Ухвала
від 03.09.2024 по справі 804/4663/18
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

03 вересня 2024 рокуСправа №804/4663/18

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Горбалінського В.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи питання про виправлення описки в ухвалі Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 року у справі за позовною заявою Приватного акціонерного товариства «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

УСТАНОВИВ:

В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовною заявою Приватного акціонерного товариства «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення від 22.02.2018 року №0001384618, в частині збільшення суми грошового зобов`язання з податку на прибуток підприємств за податковими зобов`язаннями в розмірі 26062660,82 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 12827918,91 грн.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 року клопотання представника Приватного акціонерного товариства «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» про звернення адміністративного суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до компетентного органу Королівства Великої Британії та Північної Ірландії з метою отримання доказів задоволено.

Ухваленозвернутись через Міністерство юстиції України із судовим дорученням до компетентого органу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (Великобританія) про отримання доказівписьмової інформації від Комітету з тлумачення міжнародних стандартів фінансової звітності Ради міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (м. Лондон, Велика Британія, IFRS Foundation Columbus Building 7 Westferry Circus Canary Wharf London E14 4HD UK, FC023235) про надання роз`яснення із застосування норм МСБО 21 (IAS 21) на питання наступного змісту:

Огляд ситуації та факти:

Група («Група») є інтегрованим виробником сталі, що володіє активами в кожній ланці виробничого ланцюжка від видобутку залізної руди, видобутку коксівного вугілля та виробництва коксу до виробництва напівфабрикатів і готової сталі. Дочірні компанії Групи здійснюють операційну діяльність в Україні, ЄС, Великобританії та США. Холдингова компанія («Холдингова компанія») є товариством з обмеженою відповідальністю, зареєстрованим у Нідерландах. Валюта функціонування та звітності холдингу долар США. Товариство (далі Товариство) є Приватним акціонерним товариством, що здійснює свою діяльність в Україні. Компанія на 100% належить холдинговій компанії. Функціональною валютою компанії є українська гривня (UAH). У грудні 2016 року на підставі рішення Загальних зборів акціонерів Товариства частина його прибутку, накопиченого до 2014 року і в 2014 році, була розподілена Холдингу у вигляді дивідендів. Згідно з протоколом Загальних зборів акціонерів прийнято такі рішення: · Сума прибутку (2014 та попередні періоди) у гривнях розподілена у вигляді дивідендів; · Визначення графіка погашення розподілених сум було доручено Наглядовій раді (далі НР). Відповідно до Протоколу НР від грудня 2016 року (збігається з датою проведення загальних зборів акціонерів) прийнято такі рішення: · Акціонерам, які є резидентами України, дивіденди виплачуються в гривнях; · Акціонерам, які є нерезидентами України, дивіденди виплачуються в доларах США. Сума в доларах США розраховується за офіційним курсом гривні до долара США, визначеним Національним банком України на дату проведення відповідних Загальних зборів акціонерів. Як наслідок, на підставі МСБО 21 Група розглядає дивіденди, що підлягають виплаті Товариством на користь акціонерів-нерезидентів, як операцію, що потребує розрахунку в іноземній валюті згідно з МСБО 21.20 "20. Операція в іноземній валюті це операція, яка деномінована або потребує розрахунку в іноземній валюті, включаючи операції, що виникають, коли суб`єкт господарювання: а) купує або продає товари або послуги, ціна яких виражена в іноземній валюті; б) позичає або позичає кошти, коли суми, що підлягають сплаті або дебіторській заборгованості, виражені в іноземній валюті; або (c) іншим чином набуває або розпоряджається активами, або бере на себе зобов`язання або здійснює погашення зобов`язань, виражених в іноземній валюті". Група розуміє, що відповідно до МСБО 21.23 дивіденди в іноземній валюті, що підлягають сплаті, повинні бути переведені за допомогою курсу закриття, а відповідні курсові різниці, що виникають при розрахунку такої дивідендної заборгованості або при перекладі дивідендної заборгованості за ставками, відмінними від ставок на момент первісного визнання, повинні бути визнані у прибутку або збитку (МСБО 21.28).

Роз`яснення/підтвердження, що вимагаються від Комітету з МСФЗ:

1) Чи правильно слід розуміти, що згідно з МСБО 21 дивіденди, які розподіляються Товариством і визначені СБ до виплати в доларах США, слід розглядати як операцію, яка потребує розрахунку в іноземній валюті згідно з МСБО 21.20?

2) Чи правильно застосовувати курсові різниці до таких дивідендів, що підлягають сплаті Товариством відповідно до МСБО 21?

Провадження у справі №804/4663/18 зупинено до надходження відповіді від компетентного органу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (Великобританія).

Покладено на Приватне акціонерне товариство «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» обов`язок здійснити переклад відповідних документів протягом 20 днів з моменту отримання повного тексту відповідної ухвали.

30.08.2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява представника Приватного акціонерного товариства «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» про виправлення описки в ухвалі Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 по справі №804/4663/18, а саме в резолютивній частині ухвали замінити "СБ" на "НР" (Наглядова рада), а саме зазначити: "Чи правильно слід розуміти, що згідно з МСБО 21 дивіденди, які розподіляються Товариством і визначені НР до виплати в доларах США, слід розглядати як операцію, яка потребує розрахунку в іноземній валюті згідно з МСБО 21.20?".

Вказана заява обґрунтована тим, що Приватне акціонерне товариство «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» здійснює виплату дивідендів виключно за рішенням Загальних зборів акціонерів Товариства у порядку, передбаченому цим Статутом та рішеннями Наглядової ради Товариства. Саме Наглядовій раді (далі НР) доручено визначення графіку погашення розподілених сум.

Перевіривши матеріали справи, а також враховуючи викидане вище, суд зазначає, що при виготовленні ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 по справі №804/4663/18 неправильно викладено зміст шостого абзацу резолютивної частини, а саме неправильно зазначено: «Чи правильно слід розуміти, що згідно з МСБО 21 дивіденди, які розподіляються Товариством і визначені СБ до виплати в доларах США, слід розглядати як операцію, яка потребує розрахунку в іноземній валюті згідно з МСБО 21.20?» замість правильного змісту, а саме: «Чи правильно слід розуміти, що згідно з МСБО 21 дивіденди, які розподіляються Товариством і визначені НР до виплати в доларах США, слід розглядати як операцію, яка потребує розрахунку в іноземній валюті згідно з МСБО 21.20?».

Відповідно до частин 1, 2 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне виправити допущену описку при складанні тексту ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 по справі №804/4663/18, замінивши шостий абзац резолютивної частини з неправильного, а саме: «Чи правильно слід розуміти, що згідно з МСБО 21 дивіденди, які розподіляються Товариством і визначені СБ до виплати в доларах США, слід розглядати як операцію, яка потребує розрахунку в іноземній валюті згідно з МСБО 21.20?» на правильний, а саме: «Чи правильно слід розуміти, що згідно з МСБО 21 дивіденди, які розподіляються Товариством і визначені НР до виплати в доларах США, слід розглядати як операцію, яка потребує розрахунку в іноземній валюті згідно з МСБО 21.20?».

Керуючись ст. 248, 253, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника Приватного акціонерного товариства «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» про виправлення описки - задовольнити

Виправити описку в ухвалі Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 по справі №804/4663/18.

Замінити шостий абзац резолютивної частини ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 по справі №804/4663/18 з неправильного, а саме: «Чи правильно слід розуміти, що згідно з МСБО 21 дивіденди, які розподіляються Товариством і визначені СБ до виплати в доларах США, слід розглядати як операцію, яка потребує розрахунку в іноземній валюті згідно з МСБО 21.20?» на правильний, а саме: «Чи правильно слід розуміти, що згідно з МСБО 21 дивіденди, які розподіляються Товариством і визначені НР до виплати в доларах США, слід розглядати як операцію, яка потребує розрахунку в іноземній валюті згідно з МСБО 21.20?».

Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтею 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Горбалінський

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.09.2024
Оприлюднено05.09.2024
Номер документу121353070
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/4663/18

Ухвала від 03.09.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Горбалінський Володимир Володимирович

Ухвала від 27.08.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Горбалінський Володимир Володимирович

Ухвала від 27.08.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Горбалінський Володимир Володимирович

Ухвала від 26.04.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Горбалінський Володимир Володимирович

Ухвала від 08.04.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Горбалінський Володимир Володимирович

Постанова від 18.10.2023

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шальєва В.А.

Постанова від 18.10.2023

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шальєва В.А.

Ухвала від 28.09.2023

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шальєва В.А.

Ухвала від 11.09.2023

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шальєва В.А.

Ухвала від 08.08.2023

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шальєва В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні