Справа № 697/1684/24
№ пров. 2-з/697/18/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.08.2024 м. Канів
Суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області Деревенський І.І., розглянувши заяву про забезпечення позову представника позивача адвоката Хорошун Оксани Володимирівни, яка діє в інтересах позивача ОСОБА_1 про застосування судом заходів забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах якої діє адвокат Хорошун Оксана Володимирівна до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: приватний нотаріус Черкаського нотаріального округу Черкаської області Стеблина Сергій Вячеславович про визнання права переважного права купівлі частки в спільній власності,-
В С Т А Н О В И В:
Діючи в інтересах ОСОБА_1 , як її представник, адвокат Хорошун Оксана Володимирівна звернулася до суду з позовом про визнання права переважного права купівлі частки в спільній власності.
Ухвалою судді від 13.08.2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
28.08.2024 адвокат Хорошун О.В., діючи в інтересах ОСОБА_1 , як представник, звернулася до Канівського міськрайонного суду із заявою про забезпечення позову, шляхом заборони вчиняти будь-які дії щодо купівлі-продажу та реєстрації 2/5 (двох п`ятих) часток у праві власності на земельну ділянку з кадастровим номером 7110300000:01:001:0168, з розташованими на ній 2/5 (двома п`ятими) частками житлового будинку, з належними до нього будівлями і спорудами за адресою: АДРЕСА_1 до розгляду справи по суті, мотивуючи заяву тим, що відповідачі вживають заходів до приховування свого майна, зокрема, шляхом продажу спірно частини будинковолодіння розташованого в АДРЕСА_2 , шляхом розміщення оголошення про продаж даної частки будинку на сайті ОЛХ, невжиття заходів щодо забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим надалі виконання рішення суду.
На підставі ч. 1ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Розглянувши заяву про забезпечення позову та наявні матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку, що вимоги заявника підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача, оскільки на даний момент є спірним питання щодо переважного права купівлі-продажу частки у спільному майні, у позивача є реальне побоювання, що відповідачі у справі здійснять відчуження повторно частки житлового будинку та земельної ділянки на якій воно розташоване, щоб в подальшому захистити законні права та інтереси позивача, оскільки відповідачі вже вживають заходів до приховування свого майна.
Забезпечення позову це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог. Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті, або до набрання законної сили рішенням про відмову в позові.
Забезпечення позову по суті це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п. 1, 2 ч. 1ст. 150 ЦПК України позов забезпечується забороною вчиняти певні дії.
Відповідно до ч. 1 ст. 152 ЦПК України заява про забезпечення позову подається: 1) до подання позовної заяви за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо; 2) одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; 3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, яка звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту суб`єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення. Таким чином, суд зобов`язаний з`ясувати характер спірних правовідносин (предмет і підстави позову), наявність/відсутність порушеного правам чи інтересу та можливість його поновлення/захисту в обраний спосіб. Наведене узгоджується з правовими висновками, викладеними Великою Палатою Верховного Суду у постановах від 05 червня 2018 р. у справі № 338/180/17 (провадження № 14-144цс18), від 11 вересня 2018 р. у справі № 905/1926/16 (провадження № 12-186гс18), від 30 січня 2019 р. у справі № 569/17272/15-ц (провадження № 14-338цс18) та від 04 червня 2019 р. у справі № 916/3156/17 (провадження № 12-304гс18).
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.
З урахуванням викладеного, предмету позову, а також викладеними у заяві доводами позивача та оцінюючи наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності щодо співставлення їх належності, допустимості, достовірності кожного окремо, а також їх достатності та взаємному зв`язку між собою, суд дійшов висновку про задоволення заяви представника позивача, а саме суд вважає доцільним застосування заходів забезпечення позову у вигляді заборони суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам, у тому числі нотаріусам вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо купівлі-продажу та реєстрації 2/5 (двох п`ятих) часток у праві власності на земельну ділянку з кадастровим номером 7110300000:01:001:0168, з розташованими на ній 2/5 (двома п`ятими) частками житлового будинку, з належними до нього будівлями і спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , до набрання законної сили рішенням суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах якої діє адвокат Хорошун Оксана Володимирівна до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: приватний нотаріус Черкаського нотаріального округу Черкаської області Стеблина Сергій Вячеславович про визнання права переважного права купівлі частки в спільній власності.
Враховуючи обсяг позовних вимог та відомості про належність майна, що є предметом спору, суд вважає, що такий вид забезпечення позову відповідатиме змісту суб`єктивного права, за захистом якого звернулася позивач ОСОБА_1 , характеру його порушення та не буде порушувати прав та законних інтересів інших осіб.
Керуючись ст. ст. 149-153,154 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ :
Заяву представника позивача адвоката Хорошун Оксани Володимирівни, яка діє в інтересах позивача ОСОБА_1 про застосування судом заходів забезпечення позову задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову у виглядізаборони:
- суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам, у тому числі нотаріусамвчиняти будь-які реєстраційні діїстосовно нерухомого майна, а саме: 2/5 (двох п`ятих) часток у праві власності на земельну ділянку з кадастровим номером 7110300000:01:001:0168, з розташованими на ній 2/5 (двома п`ятими) частками житлового будинку, з належними до нього будівлями і спорудами за адресою: АДРЕСА_1 .
Копію ухвали направити:
- заявнику - для пред`явлення до виконання;
- іншим учасникам справи до відома.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя І . І . Деревенський
Суд | Канівський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121266987 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Деревенський І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні