УХВАЛА
29 серпня 2024 рокуСправа №451/1180/24 Провадження № 2-о/451/52/24
Радехівський районний суд Львівської області
у складі головуючого судді Семенишин О.З.,
за участі секретаря судового засідання Федорук І.Б.,
розглянув з власної ініціативи питання щодо виправлення описки в ухвалі про відкриття провадження у справі Радехівського районного суду Львівської області від 28.08.2024,
установив:
27 серпня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду зі заявою про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, встановлення опіки і призначення його опікуном.
28 серпня 2024 року ухвалою судді прийнято заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено судове засідання, доручено призначити адвоката для здійснення представництва.
Судом установлено, що у резолютивній частині ухвали суду неправильно вказано назву територіального відділення Координаційного центру з надання правничої допомоги - «Західному регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги», замість правильної «Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги».
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлення вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Згідно з ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільній справі» № 14 від 18 грудня 2009 року, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Приймаючи рішення стосовно виправлення описки суд враховує, що однією з гарантій забезпечення правової визначеності, елементом стабільності судового рішення та його законної сили є його незмінність. Суд, який ухвалив (постановив) рішення, після його проголошення, не має права його змінити або скасувати («незмінність судового рішення»).
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в ухвалі суду допущено описку, яку необхідно виправити, оскільки така має суто технічний характер, не змінює зміст судової ухвали, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судової ухвали чи її правосудності.
Керуючись ст. 247, 258-261, 269, 353 ЦПК України, суд,
постановив:
Виправити описку, допущену у резолютивній частині ухвали суду про відкриття провадження у справі від 28.08.2024, та правильно читати назву територіального відділення Координаційного центру з надання правничої допомоги «Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги», замість неправильної «Західному регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Семенишин О. З.
Суд | Радехівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121269490 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Радехівський районний суд Львівської області
Семенишин О. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні