Справа №519/851/24
2/519/457/24
У Х В А Л А
04.09.2024 року м. Южне
Суддя Южного міського суду Одеської області Барановська З.І. розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до АТ «Укртранснафта», Об`єднаної профспілкової організації АТ «Укртранснафта» про стягнення заробітної плати,
У С Т А Н О В И В :
В провадженні Южного міського суду Одеської області перебуває вищевказана цивільна справа.
До суду від представника відповідачів АТ «Укртранснафта», Об`єднаної профспілкової організації АТ «Укртранснафта» надійшли клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, в зв`язку з введенням в Україні воєнного стану.
Дослідивши заяву, матеріали цивільної справи, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюєтьсяст.212 ЦПК України, частиною п`ятою якої передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом, тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.
Згідно ч.2 вказаної статті, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Також наразі є нестабільною ситуація щодо енергетичного постачання, в Одеській області продовжують нерегулярно застосовуватись екстрені відключення електроенергії, графіки стабілізаційних відключень частково не діють, а отже можливість провести розгляд відповідної цивільної справи в режимі відеоконференції є ускладненими.
Враховуючи відсутність виключних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції, завантаженість суду щодо розгляду справ, невизначеність з графіком наявності електроенергії в приміщенні суду, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі.
У зв`язку з вищевикладеним, для повного, всебічного та обґрунтованого розгляду цивільної справи в строки, зазначені ЦПК України, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання.
Керуючись ст.212,260 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотань представника відповідачів АТ «Укртранснафта», Об`єднаної профспілкової організації АТ «Укртранснафта» про проведення судового засідання у режимі відеоконференції відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Южного міського суду
Одеської області З. І. Барановська
Суд | Южний міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121377207 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Южний міський суд Одеської області
Барановська З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні