КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 серпня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/5634/24
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Сагун А.В., розглянувши матеріали у справі за позовом Керівника Голованівської окружної прокуратури (вул. Паркова, 13, смт. Голованівськ, Голованівський район, Кіровоградська область, 26500, ЄДРПОУ 02910025) в інтересах держави до Вільшанської селищної ради (вул. Центральна, 15, смт. Вільшанка, Голованівський район, Кіровоградська область, 26600) про визнання протиправними та скасування рішень, а також зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Керівник Голованівської окружної прокуратури в інтересах держави звернувся до суду з позовом в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати п.1 рішення Вільшанської селищної ради від 22 грудня 2023 року №1140 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок шляхом зміни цільового призначення земельних ділянок», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки шляхом зміни цільового призначення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 , з (КВЦПЗД - 01.08) для сінокосіння і випасання худоби на (КВЦПЗД -01.01) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що перебуває в оренді, за адресою: Кіровоградська область, Голованівський район, Вільшанська селищна рада, кадастровий номер 3524355100:02:000:1110;
- визнати протиправним та скасувати п.2 рішення Вільшанської селищної ради від 22 грудня 2023 року №1140 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок шляхом зміни цільового призначення земельних ділянок», якими затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка перебуває в оренді гр. ОСОБА_2 , із зміною цільового призначення земель з «для сінокосіння та випасання худоби» на «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва», загальною площею 9 га, на території Вільшанської селищної ради Голованівського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3524380400:02:000:0677;
- визнати протиправним та скасувати п.1 рішення Вільшанської селищної ради від 21 лютого 2024 року №1188 «Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь», якими надано дозвіл гр. ОСОБА_1 на виготовлення проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь земельної ділянки з кадастровим номером 3524355100:02:000:1110 площею 5,5000 га, що розташована на території Вільшанської селищної ради Голованівського району Кіровоградської області за межами смт.Вільшанка, яка перебуває у його користуванні згідно договору оренди земельної ділянки №28-09-23 від 11.09.2023, зареєстрованого в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 15.09.2023 № запису 51812879, з метою зміни виду угідь з «пасовища» на «ріллю»;
- визнати протиправним та скасувати п.3 рішення Вільшанської селищної ради від 21 лютого 2024 року №1188 «Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь», якими надано дозвіл гр. ОСОБА_2 на виготовлення проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь земельної ділянки з кадастровим номером 3524380400:02:000:0677 площею 9,0000 га, що розташована на території Вільшанської селищної ради Голованівського району Кіровоградської області за межами с.Добре, яка перебуває у його користуванні згідно договору оренди земельної ділянки №09-05-23 від 15.05.2023, зареєстрованого в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 09.06.2023 № запису 50630364, з метою зміни виду угідь з «пасовища» на «ріллю»;
- зобов`язати Вільшанську селищну раду відповідно до вимог чинного законодавства вжити заходів з внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 3524355100:02:000:1110 в частині внесення змін щодо її цільового призначення з 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на 01.08 для сінокосіння і випасання худоби;
- зобов`язати Вільшанську селищну раду відповідно до вимог чинного законодавства вжити заходів з внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 3524380400:02:000:0677 в частині внесення змін щодо її цільового призначення з 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на 01.08 для сінокосіння і випасання худоби, виду угідь з 001.01 рілля на 002.02 пасовища.
Суддя, ознайомившись з матеріалами позовної заяви, встановив, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 КАС України.
Відповідно до п.2 ч.5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазнаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так, в позовній заяві не зазначений ЄДРПОУ відповідача. Тому, позивачу необхідно подати до суду позовну заяву у відповідності до вимог ст.160 КАС України, шляхом зазначення ЄДРПОУ відповідача.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень. (ч.2 ст.122 КАС України).
Таким чином, за змістом наведеної вище процесуальної норми законодавець виходить не тільки з безпосередньої обізнаності особи про факти порушення її прав, а й об`єктивної можливості цієї особи знати про ці факти.
Отже, строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. При цьому перебіг такого строку починається з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
При цьому, суд зазначає, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків на звернення до суду за захистом порушених прав (рішення Європейського суду з прав людини у справах Стаббігс на інші протии Великобританії, Девеер проти Бельгії.
До того ж, суд зазначає, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
При цьому, поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.
Так, позивач просить визнати протиправними та скасувати п.1,2 рішення Вільшанської селищної ради від 22 грудня 2023 року №1140 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок шляхом зміни цільового призначення земельних ділянок», п.2,3 рішення Вільшанської селищної ради від 21 лютого 2024 року №1188 «Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь», при цьому зобов`язання Вільшанської селищної ради вчинити певні дії, є похідними позовними вимогами від первісних, а до суду звернувся лише 23.08.2024 (роздруківка пошти), тобто з пропуском строку звернення до суду, визначеного ч.2 ст.122 КАС України.
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Статтею 123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
З огляду на викладене, позивачу необхідно подати до суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, позовна заява підлягає залишенню без руху, з встановленням строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 243, 248, 256, 287 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Керівника Голованівської окружної прокуратури в інтересах держави до Вільшанської селищної ради про визнання протиправними та скасування рішень, а також зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Позивачу надати десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду із зазначенням інших підстав для поновлення такого строку.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк така позовна заява буде повернута.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду А.В. САГУН
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121297625 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
А.В. САГУН
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні