на території зони митного контролю пропускного пункту «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці, за адресою АДРЕСА_5 , проведено огляд місця події, в ході якого у резервуарі напівпричепу (автоцистерни) марки «ROBINE», реєстраційний номер НОМЕР_4 , виявлено та вилучено приховані від митного контролю підакцизні товари - тютюнові вироби, а саме, сигарети марки «Marble» без марок акцизного податку у кількості 142 500 пачок, сигарети марки «Marlboro» без марок акцизного податку у кількості 25 000 пачок, а всього в загальній кількості 167 500 пачок.
Крім того, 14.02.2024 проведено обшук напівпричепу (автоцистерни), реєстраційний номер НОМЕР_5 , що належить на праві власності ОСОБА_12 та використовується у протиправній діяльності ОСОБА_4 за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , в ході якого, у резервуарах даного напівпричепу, виявлено та вилучено 259 картонних коробів, заповнених незаконно виготовленими тютюновими виробами, а саме сигаретами марки «Marlboro» без марок акцизного податку у кількості 64 750 пачок.
Крім того, 21.02.2024 під час обшуку напівпричепу марки «SCHMITZ SKO 24», реєстраційний номер НОМЕР_6 , який на момент обшуку перебував на виробничій території за адресою АДРЕСА_2 , виявлено та вилучено 1357 картонних коробів з незаконно виготовленими тютюновими виробами без марок акцизного податку сигаретами різних марок, в тому числі марки «Marlboro» у кількості 49 000 пачок.
Відповідно до висновків судових експертиз у сфері інтелектуальної власності № СЕ 19/120-24/6435-ІВ від 25.06.2024 та № СЕ 19/120-24/8214-ІВ від 22.07.2024, позначення торгівельної марки «Marlboro» на упаковках (пачках) сигарет, вилучених 09.02.2024 під час огляду місця події з напівпричепу (автоцистерни), д.н.з. НОМЕР_11 , вилучених 14.02.2024 під час обшуку напівпричепу (автоцистерни), д.н.з. НОМЕР_5 , вилучених 21.02.2024 під час обшуку напівпричепу марки «SCHMITZ SKO 24», д.н.з. НОМЕР_6 , схоже зі знаком для товарів та послуг «MARLBORO» (за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 4122 від 31.03.1994 р., за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 225173 від 10.04.2017, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 226474 від 10.05.2017, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 201355 від 10.07.2015, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 162553 від 10.10.2012, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 248129 від 10.10.2018, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 31233 від 15.04.2003) настільки, що його можна сплутати.
Відповідно до висновку судової експертизи у сфері інтелектуальної власності № СЕ19/120-24/6419-ІВ від 18.07.2024 року, розмір матеріальної шкоди, завданої правовласнику об`єкта права інтелектуальної власності - компанії ФІЛІП МОРРІС БРЕНДЗ САРЛ (PHILIP MORRIS BRANDS SARL) унаслідок неправомірного використання знаку для товарів та послуг за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 4122 від 31.03.1994 р., за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 225173 від 10.04.2017, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 226474 від 10.05.2017, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 201355 від 10.07.2015, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 162553 від 10.10.2012, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 248129 від 10.10.2018, за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 31233 від 15.04.2003 на виявленій та вилученій продукції в загальній кількості 138 750 пачок, в тому числі вилучених 09.02.2024 під час проведення огляду місця події в резервуарах напівпричепу (автоцистерни), д.н.з. НОМЕР_11 , у кількості 25 000 пачок; вилучених 14.02.2024 під час обшуку напівпричепу (автоцистерни), д.н.з. НОМЕР_5 , у кількості 64 750 пачок, вилучених 21.02.2024 під час обшуку напівпричепу марки «SCHMITZ SKO 24», д.н.з. НОМЕР_6 , у кількості 49 000 пачок, складає 4 578 750,00 грн. без ПДВ.
Таким чином, існують достатні підстави вважати, що своїми умисними, протиправними діями ОСОБА_4 скоїв:
- незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів, вчинене за попередньою змовою групою осіб, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.204 КК України, яке є нетяжким кримінальним правопорушенням;
- контрабанду, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (тютюнових виробів), вчинена за попередньою змовою групою осіб, у великому розмірі, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.201-4 КК України, яке є особливо тяжким кримінальним правопорушенням, за яке передбачено покарання, у тому числі у виді конфіскації майна;
- незаконне використання знака для товарів і послуг, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.229 КК України, яке є тяжким кримінальним правопорушенням.
14 серпня 2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 201-4, ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України.
Вказує також, що у власності підозрюваного ОСОБА_4 знаходиться нерухоме майно, в тому числі те, яке визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.
З урахуванням вказаних обставин та з метою попередження незаконного відчуження майна чи інших негативних наслідків, які можуть перешкодити проведенню всебічного та повного досудового розслідування, зважаючи на те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і спів розмірним завданням кримінального провадження, з метою забезпечення вироку в частині можливої конфіскації майна або забезпечення можливого цивільного позову у кримінальному провадженню, детектив просить суд постановити ухвалу, якою накласти арештна зазначене в клопотанні майно та заборонити ОСОБА_4 , розпоряджатись та відчужувати вище зазначене майно.
Старший детектив ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_5 в судовому засіданні вказане клопотання підтримав та просив задовольнити.
Захисник ОСОБА_4 , адвокат ОСОБА_3 заперечував щодо задоволення клопотання, зазначив, що автосалон був відчужений у 2018 році ОСОБА_4 , автомобіль Audi належить дружині, тому не можна заборонити користуватись ним, крім того немає доказів причетності підозрюваного до злочинів в яких він підозрюється. ОСОБА_4 підтримав думку адвоката, просив відмовити у задоволенні клопотання, вказав, що будинок у Закарпатті належить його дітям.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить висновку про необхідність задоволення клопотання враховуючи таке.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
За змістом чинного законодавства, зокрема, ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
За змістом ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт майна арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 5 статті 170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Згідно з ч. 8 ст. 170 КПК України, вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.
Відповідно до ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя,суд повинен враховувати:
1) правову підставу для арешту майна;
3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);
5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;
6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Отже, на виконання вимог ч. 1 ст. 173 КПК України детектив довів слідчому судді необхідність арешту вищевказаного майна, а також наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 170 КПК України. Вирішуючи питання про арешт майна, слідчий суддя враховує, що стороною обвинувачення надано достатній обсяг доказів на підтвердження викладеного у клопотанні.
Враховуючи положення ст. 173 КПК України, слідчим суддею встановлено правову підставу для арешту майна, а саме здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024260000000023, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.02.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 201-4, ч. 1 ст. 204, ч. 3 ст. 229 КК України.
Встановлено також, що 14 серпня 2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 201-4, ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України.
Так, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 201-4 КК України, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 , належить до категорії особливо тяжких, за вчинення якого передбачене покарання у вигляді штрафу від сімдесяти п`яти тисяч до ста двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від шести до одинадцяти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 229 КК України, є тяжким, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді штрафу від десяти до п`ятнадцяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204 КК України є нетяжким.
Таким чином, одне із кримінальних правопорушень, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 , передбачає додаткове покарання у виді конфіскації майна.
Відповідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна №391653157 від 20.08.2024 ОСОБА_4 належать:
земельна ділянка площею 0,1529 га, за адресою: АДРЕСА_9 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124482400:04:004:0437 (реєстраційний № майна 2749155021244);
житловий будинок загальною площею 240 кв.м., за адресою: АДРЕСА_9 , (реєстраційний № майна 1469298521244);
земельна ділянка площею 0,0408 га, за адресою: АДРЕСА_9 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124482400:04:006:0392 (реєстраційний № майна 1468380921244);
земельна ділянка площею 0,2626 га, за адресою: АДРЕСА_9 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124482400:04:006:0391 (реєстраційний № майна 1468305421244);
земельна ділянка площею 0,2572 га, за адресою: АДРЕСА_9 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124482400:04:006:0393 (реєстраційний № майна 1467781021244);
1/2 частини нежитлової будівлі, автосалон з автомийкою, загальною площею 255,20 кв.м., за адресою: АДРЕСА_10 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124455900:02:002:0269, (реєстраційний № майна 24836985).
Крім того, підозрюваний ОСОБА_4 у плаві власності має спільно набуте майно у шлюбі з ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з якою одружений з 16.09.1997 року, що підтверджується витягом з актового запису про шлюб №55 від 16.09.1997.
Так, відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта ОСОБА_14 № НОМЕР_12 від 20.08.2024, остання після 1997 року набула право власності на таке майно:
земельна ділянка площею 0,01 га, кадастровий номер земельної ділянки: 3221282800:03:008:0038 (реєстраційний № майна 2416624732212);
земельна ділянка площею 0,0813 га, за адресою: АДРЕСА_3 , кадастровий номер земельної ділянки: 3221282801:01:018:0051 (реєстраційний № майна 113611132212).
Також, згідно інформації на запит, наданої листом РСЦ ГСЦ МВС в Чернівецькій області №31/24/2673-05-2024 від 21.08.2024, за ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстровані наступні транспортні засоби:
- автомобіль марки DAF XF 95.480 2005 р.в., д.н.з. НОМЕР_7 ;
- автомобіль марки AUDI А6 2014 р.в., д.н.з. НОМЕР_13 .
При цьому, вантажний автомобіль марки DAF XF 95.480 2005 р.в., д.н.з. НОМЕР_7 використовувався підозрюваним ОСОБА_4 при здійсненні ним своєї вищевказаної протиправної діяльності. Даний транспортний засіб, разом із незаконно виготовленими тютюновими виробами, було вилучено 02.03.2024 під час обшуку, що відбувався на території АЗС «БРСМ» в АДРЕСА_3 . Постановою від 02.03.2024 вказаний вантажний автомобіль, разом з вилученими незаконно виготовленими тютюновими виробами та іншими предметами і документами, визнано речовим доказам у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 60 Сімейного кодексу України вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.
За змістом ч. 1, 3 ст. 368 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з правовою позицією, яка викладена у постанові Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 09.04.2020 у справі № 676/2199/19 арешт має застосовуватися до майна подружжя без зазначення частки у відповідності до ч. 3 ст. 368 ЦК України.
Детективом доведено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 170 КПК України, а саме те, що накладення арешту на вказане майно зможе запобігти можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження, а також мету застосування такого заходу - забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
За вказаних обставин, арешт є доцільним та ефективним способом забезпечення конфіскації майна як можливого виду покарання, а потреби досудового розслідування в даному випадку, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого. У свою чергу, незастосування такого виду забезпечення кримінального провадження може унеможливити виконання вироку суду у випадку його ухвалення. Відтак, з метою, та запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, слідчий суддя вважає, що клопотання про накладення арешту на вказаний обсяг нерухомого майна є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Крім того, слідчий суддя вважає, що застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження відповідатиме принципу розумності та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, заборона відчуження та розпорядження майном не понесе надмірного обтяження для особи та, напротивагу, забезпечить виконання завдань кримінального провадження.
За вказаних обставин, арешт, який полягатиме у забороні відчуження та розпорядженні майном, без заборони його використання, є найбільш доцільним та ефективним способом як збереження речового доказу, який має значення для досудового розслідування, так і подальшої можливої конфіскації майна, як виду покарання, а потреби досудового розслідування в даному випадку, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого. У свою чергу, незастосування такого виду забезпечення кримінального провадження може може унеможливити збереження речового доказу, який має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, та виконання можливого покарання у виді конфіскації майна, що забезпечить виконання його завдань та мети, зокрема швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду.
Будь-які інші обставини, існування яких унеможливлює задоволення заявленого клопотання та/чи ставлять під сумнів необхідність застосування такої слідчої дії - відсутні.
Відтак, враховуючи положення ст.ст. 170-173, 175 КПК України, слідчий суддя висновує, що заявлене клопотання є обґрунтованим, відповідає встановленим вимогам щодо форми, змісту та суті, а захід забезпечення кримінального провадження, який просить застосувати сторона обвинувачення, в даному випадку відповідає критеріям законності, переслідує легітимну мету, є виправданим, доцільним, достатнім, пропорційним втручанню у право на мирне володіння майном, а тому клопотання підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309, 370-371 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_4 , який полягає у забороні розпорядження та відчуження майном, а саме на:
земельну ділянку площею 0,1529 га, за адресою: АДРЕСА_9 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124482400:04:004:0437 (реєстраційний № майна 2749155021244);
житловий будинок загальною площею 240 кв.м., за адресою: АДРЕСА_9 , (реєстраційний № майна 1469298521244);
земельну ділянку площею 0,0408 га, за адресою: АДРЕСА_9 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124482400:04:006:0392 (реєстраційний № майна 1468380921244);
земельну ділянку площею 0,2626 га, за адресою: АДРЕСА_9 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124482400:04:006:0391 (реєстраційний № майна 1468305421244);
земельну ділянку площею 0,2572 га, за адресою: АДРЕСА_9 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124482400:04:006:0393 (реєстраційний № майна 1467781021244);
1/2 частини нежитлової будівлі, автосалон з автомийкою, загальною площею 255,20 кв.м., за адресою: АДРЕСА_10 , кадастровий номер земельної ділянки: 2124455900:02:002:0269, (реєстраційний № майна 24836985);
земельну ділянку площею 0,01 га, кадастровий номер земельної ділянки: 3221282800:03:008:0038 (реєстраційний № майна 2416624732212);
земельну ділянку площею 0,0813 га, за адресою: Київська область, Броварський район, с.Зазим`я, кадастровий номер земельної ділянки: 3221282801:01:018:0051 (реєстраційний № майна 113611132212);
автомобіль марки DAF XF 95.480 2005 р.в., д.н.з. НОМЕР_7 ;
автомобіль марки AUDI А6 2014 р.в., д.н.з. НОМЕР_13 .
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Садгірський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2024 |
Оприлюднено | 30.08.2024 |
Номер документу | 121256835 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Садгірський районний суд м. Чернівців
Мілінчук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні