УХВАЛА
судового засідання
18 грудня 2024 рокуСправа №451/1180/24 Провадження № 2-о/451/52/24
Радехівський районний суд Львівської області
у складі головуючого судді Семенишин О.З.,
присяжних Шпак Р.В. та Боднарчук Л.М.
секретаря судового засідання Федорук І.Б.
з участю представника заявника ОСОБА_1 , адвоката особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву про виправлення описки в судовому рішенні у цивільній справі за заявою ОСОБА_3 , заінтересовані особи: ОСОБА_4 , Радехівська міська рада Львівської області, про визнання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним,
установив :
18 грудня 2024 року представник заявника ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про виправлення описки в судовому рішенні. В заяві зазначає, що у процесуальних документах суду (ухвалах) було зазначено відомості про особу, щодо якої ставиться питання опіки, як ОСОБА_5 . Відповідно до паспорта громадянина України № НОМЕР_1 правильно значиться як ОСОБА_5 . Таким чином, неправильне зазначення імені особи, щодо якої вирішується питання опіки, може утруднити в подальшому виконання рішення суду (а.с.75).
У судовому засіданні представник заявника ОСОБА_1 заяву про виправлення описки підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічно викладеним у заяві, просив заяву задовольнити.
Адвокат особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, ОСОБА_2 не заперечив щодо виправлення описок у процесуальних рішеннях.
Заінтересована особа ОСОБА_4 в судове засідання не прибула, 21.02.2024 подала клопотання про розгляд справи без її участі, не заперечує про визнання ОСОБА_3 опікуном ОСОБА_5 (а.с.44).
Представник заінтересованої особи Радехівської міської ради у судове засідання не прибув. 11.09.2024 подав заяву про розгляд справи без участі Радехівської міської ради, не заперечує проти задоволення позовних вимог (а.с.46).
У відповідності до ст. 269 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлення вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Розглянувши заяву про виправлення описки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заяву необхідно задовольнити з огляду на те, що відомості про особу, щодо якої ставиться питання опіки, відповідно до його паспорта громадянина України № НОМЕР_1 правильно значаться як ОСОБА_5 .
Проте суд звертає увагу, що описка відображена у процесуальних документах не з вини суду, а у звязку з допущенням описки самим заявником у заяві, поданій до суду.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільній справі» від 18 грудня 2009 року № 14, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Приймаючи рішення стосовно виправлення описки суд враховує, що однією з гарантій забезпечення правової визначеності, елементом стабільності судового рішення та його законної сили є його незмінність. Суд, який ухвалив (постановив) рішення, після його проголошення, не має права його змінити або скасувати («незмінність судового рішення»).
Таким чином, суд вважає, що в процесуальних рішеннях суду допущена описка, яку необхідно виправити, оскільки така має суто технічний характер, не змінює зміст судових рішень, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення.
Керуючись ст. 247, 258-261, 269, 353 ЦПК України, суд
постановив:
задовольнити заяву представника заявника ОСОБА_1 про виправлення описки.
Виправити описку, допущену у всіх процесуальних документах Радехівського районного суду Львівської області у справі №451/1180/24 за заявою ОСОБА_3 , заінтересовані особи: ОСОБА_4 , Радехівська міська рада Львівської області, про визнання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, вважажти правильно, замість: « ОСОБА_5 » - « ОСОБА_5 » та в подальшому вважати правильно його ім`я « ОСОБА_6 ».
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий суддя Семенишин О. З.
Присяжні
Р. Шпак
Л.Боднарчук
Повний текст ухвали виготовлено 20 грудня 2024 року.
Суд | Радехівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123910796 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Радехівський районний суд Львівської області
Семенишин О. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні